2020 m. Dakaro ralis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
2020 m. Dakaro ralis
Prieš: 2019 Po: 2021
Ralio emblema

2020 m. Dakaro ralis – 42-asis Dakaro ralis, kuris vyko 2020 m. sausio 517 d. Saudo Arabijoje. Tai buvo pirmas kartas Dakaro ralio istorijoje, kai jis vyko Azijos kontinente.[1]

Šių metų Dakaro ralio direktoriumi buvo David Castera, 2019 m. kovo mėn. pakeitęs 15 metų tarnavusį Etienne Lavigne.[2]

Šių metų ralio distanciją sudarė apie 9000 km.[3] Lenktynės prasidėjo antrame pagal dydį šalies mieste Džidoje, o baigėsi Al Kidijoje. Poilsio diena buvo Rijade.

Sausio 12 d., įpusėjus 7 greičio ruožui, po patirtos avarijos žuvo motociklininkas iš Portugalijos Paulo Goncalves.[4]

Dalyvių skaičius[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Etapas Motociklai Keturračiai Automobiliai UTV Sunkvežimiai Iš viso
Startavo 144 23 83 46 46 342
Poilsio diena[5] 108(120) 15(21) 64(76) 32(39) 30(35) 249(291)
Pasiekė finišą bendroje įskaitoje 96 12 58 31 29 226
Finišavo "Dakar Experience" kategorijoje 4 5 4 3 3 19

Pastaba: Skliausteliuose nurodytas skaičius dalyvių, įskaitant važiuojančius "Dakar Experience" kategorijoje.

Lietuviai Dakare[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvai šiame ralyje atstovavo:[6] [7]

Nr. Vairuotojas Šalis Šturmanas Šalis Transporto priemonė Komanda
34 Arūnas Gelažninkas Lietuvos vėliava Lietuva KTM Rally Replica Zigmas Dakar Team
312 Benediktas Vanagas Lietuvos vėliava Lietuva Filipe Palmeiro Portugalijos vėliava Portugalija Toyota Hilux Inbank Team Pitlane
318 Antanas Juknevičius Lietuvos vėliava Lietuva Darius Vaičiulis Lietuvos vėliava Lietuva Toyota Hilux KREDA
319 Vaidotas Žala Lietuvos vėliava Lietuva Saulius Jurgelėnas Lietuvos vėliava Lietuva Mini All4 Racing Agrorodeo
368 Gintas Petrus Lietuvos vėliava Lietuva Tomas Jančys Lietuvos vėliava Lietuva Toyota Hilux Petrus Racing
382 Edvinas Juškauskas Lietuvos vėliava Lietuva Aisvydas Paliukėnas Lietuvos vėliava Lietuva Toyota Hilux Heston MRO Team Pitlane

Etapai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lenktynes sudarys 12 etapų.

Etapas Data Išvykimas Atvykimas
1 Sausio 5 Saudo Arabija Džida Saudo Arabija Al Vadžhas
2 Sausio 6 Saudo Arabija Al Vadžhas Saudo Arabija Neomas
3 Sausio 7 Saudo Arabija Neomas Saudo Arabija Neomas
4 Sausio 8 Saudo Arabija Neomas Saudo Arabija Al Ula
5 Sausio 9 Saudo Arabija Al Ula Saudo Arabija Hailas
6 Sausio 10 Saudo Arabija Hailas Saudo Arabija Rijadas
Poilsio diena
7 Sausio 12 Saudo Arabija Rijadas Saudo Arabija Vadi ad Davasyras
8 Sausio 13 Saudo Arabija Vadi ad Davasyras Saudo Arabija Vadi ad Davasyras
9 Sausio 14 Saudo Arabija Vadi ad Davasyras Saudo Arabija Haradas
10 Sausio 15 Saudo Arabija Haradas Saudo Arabija Šubaita
11 Sausio 16 Saudo Arabija Šubaita Saudo Arabija Haradas
12 Sausio 17 Saudo Arabija Haradas Saudo Arabija Kidija

