Chimera

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Chimera (graikiškai Χιμαιρα, Khimaira; lotyniškai Chimæra) graikų mitologijoje – viena iš Tifono ir Echidnos palikuonių. Chimeros aprašymai skiriasi: pasak vienų ji turėjusi ožio kūną, gyvatės ar drakono uodegą ir liūto galvą; pasak kitos versijos chimera turėjusi tiek ožio, tiek liūto galvas bei gyvatės uodegą. Visuose aprašymuose minima, kad ji alsavo ugnimi iš vienos ar daugiau savo galvų.

Nors yra daugybė mito genealogijų, tačiau pagal vieną iš versijų, ji su savo broliu Ortu pagimdė Sfinksą ir Nemėjos liūtą.

Chimerą nugalėjo Belerofonas, padedamas sparnuotojo žirgo Pegaso, įsakius Likijos karaliui Iobatui. Chimeros žūties aprašymai skiriasi: pagal vienus Belerofonas tiesiog perdūrė ją ietimi, pagal kitus ant ieties smaigalio Belerofonas pritaisė švino gabalą, kuris nuo Chimeros ugninio alsavimo išsilydė ir taip ją pražudė.

Mitai apie Chimerą yra Apolodoro bibliotekoje (1 knyga), Vergilijaus Eneidoje (6 knyga), Homero Iliadoje (6 knyga), Ovidijaus Metamorfozėse (4 knyga) ir Hesiodo Teogonijoje.