Etapų rezultatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Motociklai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Sausio 12 d. važiuojant greičio etapą žuvo motociklininkas Paulo Gonçalves. Mirties priežastimi nustatyta sustojusi širdis.
  • Dėl Paulo žūties 8 etapas buvo atšauktas.
Etapo rezultatai Bendra įskaita
Etapas Vieta Dalyvis Gamykla Laikas Atsilikimas Vieta Dalyvis Gamykla Laikas Atsilikimas
1 1 Australija Toby Price KTM 03:21:33 1 Australija Toby Price KTM 03:21:33
2 Jungtinės Amerikos Valstijos Ricky Brabec Honda 03:21:38 00:00:05 2 Jungtinės Amerikos Valstijos Ricky Brabec Honda 03:21:38 00:00:05
3 Austrija Matthias Walkner KTM 03:22:13 00:00:40 3 Austrija Matthias Walkner KTM 03:22:13 00:00:40
39 Lietuva Arūnas Gelažninkas KTM 04:06:19 00:44:46 39 Lietuva Arūnas Gelažninkas KTM 04:06:19 00:44:46
2 1 Botsvana Ross Branch KTM 03:39:10 1 Jungtinė Karalystė Sam Sunderland KTM 07:05:22
2 Jungtinė Karalystė Sam Sunderland KTM 03:40:34 00:01:24 2 Čilė Pablo Quintanilla Husqvarna 07:06:40 00:01:18
3 Čilė Pablo Quintanilla Husqvarna 03:41:31 00:02:21 3 Argentina Kevin Benavides Honda 07:06:54 00:01:32
41 Lietuva Arūnas Gelažninkas KTM 04:27:45 00:48:35 39 Lietuva Arūnas Gelažninkas KTM 08:34:04 01:28:42
3 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Ricky Brabec Honda 03:29:31 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Ricky Brabec Honda 10:39:04
2 Čilė José Ignacio Cornejo Florimo Honda 03:35:27 00:05:56 2 Argentina Kevin Benavides Honda 10:43:47 00:04:43
3 Argentina Kevin Benavides Honda 03:36:53 00:07:22 3 Austrija Matthias Walkner KTM 10:45:06 00:06:02
30 Lietuva Arūnas Gelažninkas KTM 04:02:57 00:33:26 35 Lietuva Arūnas Gelažninkas KTM 12:37:01 01:57:57
4 1 Čilė José Ignacio Cornejo Florimo Honda 04:24:51 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Ricky Brabec Honda 15:06:43
2 Argentina Kevin Benavides Honda 04:25:26 00:00:35 2 Argentina Kevin Benavides Honda 15:09:13 00:02:30
3 Botsvana Ross Branch KTM 04:25:46 00:00:55 3 Čilė José Ignacio Cornejo Florimo Honda 15:15:14 00:08:31
35 Lietuva Arūnas Gelažninkas KTM 05:12:18 00:47:27 33 Lietuva Arūnas Gelažninkas KTM 17:49:19 02:42:36
5 1 Australija Toby Price KTM 03:57:33 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Ricky Brabec Honda 19:07:19
2 Čilė Pablo Quintanilla Husqvarna 03:58:45 00:01:12 2 Australija Toby Price KTM 19:16:25 00:09:06
3 Jungtinės Amerikos Valstijos Andrew Short Husqvarna 04:00:04 00:02:31 3 Argentina Kevin Benavides Honda 19:18:51 00:11:32
36 Lietuva Arūnas Gelažninkas KTM 04:49:36 00:52:03 32 Lietuva Arūnas Gelažninkas KTM 22:38:55 03:31:36
6 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Ricky Brabec Honda 04:36:28 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Ricky Brabec Honda 23:43:47
2 Ispanija Joan Barreda Bort Honda 04:38:02 00:01:34 2 Čilė Pablo Quintanilla Husqvarna 24:04:43 00:20:56
3 Austrija Matthias Walkner KTM 04:39:13 00:02:45 3 Australija Toby Price KTM 24:09:26 00:25:39
43 Lietuva Arūnas Gelažninkas KTM 05:46:13 01:09:45 31 Lietuva Arūnas Gelažninkas KTM 28:25:08 04:41:21
7 1 Argentina Kevin Benavides Honda 04:36:22 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Ricky Brabec Honda 28:25:01
2 Ispanija Joan Barreda Bort Honda 04:37:45 00:01:23 2 Čilė Pablo Quintanilla Husqvarna 28:49:49 00:24:48
3 Austrija Matthias Walkner KTM 04:40:39 00:04:17 3 Čilė José Ignacio Cornejo Florimo Honda 28:52:02 00:27:01
35 Lietuva Arūnas Gelažninkas KTM 05:18:09 00:41:47 31 Lietuva Arūnas Gelažninkas KTM 33:43:17 05:18:16
8 Etapas atšauktas
9 1 Čilė Pablo Quintanilla Husqvarna 03:30:33 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Ricky Brabec Honda 31:59:29
2 Australija Toby Price KTM 03:32:27 00:01:54 2 Čilė Pablo Quintanilla Husqvarna 32:20:22 00:20:53
3 Ispanija Joan Barreda Bort Honda 03:33:15 00:02:42 3 Australija Toby Price KTM 32:26:12 00:26:43
10 1 Ispanija Joan Barreda Bort Honda 02:11:42 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Ricky Brabec Honda 34:12:18
2 Jungtinės Amerikos Valstijos Ricky Brabec Honda 02:12:49 00:01:07 2 Čilė Pablo Quintanilla Husqvarna 34:38:02 00:25:44
3 Argentina Kevin Benavides Honda 02:14:13 00:02:31 3 Ispanija Joan Barreda Bort Honda 34:39:27 00:27:09
11 1 Čilė Pablo Quintanilla Husqvarna 04:09:22 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Ricky Brabec Honda 38:33:28
2 Austrija Matthias Walkner KTM 04:09:31 00:00:09 2 Čilė Pablo Quintanilla Husqvarna 38:47:24 00:13:56
3 Argentina Luciano Benavides KTM 04:12:10 00:02:48 3 Australija Toby Price KTM 38:56:02 00:22:34
12 1 Čilė José Ignacio Cornejo Florimo Honda 01:28:15 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Ricky Brabec Honda 40:02:36
2 Jungtinės Amerikos Valstijos Ricky Brabec Honda 01:29:08 00:00:53 2 Čilė Pablo Quintanilla Husqvarna 40:19:02 00:16:26
3 Australija Toby Price KTM 01:30:40 00:02:25 3 Australija Toby Price KTM 40:26:42 00:24:06

Keturračiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • 8 etapas motociklininkams ir keturračiams buvo atšauktas dėl Paulo Gonçalves žūties.

     dalyviai važiuojantys "Dakar Experience" kategorijoje.

Etapo rezultatai Bendra įskaita
Etapas Vieta Dalyvis Gamykla Laikas Atsilikimas Vieta Dalyvis Gamykla Laikas Atsilikimas
1 1 Čilė Ignacio Casale Yamaha 04:17:37 1 Čilė Ignacio Casale Yamaha 04:17:37
2 Lenkija Rafal Sonik Yamaha 04:23:13 00:05:36 2 Lenkija Rafal Sonik Yamaha 04:23:13 00:05:36
3 Čekija Tomáš Kubiena Yamaha 04:24:32 00:06:55 3 Čekija Tomáš Kubiena Yamaha 04:24:32 00:06:55
2 1 Čilė Ignacio Casale Yamaha 04:46:07 1 Čilė Ignacio Casale Yamaha 09:03:44
2 Lenkija Rafal Sonik Yamaha 04:49:40 00:03:33 2 Lenkija Rafal Sonik Yamaha 09:12:53 00:09:09
3 Prancūzija Simon Vitse Yamaha 04:56:58 00:10:51 3 Čilė Giovanni Enrico Yamaha 09:26:52 00:23:08
3 1 Čilė Giovanni Enrico Yamaha 04:30:52 1 Čilė Ignacio Casale Yamaha 13:38:05
2 Prancūzija Simon Vitse Yamaha 04:31:53 00:01:01 2 Lenkija Rafal Sonik Yamaha 13:52:34 00:14:29
3 Čilė Ignacio Casale Yamaha 04:34:21 00:03:29 3 Čilė Giovanni Enrico Yamaha 13:57:44 00:19:39
4 1 Čilė Ignacio Casale Yamaha 05:22:42 1 Čilė Ignacio Casale Yamaha 19:00:47
2 Čilė Giovanni Enrico Yamaha 05:24:06 00:01:24 2 Čilė Giovanni Enrico Yamaha 19:21:50 00:21:03
3 Prancūzija Simon Vitse Yamaha 05:26:04 00:03:22 3 Prancūzija Simon Vitse Yamaha 19:31:37 00:30:50
5 1 Prancūzija Romain Dutu Yamaha 05:07:44 1 Čilė Ignacio Casale Yamaha 24:10:47
2 Prancūzija Alexandre Giroud Yamaha 05:08:31 00:00:47 2 Čilė Giovanni Enrico Yamaha 24:42:24 00:31:37
3 Čilė Ignacio Casale Yamaha 05:10:00 00:02:16 3 Prancūzija Simon Vitse Yamaha 24:52:26 00:41:39
6 1 Prancūzija Simon Vitse Yamaha 05:54:23 1 Čilė Ignacio Casale Yamaha 30:08:35
2 Čilė Ignacio Casale Yamaha 05:57:48 00:03:25 2 Prancūzija Simon Vitse Yamaha 30:46:49 00:38:14
3 Prancūzija Alexandre Giroud Yamaha 05:57:59 00:03:36 3 Lenkija Rafal Sonik Yamaha 31:22:54 01:14:19
7 1 Prancūzija Simon Vitse Yamaha 06:02:52 1 Čilė Ignacio Casale Yamaha 36:12:58
2 Čilė Giovanni Enrico Yamaha 06:03:03 00:00:11 2 Prancūzija Simon Vitse Yamaha 36:49:41 00:36:43
3 Čilė Ignacio Casale Yamaha 06:04:23 00:01:31 3 Lenkija Rafal Sonik Yamaha 37:36:29 01:23:31
8 Etapas atšauktas
9 1 Čilė Ignacio Casale Yamaha 04:39:25 1 Čilė Ignacio Casale Yamaha 40:52:23
2 Čilė Giovanni Enrico Yamaha 04:39:28 00:00:03 2 Prancūzija Simon Vitse Yamaha 41:37:20 00:44:57
3 Čekija Tomáš Kubiena Yamaha 04:45:52 00:06:27 3 Lenkija Rafal Sonik Yamaha 42:24:56 01:32:33
10 1 Lenkija Kamil Wiśniewski Yamaha 03:04:11 1 Čilė Ignacio Casale Yamaha 44:41:33
2 Čekija Zdeněk Tůma Yamaha 03:04:59 00:00:48 2 Prancūzija Simon Vitse Yamaha 44:57:51 00:16:18
3 Lenkija Rafal Sonik Yamaha 03:07:53 00:03:42 3 Lenkija Rafal Sonik Yamaha 45:47:49 01:06:16
11 1 Lenkija Rafał Sonik Yamaha 05:22:18 1 Čilė Ignacio Casale Yamaha 50:07:07
2 Čilė Ignacio Casale Yamaha 05:25:34 00:03:16 2 Prancūzija Simon Vitse Yamaha 50:28:23 00:21:16
3 Čilė Giovanni Enrico Yamaha 05:26:37 00:04:19 3 Lenkija Rafał Sonik Yamaha 51:10:07 01:03:00
12 1 Lenkija Arkadiusz Lindner Can-Am 01:53:15 1 Čilė Ignacio Casale Yamaha 52:04:39
2 Čilė Giovanni Enrico Yamaha 01:54:36 00:01:21 2 Prancūzija Simon Vitse Yamaha 52:23:03 00:18:24
3 Prancūzija Simon Vitse Yamaha 01:54:40 00:01:25 3 Lenkija Rafał Sonik Yamaha 53:08:54 01:04:15

Automobiliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • 6 etape Edvino Juškausko automobilyje kilo gaisras. Sportininkams pavyko užgesinti ugnį, tačiau tęsti lenktynių buvo neįmanoma. Per poilsio dieną automobilį pavyko suremontuoti Edvinas tęsė varžybas „Dakar Experience“ kategorijoje. „Dakar Experience“ parodytas laikas neskaitomas bendroje įskaitoje.
  • 8 etape dėl gedimo Edvinas Juškauskas nefinišavo, ir pagal taisykles, toliau tęsti varžybas net ir „Dakar Experience“ kategorijoje nebegalėjo.
Etapo rezultatai Bendra įskaita
Etapas Vieta Dalyvis Gamykla Laikas Atsilikimas Vieta Dalyvis Gamykla Laikas Atsilikimas
1 1 Lietuva Vaidotas Žala
Lietuva Saulius Jurgelėnas
Mini 03:19:04 1 Lietuva Vaidotas Žala
Lietuva Saulius Jurgelėnas
Mini 03:19:04
2 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 03:21:18 00:02:14 2 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 03:21:18 00:02:14
3 Ispanija Carlos Sainz Mini 03:21:54 00:02:50 3 Ispanija Carlos Sainz Mini 03:21:54 00:02:50
15 Lietuva Benediktas Vanagas
Portugalija Filipe Palmeiro
Toyota 03:42:30 00:23:26 15 Lietuva Benediktas Vanagas
Portugalija Filipe Palmeiro
Toyota 03:42:30 00:23:26
36 Lietuva Edvinas Juškauskas
Lietuva Aisvydas Paliukėnas
Toyota 04:22:18 01:03:14 36 Lietuva Edvinas Juškauskas
Lietuva Aisvydas Paliukėnas
Toyota 04:22:18 01:03:14
44 Lietuva Antanas Juknevičius
Lietuva Darius Vaičiulis
Toyota 04:40:22 01:21:18 44 Lietuva Antanas Juknevičius
Lietuva Darius Vaičiulis
Toyota 04:40:22 01:21:18
61 Lietuva Gintas Petrus
Lietuva Tomas Jančys
Toyota 05:25:49 02:06:45 61 Lietuva Gintas Petrus
Lietuva Tomas Jančys
Toyota 05:25:49 02:06:45
2 1 Pietų Afrikos Respublika Giniel De Villiers Toyota 03:37:20 1 Argentina Orlando Terranova Mini 07:07:36
2 Argentina Orlando Terranova Mini 03:41:17 00:03:57 2 Ispanija Carlos Sainz Mini 07:12:19 00:04:43
3 Jungtiniai Arabų Emyratai Šeichas Khalid Al Qassimi Peugeot 03:43:02 00:05:42 3 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 07:13:43 00:06:07
10 Lietuva Vaidotas Žala Mini 03:56:43 00:19:23 5 Lietuva Vaidotas Žala Mini 07:15:47 00:08:11
20 Lietuva Benediktas Vanagas Toyota 04:13:28 00:36:08 15 Lietuva Benediktas Vanagas Toyota 07:55:58 00:48:22
25 Lietuva Antanas Juknevičius Toyota 04:19:43 00:42:23 38 Lietuva Edvinas Juškauskas Toyota 09:00:02 01:52:26
43 Lietuva Edvinas Juškauskas Toyota 04:37:44 01:00:24 39 Lietuva Antanas Juknevičius Toyota 09:00:05 01:52:29
45 Lietuva Gintas Petrus Toyota 04:44:29 01:07:09 56 Lietuva Gintas Petrus Toyota 10:10:18 03:02:42
3 1 Ispanija Carlos Sainz Mini 03:48:01 1 Ispanija Carlos Sainz Mini 11:00:20
2 Lenkija Jakub Przygoński Mini 03:52:20 00:04:19 2 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 11:08:15 00:07:55
3 Saudo Arabija Yasir Hamad Seaidan Mini 03:53:29 00:05:28 3 Argentina Orlando Terranova Mini 11:08:29 00:08:09
15 Lietuva Benediktas Vanagas Toyota 04:10:58 00:22:57 10 Lietuva Vaidotas Žala Mini 12:00:19 00:59:59
32 Lietuva Vaidotas Žala Mini 04:44:32 00:56:31 14 Lietuva Benediktas Vanagas Toyota 12:06:56 01:06:36
37 Lietuva Antanas Juknevičius Toyota 04:50:09 01:02:08 35 Lietuva Antanas Juknevičius Toyota 13:50:14 02:49:54
39 Lietuva Edvinas Juškauskas Toyota 04:50:43 01:02:42 36 Lietuva Edvinas Juškauskas Toyota 13:50:14 02:50:25
47 Lietuva Gintas Petrus Toyota 05:10:58 01:22:57 50 Lietuva Gintas Petrus Toyota 15:21:16 04:20:56
4 1 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 04:04:34 1 Ispanija Carlos Sainz Mini 15:12:12
2 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 04:07:00 00:02:26 2 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 15:15:15 00:03:03
3 Ispanija Carlos Sainz Mini 04:11:52 00:07:18 3 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 15:23:54 00:11:42
19 Lietuva Benediktas Vanagas Toyota 04:40:35 00:36:01 11 Lietuva Benediktas Vanagas Toyota 16:47:31 01:35:19
21 Lietuva Vaidotas Žala Mini 04:50:31 00:45:57 12 Lietuva Vaidotas Žala Mini 16:50:50 01:38:38
24 Lietuva Antanas Juknevičius Toyota 05:03:50 00:59:16 25 Lietuva Antanas Juknevičius Toyota 18:54:04 03:41:52
33 Lietuva Edvinas Juškauskas Toyota 05:22:43 01:18:09 27 Lietuva Edvinas Juškauskas Toyota 19:13:28 04:01:16
49 Lietuva Gintas Petrus Toyota 06:34:59 02:30:25 49 Lietuva Gintas Petrus Toyota 21:56:15 06:44:03
5 1 Ispanija Carlos Sainz Mini 03:52:01 1 Ispanija Carlos Sainz Mini 19:04:13
2 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 03:54:57 00:02:56 2 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 19:10:12 00:05:59
3 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 03:58:12 00:07:18 3 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 19:22:06 00:17:53
17 Lietuva Benediktas Vanagas Toyota 04:24:51 00:32:50 10 Lietuva Benediktas Vanagas Toyota 21:12:22 02:08:09
23 Lietuva Antanas Juknevičius Toyota 04:45:50 00:53:49 20 Lietuva Vaidotas Žala Mini 22:44:59 03:40:46
36 Lietuva Edvinas Juškauskas Toyota 05:16:21 01:24:20 21 Lietuva Antanas Juknevičius Toyota 23:39:54 04:35:41
45 Lietuva Vaidotas Žala Mini 05:54:09 02:02:08 28 Lietuva Edvinas Juškauskas Toyota 24:29:49 05:25:36
48 Lietuva Gintas Petrus Toyota 06:08:04 02:16:03 47 Lietuva Gintas Petrus Toyota 28:04:19 09:00:06
6 1 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 04:27:17 1 Ispanija Carlos Sainz Mini 23:33:03
2 Ispanija Carlos Sainz Mini 04:28:50 00:01:33 2 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 23:40:51 00:07:48
3 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 04:30:39 00:03:22 3 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 23:49:23 00:16:20
17 Lietuva Benediktas Vanagas Toyota 04:49:07 00:31:50 10 Lietuva Benediktas Vanagas Toyota 26:38:26 02:38:26
18 Lietuva Vaidotas Žala Mini 05:00:15 00:32:58 19 Lietuva Vaidotas Žala Mini 27:45:14 04:12:11
27 Lietuva Antanas Juknevičius Toyota 05:25:18 00:58:01 21 Lietuva Antanas Juknevičius Toyota 29:05:12 05:32:09
45 Lietuva Gintas Petrus Toyota 06:10:58 01:43:41 46 Lietuva Gintas Petrus Toyota 34:15:17 10:42:14
- Lietuva Edvinas Juškauskas Toyota nefinišavo - - Lietuva Edvinas Juškauskas Toyota - -
7 1 Ispanija Carlos Sainz Mini 04:16:11 1 Ispanija Carlos Sainz Mini 27:49:14
2 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 04:18:23 00:02:12 2 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 27:59:14 00:10:00
3 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 04:18:23 00:02:53 3 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 28:08:27 00:19:13
15 Lietuva Vaidotas Žala Mini 04:40:22 00:24:11 18 Lietuva Vaidotas Žala Mini 32:25:23 04:36:09
24 Lietuva Antanas Juknevičius Toyota 04:57:13 00:41:02 20 Lietuva Benediktas Vanagas Toyota 33:50:51 06:01:37
35 Lietuva Edvinas Juškauskas Toyota 05:24:36 01:08:25 21 Lietuva Antanas Juknevičius Toyota 34:02:09 06:12:55
38 Lietuva Gintas Petrus Toyota 05:44:23 01:28:12 41 Lietuva Gintas Petrus Toyota 39:59:21 12:10:07
57 Lietuva Benediktas Vanagas Toyota 07:39:53 03:23:42 - Lietuva Edvinas Juškauskas Toyota - -
8 1 Prancūzija Mathieu Serradori Century 03:48:23 1 Ispanija Carlos Sainz Mini 31:56:52
2 Ispanija Fernando Alonso Toyota 03:52:27 00:04:04 2 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 32:03:32 00:06:40
3 Argentina Orlando Terranova Mini 03:54:42 00:06:19 3 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 32:10:01 00:13:09
17 Lietuva Benediktas Vanagas Toyota 04:09:15 00:20:52 17 Lietuva Vaidotas Žala Mini 36:40:35 04:43:43
19 Lietuva Vaidotas Žala Mini 04:15:12 00:26:49 19 Lietuva Benediktas Vanagas Toyota 38:00:06 06:03:14
20 Lietuva Antanas Juknevičius Toyota 04:16:09 00:27:46 21 Lietuva Antanas Juknevičius Toyota 38:18:18 06:21:26
41 Lietuva Gintas Petrus Toyota 05:07:06 01:18:43 40 Lietuva Gintas Petrus Toyota 45:06:27 13:09:35
- Lietuva Edvinas Juškauskas Toyota nefinišavo - - Lietuva Edvinas Juškauskas Toyota - -
9 1 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 03:08:31 1 Ispanija Carlos Sainz Mini 35:11:54
2 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 03:08:46 00:00:15 2 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 35:12:18 00:00:24
3 Saudo Arabija Yasir Hamad Seaidan Mini 03:13:19 00:04:48 3 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 35:18:12 00:06:38
10 1 Ispanija Carlos Sainz Mini 02:03:43 1 Ispanija Carlos Sainz Mini 37:15:37
2 Lenkija Jakub Przygoński Mini 02:06:48 00:03:05 2 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 37:33:47 00:18:10
3 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers Toyota 02:08:09 00:04:26 3 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 37:34:03 00:18:26
11 1 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 04:14:11 1 Ispanija Carlos Sainz Mini 41:37:51
2 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 04:14:21 00:00:10 2 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 41:48:08 00:10:17
3 Ispanija Carlos Sainz Mini 04:22:14 00:08:03 3 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 41:48:14 00:10:23
12 1 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 01:17:30 1 Ispanija Carlos Sainz Mini 42:59:17
2 Saudo Arabija Yasir Hamad Seaidan Mini 01:19:02 00:01:32 2 Kataras Nasser Al-Attiyah Toyota 43:05:38 00:06:21
3 Argentina Orlando Terranova Mini 01:20:46 00:03:16 3 Prancūzija Stéphane Peterhansel Mini 43:09:15 00:09:58

UTV[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

     dalyviai važiuojantys "Dakar Experience" kategorijoje.

Etapo rezultatai Bendra įskaita
Etapas Vieta Dalyvis Gamykla Laikas Atsilikimas Vieta Dalyvis Gamykla Laikas Atsilikimas
1 1 Lenkija Aron Domżała Can-Am 04:00:58 1 Lenkija Aron Domżała Can-Am 04:00:58
2 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Can-Am 04:02:49 00:01:51 2 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Can-Am 04:02:49 00:01:51
3 Ispanija Jose Antonio Hinojo Lopez Can-Am 04:06:47 00:05:49 3 Ispanija Jose Antonio Hinojo Lopez Can-Am 04:06:47 00:05:49
2 1 Čilė Francisco López Contardo Can-Am 04:13:30 1 Čilė Francisco López Contardo Can-Am 08:21:15
2 Zimbabvė Conrad Rautenbach PH Sport 04:25:18 00:11:48 2 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Can-Am 08:30:52 00:09:37
3 Jungtinės Amerikos Valstijos Austin Jones Can-Am 04:25:25 00:11:55 3 Ispanija Jose Antonio Hinojo Lopez Can-Am 08:34:03 00:12:48
3 1 Ispanija Gerard Farrés Güell Can-Am 04:42:47 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Can-Am 13:15:16
2 Rusija Sergei Kariakin BRP 04:43:05 00:00:18 2 Čilė Francisco López Contardo Can-Am 13:15:31 00:00:15
3 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Can-Am 04:44:24 00:01:37 3 Ispanija José Antonio Hinojo López Can-Am 13:16:56 00:01:40
4 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Mitchell Guthrie OT3 05:01:13 1 Ispanija José Antonio Hinojo López Can-Am 18:24:52
2 Lenkija Aron Domżała Can-Am 05:01:32 00:00:19 2 Čilė Francisco López Contardo Can-Am 18:27:53 00:03:01
3 Jungtinės Amerikos Valstijos Austin Jones Can-Am 05:02:27 00:01:14 3 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Can-Am 18:29:26 00:04:34
5 1 Prancūzija Cyril Despres OT3 04:40:43 1 Rusija Sergei Kariakin BRP 23:21:52
2 Lenkija Aron Domżała Can-Am 04:41:24 00:00:41 2 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Can-Am 23:23:02 00:01:10
3 Zimbabvė Conrad Rautenbach Can-Am 04:44:57 00:04:14 3 Čilė Francisco López Contardo Can-Am 23:23:39 00:01:47
6 1 Čilė Francisco López Contardo Can-Am 05:28:47 1 Ispanija Gerard Farrés Güell Can-Am 28:52:26
2 Ispanija Gerard Farrés Güell Can-Am 05:29:25 00:00:38 2 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Can-Am 29:02:14 00:09:48
3 Brazilija Reinaldo Varela Can-Am 05:32:24 00:03:37 3 Rusija Sergey Karyakin BRP 29:22:50 00:30:24
7 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Blade Hildebrand OT3 05:26:35 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Can-Am 34:40:04
2 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Can-Am 05:37:50 00:11:15 2 Čilė Francisco López Contardo Can-Am 35:12:07 00:32:03
3 Lenkija Aron Domżała Can-Am 05:39:51 00:13:16 3 Rusija Sergey Karyakin BRP 35:23:01 00:42:57
8 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Mitchell Guthrie Can-Am 04:48:21 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Can-Am 39:47:37
2 Brazilija Reinaldo Varela Can-Am 04:50:48 00:02:27 2 Čilė Francisco López Contardo Can-Am 40:03:17 00:15:40
3 Čilė Francisco López Contardo Can-Am 04:51:10 00:02:49 3 Rusija Sergey Karyakin BRP 40:22:06 00:34:29
9 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Blade Hildebrand OT3 4:00:42 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Can-Am 43:51:49
2 Jungtinės Amerikos Valstijos Mitchell Guthrie Can-Am 04:01:40 00:00:58 2 Čilė Francisco López Contardo Can-Am 44:15:26 00:23:37
3 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Can-Am 04:04:12 00:03:30 3 Rusija Sergey Karyakin BRP 44:33:15 00:41:26
10 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Mitchell Guthrie Can-Am 02:23:47 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Can-Am 46:22:15
2 Jungtinės Amerikos Valstijos Blade Hildebrand OT3 02:24:12 00:00:25 2 Rusija Sergey Karyakin BRP 47:08:55 00:46:40
3 Ispanija Gerard Farrés Güell Can-Am 02:25:09 00:01:22 3 Čilė Francisco López Contardo Can-Am 47:37:14 01:14:58
11 1 Čilė Francisco López Contardo Can-Am 04:59:51 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Can-Am 51:39:32
2 Lenkija Aron Domżała Can-Am 05:10:44 00:10:53 2 Rusija Sergey Karyakin BRP 52:25:05 00:45:33
3 Zimbabvė Conrad Rautenbach PH Sport 05:12:27 00:12:36 3 Čilė Francisco López Contardo Can-Am 52:37:04 00:57:32
12 1 Brazilija Reinaldo Varela Can-Am 01:36:19 1 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Can-Am 53:25:52
2 Jungtinės Amerikos Valstijos Blade Hildebrand OT3 01:36:43 00:00:24 2 Rusija Sergey Karyakin BRP 54:05:04 00:39:12
3 Jungtinės Amerikos Valstijos Austin Jones Can-Am 01:39:37 00:03:18 3 Čilė Francisco López Contardo Can-Am 54:18:28 00:52:36

Sunkvežimiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

     dalyviai važiuojantys "Dakar Experience" kategorijoje.

Etapo rezultatai Bendra įskaita
Etapas Vieta Dalyvis Gamykla Laikas Atsilikimas Vieta Dalyvis Gamykla Laikas Atsilikimas
1 1 Rusija Antonas Šibalovas Kamaz 03:40:35 1 Rusija Anton Šibalov Kamaz 03:40:35
2 Baltarusija Sergėjus Viazovičius MAZ 03:42:08 00:01:33 2 Baltarusija Siarhei Viazovich MAZ 03:42:08 00:01:33
3 Nyderlandai Janus Van Kasteren Iveco 03:43:44 00:03:09 3 Nyderlandai Janus Van Kasteren Iveco 03:43:44 00:03:09
2 1 Baltarusija Siarhei Viazovich MAZ 03:47:44 1 Baltarusija Siarhei Viazovich MAZ 07:29:52
2 Rusija Dmitrijus Sotnikovas Kamaz 03:49:30 00:01:46 2 Rusija Dmitry Sotnikov Kamaz 07:34:12 0:04:20
3 Rusija Andrėjus Karginovas Kamaz 03:49:51 00:02:07 3 Rusija Andrey Karginov Kamaz 07:37:04 00:07:12
3 1 Rusija Andrey Karginov Kamaz 03:59:15 1 Baltarusija Siarhei Viazovich MAZ 11:34:01
2 Baltarusija Siarhei Viazovich MAZ 04:04:39 00:04:54 2 Rusija Andrey Karginov Kamaz 11:36:19 00:02:18
3 Rusija Anton Šibalov Kamaz 04:10:28 00:11:13 3 Rusija Anton Šibalov Kamaz 11:54:02 00:20:01
4 1 Rusija Anton Šibalov Kamaz 04:15:43 1 Rusija Andrey Karginov Kamaz 15:54:43
2 Rusija Andrey Karginov Kamaz 04:18:24 00:02:41 2 Baltarusija Siarhei Viazovich MAZ 16:05:26 00:10:43
3 Rusija Dmitry Sotnikov Kamaz 04:24:48 00:09:05 3 Rusija Anton Šibalov Kamaz 16:09:45 00:15:02
5 1 Rusija Dmitrijus Sotnikovas Kamaz 04:12:04 1 Rusija Andrėjus Karginovas Kamaz 20:10:02
2 Rusija Antonas Šibalovas Kamaz 04:15:10 00:03:06 2 Rusija Antonas Šibalovas Kamaz 20:24:55 00:14:53
3 Rusija Andrėjus Karginovas Kamaz 04:15:19 00:03:15 3 Baltarusija Sergėjus Viazovičius MAZ 20:34:00 00:23:58
6 1 Rusija Andrey Karginov Kamaz 04:56:18 1 Rusija Andrey Karginov Kamaz 25:06:20
2 Rusija Anton Shibalov Kamaz 05:00:39 00:04:21 2 Rusija Anton Shibalov Kamaz 25:25:34 00:19:14
3 Baltarusija Siarhei Viazovich MAZ 05:08:50 00:12:32 3 Baltarusija Siarhei Viazovich MAZ 25:42:50 00:36:30
7 1 Rusija Andrey Karginov Kamaz 05:01:02 1 Rusija Andrey Karginov Kamaz 30:06:45
2 Rusija Dmitry Sotnikov Kamaz 05:01:05 00:00:03 2 Rusija Anton Shibalov Kamaz 30:27:57 00:21:12
3 Rusija Anton Shibalov Kamaz 05:03:07 00:02:05 3 Baltarusija Siarhei Viazovich MAZ 30:53:24 00:46:39
8 1 Rusija Andrey Karginov Kamaz 04:24:58 1 Rusija Andrey Karginov Kamaz 34:31:43
2 Rusija Anton Shibalov Kamaz 04:30:52 00:05:54 2 Rusija Anton Shibalov Kamaz 34:58:49 00:27:06
3 Čekija Aleš Loprais Tatra 04:34:04 00:09:06 3 Baltarusija Siarhei Viazovich MAZ 35:37:00 01:05:17
9 1 Rusija Andrey Karginov Kamaz 03:33:42 1 Rusija Andrey Karginov Kamaz 38:05:25
2 Baltarusija Siarhei Viazovich MAZ 03:37:01 00:03:19 2 Rusija Anton Shibalov Kamaz 38:44:00 00:38:35
3 Rusija Eduard Nikolaev Kamaz 03:43:06 00:09:24 3 Baltarusija Siarhei Viazovich MAZ 39:14:01 01:08:36
10 1 Rusija Anton Shibalov Kamaz 02:12:12 1 Rusija Andrey Karginov Kamaz 40:20:04
2 Rusija Dmitry Sotnikov Kamaz 02:13:20 00:01:08 2 Rusija Anton Shibalov Kamaz 40:56:12 00:36:08
3 Rusija Eduard Nikolaev Kamaz 02:13:42 00:01:30 3 Baltarusija Siarhei Viazovich MAZ 42:00:04 01:40:00
11 1 Rusija Andrey Karginov Kamaz 04:44:51 1 Rusija Andrey Karginov Kamaz 45:04:55
2 Rusija Dmitry Sotnikov Kamaz 04:46:18 00:01:27 2 Rusija Anton Shibalov Kamaz 45:44:28 00:39:33
3 Rusija Anton Shibalov Kamaz 04:48:16 00:03:25 3 Baltarusija Siarhei Viazovich MAZ 46:57:09 01:52:14
12 1 Rusija Andrey Karginov Kamaz 01:28:41 1 Rusija Andrey Karginov Kamaz 46:33:36
2 Baltarusija Aliaksei Vishneuski MAZ 01:30:42 00:02:01 2 Rusija Anton Shibalov Kamaz 47:16:02 00:42:26
3 Rusija Eduard Nikolaev Kamaz 01:30:48 00:02:07 3 Baltarusija Siarhei Viazovich MAZ 48:38:18 02:04:42

Nugalėtojai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Motociklai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vieta Nr. Vairuotojas Gamintojas Laikas
1 9 Jungtinės Amerikos Valstijos Ricky Brabec Honda 40:02:36
2 5 Čilė Pablo Quintanilla Husqvarna +0:16:26
3 1 Australija Toby Price KTM +0:24:06
4 17 Čilė José Ignacio Cornejo Florimo Honda +0:31:43
5 2 Austrija Matthias Walkner KTM +0:35:00
6 16 Argentina Luciano Benavides KTM +0:37:34
7 12 Ispanija Joan Barreda Bort Honda +0:50:57
8 22 Argentina Franco Caimi Yamaha +1:42:35
9 59 Jungtinės Amerikos Valstijos Skyler Howes Husqvarna +2:04:01
10 6 Jungtinės Amerikos Valstijos Andrew Short Husqvarna +2:10:40

Keturračiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vieta Nr. Vairuotojas Motociklas Laikas
1 250 Čilė Ignacio Casale Yamaha 52:04:39
2 265 Prancūzija Simon Vitse Yamaha +0:18:24
3 251 Lenkija Rafał Sonik Yamaha +1:04:15
4 255 Argentina Manuel Andújar Yamaha +3:30:16
5 257 Lenkija Kamil Wiśniewski Yamaha +4:38:53
6 262 Prancūzija Sebastien Souday Yamaha +5:45:14
7 268 Čilė Italo Pedemonte Yamaha +6:34:28
8 254 Paragvajus Nelson Sanabria Galeano Yamaha +8:56:03
9 263 Čekija Zdeněk Tůma Yamaha +15:58:30
10 261 Argentina Martin Sarquiz Can-Am +17:14:39

Automobiliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vieta Nr. Vairuotojas Šturmanas Gamintojas Komanda Laikas
1 305 Ispanija Carlos Sainz Ispanija Lucas Cruz Mini Bahrain JCW X-Raid Team 42:59:17
2 300 Kataras Nasser Al-Attiyah Prancūzija Matthieu Baumel Toyota Toyota Gazoo Racing +0:06:21
3 302 Prancūzija Stéphane Peterhansel Portugalija Paulo Fiúza Mini Bahrain JCW X-Raid Team +0:09:58
4 309 Saudo Arabija Yazeed Al Rajhi Rusija Konstantin Žiltsov Toyota Overdrive Toyota +0:49:10
5 304 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers Ispanija Alex Haro Bravo Toyota Toyota Gazoo Racing +1:07:09
6 311 Argentina Orlando Terranova Argentina Bernardo Graue Mini X-Raid Mini JCW Team +1:12:15
7 307 Nyderlandai Bernhard Ten Brinke Belgija Tom Colsoul Toyota Toyota Gazoo Racing +1:18:34
8 315 Prancūzija Mathieu Serradori Belgija Fabian Lurquin Century SRT Racing +1:59:21
9 324 Saudo Arabija Yasir Hamad Seaidan Rusija Alexy Kuzmich Mini Race World Team +3:42:17
10 322 Kinijos LR Wei Han Kinijos LR Min Liao Hanwei Geely Auto Shell Lubricant Team +3:51:07

UTV[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vieta Nr. Vairuotojas Šturmanas Gamintojas Komanda Laikas
1 405 Jungtinės Amerikos Valstijos Casey Currie Jungtinės Amerikos Valstijos Sean Berriman Can-Am Monster Energy Can-Am 53:25:52
2 411 Rusija Sergey Karyakin Rusija Anton Vlasiuk BRP Snag Racing Team +0:39:12
3 400 Čilė Francisco López Contardo Čilė Juan Pablo Latrach Vinagre Can-Am South Racing Can-Am +0:52:36
4 404 Zimbabvė Conrad Rautenbach Portugalija Pedro Bianchi Prata PH-Sport PH-Sport +1:12:19
5 410 Ispanija José Antonio Hinojo López Ispanija Diego Ortega Gil Can-Am Hibor Raid +1:20:38
6 420 Ispanija Jesús Puras Ispanija Xavier Blanco Can-Am Xraids & Buggymaster Team +2:19:15
7 417 Prancūzija Axel Alletru Belgija Francois Beguin Can-Am # Je Peux 2020-BBR Mercier Racing +2:24:23
8 427 Jungtinės Amerikos Valstijos Austin Jones Jungtinės Amerikos Valstijos Kellon Walch Can-Am South Racing Can-Am +2:57:38
9 402 Brazilija Reinaldo Varela Brazilija Gustavo Gugelmin Can-Am Monster Energy Can-Am +5:44:01
10 433 Ispanija Santiago Navarro Ispanija Marc Sola Terradellas Can-Am FN Speed Team +5:44:35

Sunkvežimiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vieta Nr. Vairuotojas Šturmanas Mechanikas Gamintojas Komanda Laikas
1 511 Rusija Andrey Karginov Rusija Andrey Mokeev Rusija Igor Leonov Kamaz Kamaz Master 46:33:36
2 516 Rusija Anton Šibalov Rusija Dmitrii Nikitin Rusija Ivan Tatarinov Kamaz Kamaz Master +0:42:26
3 503 Baltarusija Siarhei Viazovič Baltarusija Pavel Haranin Baltarusija Anton Zaparoščanka MAZ MAZ-Sportauto +2:04:42
4 501 Rusija Dmitry Sotnikov Rusija Ruslan Achmadeev Rusija Ilgiz Achmetzianov Kamaz Kamaz Master +2:55:28
5 504 Čekija Martin Macik Čekija František Tomášek Čekija David Švanda Iveco Big Shock Racing +3:28:08
6 505 Nyderlandai Janus Van Kasteren Lenkija Darek Rodewald Nyderlandai Marcel Snijders Iveco Petronas Team De Rooy Iveco +4:26:57
7 502 Čekija Aleš Loprais Čekija Petr Pokora Jungtiniai Arabų Emyratai Khalid Alkendi Tatra Instaforex Loprais Team +5:16:57
8 528 Baltarusija Aliaksei Višneuski Baltarusija Maksim Novikau Baltarusija Andrei Neviarovič MAZ MAZ-Sportauto +5:24:30
9 521 Prancūzija Patrice Garrouste Lenkija Szymon Gospodarczyk Čekija Petr Vojkovský Tatra Fesh Fesh / R-sixteam +6:07:53
10 512 Japonija Teruhito Sugawara Japonija Yuji Mochizuki Japonija Hirokazu Somemiya Hino Hino Team Sugawara +6:18:39

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]