2006 m. Dakaro ralis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
2006 m. Dakaro ralis
Prieš: 2005 Po: 2007

2006 m. Dakaro ralis (dar žinomas kaip 2006 m. Paryžiaus-Dakaro ralis) – 28-asis Dakaro ralis, kuris vyko 2005 m. gruodžio 31 d. – 2006 m. sausio 15 d. Dakaro ralis prasidėjo ties Portugalijos sostine Lisabona, tęsėsi Ispanijos, Maroko, Mauritanijos bei Gvinėjos teritorijomis ir užsibaigė Senegale.[1]

Informacija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dalyvių skaičius
Etapas Motociklų Automobilių Sunkvežimių Iš viso
Ralio pradžioje 232 174 69 475
Poilsio dieną 131 115 51 297
Ralio pabaigoje 93 67 33 193

Motociklai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Greičiausieji
Gamintojas Komanda Nr. Vairuotojas
Austrija KTM Gauloises KTM France 1 Prancūzija Cyril Despres
3 Ispanija Isidre Esteve
8 Prancūzija David Casteu
11 Prancūzija Michel Gau
KTM Repsol-Red Bull 2 Ispanija Marc Coma
4 Čilė Carlo de Gavardo
6 Italija Giovanni Sala
Team Scandinavia 5 Norvegija Pål Anders Ullevålseter
Petrobras-Lubrax 7 Brazilija Jean de Azevedo
Red Bull KTM 9 Jungtinės Amerikos Valstijos Chris Blais
10 Australija Andy CaldecottŠablonas:Išnašosn
21 Ispanija Jordi Viladoms
23 Jungtinės Amerikos Valstijos Andy Grider
KTM-Toni-Togo 14 Prancūzija Alain Duclos
Rally Pan America 42 Jungtinės Amerikos Valstijos Jonah Street
Japonija Yamaha Yamaha Motor France/Ipone 12 Prancūzija David Frétigné
Yamaha NL Dakar Team 15 Nyderlandai Frans Verhoeven
Vodafone Banco Cetelem 55 Portugalija Hélder Rodrigues

Automobiliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Greičiausieji
Gamintojas Komanda Nr. Vairuotojas Šturmanas
Japonija Mitsubishi Mitsubishi Ralliart 300 Prancūzija Stéphane Peterhansel Prancūzija Jean-Paul Cottret
302 Prancūzija Luc Alphand Prancūzija Gilles Picard
304 Ispanija Nani Roma Andora Henri Magne
306 Japonija Hiroshi Masuoka Prancūzija Pascal Maimon
Vokietija Volkswagen Volkswagen Motorsport 301 Prancūzija Bruno Saby Prancūzija Michel Périn
303 Vokietija Jutta Kleinschmidt Italija Fabrizia Pons
305 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers Švedija Tina Thörner
307 Ispanija Carlos Sainz Vokietija Andreas Schulz
309 Jungtinės Amerikos Valstijos Mark Miller Vokietija Dirk von Zitzewitz
Vokietija BMW X-Raid 308 Kataras Nasser Al-Attiyah Prancūzija Alain Guehennec
312 Ispanija José Luis Monterde Italija Tiziano Siviero
313 Pietų Afrikos Respublika Alfie Cox Pietų Afrikos Respublika Ralph Pitchford
322 Prancūzija Guerlain Chicherit Prancūzija Matthieu Baumel
Japonija Nissan Team Galp Energia 311 Portugalija Carlos Sousa Belgija Jean-Marie Lurquin
Nissan Dessoude 323 Lenkija Krzysztof Hołowczyc Belgija Jean-Marc Fortin
Tecnosport-Italia 330 Japonija Kenjiro Shinozuka Italija Roberto di Persio
Prancūzija Schlesser Schlesser-Ford Raid 314 Prancūzija Jean-Louis Schlesser Prancūzija François Borsotto
315 Prancūzija Thierry Magnaldi Prancūzija Arnaud Debron
316 Ispanija José Maria Servia Prancūzija William Alcaraz
Prancūzija SMG SMG 317 Prancūzija Philippe Gache Prancūzija Jean-Pierre Garcin
345 Prancūzija Henri Pescarolo Prancūzija Didier Le Gal
Jungtinė Karalystė Bowler Bowler Off Road Ltd 333 Belgija Freddy Loix Nyderlandai Eric Verhoef
Jungtinės Amerikos Valstijos Hummer Team Gordon 335 Jungtinės Amerikos Valstijos Robby Gordon Jungtinės Amerikos Valstijos Darren Skilton

Sunkvežimiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Greičiausieji
Gamintojas Komanda Nr. Vairuotojas Šturmanas
Rusija Kamaz Kamaz-Master 500 Rusija Firdaus Kabirov Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
508 Rusija Vladimir Chagin Rusija Semen Yakubov
Rusija Sergey Savostin
514 Rusija Sergey Reshetnikov Rusija Stanislav Konopko
Rusija Eduard Nikolaev
Japonija Hino Sugawara 501 Japonija Yoshimasa Sugawara Japonija Katsumi Hamura
505 Japonija Teruhito Sugawara Japonija Seiichi Suzuki
Vokietija Mercedes-Benz Vismara Sport System 503 Italija Giacomo Vismara Italija Mario Cambiaghi
Italija Iveco Motorsport Italia 507 Suomija Markku Alén Ispanija Rafael Tornabell
Italija Adriano Micozzi
512 Italija Miki Biasion Italija Giorgio Albiero
Italija Livio Diamante
519 Ispanija Pep Vila Ispanija Moi Torrallardona
Ispanija Gonzalo Azurmendi
Čekija Tatra Loprais 509 Čekija Karel Loprais Čekija Petr Gilar
Čekija Aleš Loprais
Petrobras-Lubrax 513 Brazilija André de Azevedo Čekija Jaromír Martinec
Brazilija Maykel Justo
Vokietija MAN Exact-Man 524 Nyderlandai Hans Stacey Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
530 Vokietija Franz Echter Vokietija Peter Gobel
Nyderlandai Edwin van Dooren

Maršrutas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dakaro ralio maršrutas
Etapas Data Išvykimas Atvykimas Atstumas
(km)
Etapų nugalėtojai
Motociklų Automobilių Sunkvežimių
1 gruodžio 31 Portugalija Lisabona Portugalija Portimaunas 370 km Prancūzija C. Despres Ispanija C. Sainz Rusija V. Chagin
2 sausio 1 Portugalija Portimaunas Ispanija Malaga 567 km Portugalija R. Faria Ispanija C. Sainz Rusija V. Chagin
3 sausio 2 Marokas Nadoras Marokas Rašidija 672 km Australija A. Caldecott Prancūzija J-L. Schlesser Rusija V. Chagin
4 sausio 3 Marokas Rašidija Marokas Uarzazatas 639 km Ispanija I. Esteve Ispanija C. Sainz Rusija V. Chagin
5 sausio 4 Marokas Uarzazatas Marokas Tantanas 819 km Prancūzija C. Despres Prancūzija S. Peterhansel Rusija V. Chagin
6 sausio 5 Marokas Tantanas Mauritanija Zueratas 792 km Čilė C. de Gavardo Prancūzija T. Magnaldi Rusija V. Chagin
7 sausio 6 Mauritanija Zueratas Mauritanija Ataras 521 km Čilė C. de Gavardo Prancūzija S. Peterhansel Nyderlandai H. Stacey
8 sausio 7 Mauritanija Ataras Mauritanija Nuakšotas 568 km Prancūzija D. Casteu Prancūzija T. Magnaldi Rusija F. Kabirov
sausio 8 Mauritanija Nuakšotas Poilsio diena
9 sausio 9 Mauritanija Nuakšotas Mauritanija Kifa 874 km Prancūzija C. Despres Prancūzija S. Peterhansel Rusija V. Chagin
10 sausio 10 Mauritanija Kifa Malis Kajesas 333 km Etapas atšauktas[1] Ispanija C. Sainz Nyderlandai H. Stacey
11 sausio 11 Malis Kajesas Malis Bamakas 705 km Prancūzija A. Duclos Pietų Afrikos Respublika G. de Villiers Nyderlandai H. Stacey
12 sausio 12 Malis Bamakas Gvinėja Labė 872 km Prancūzija C. Despres Prancūzija L. Alphand Nyderlandai H. Stacey
13 sausio 13 Gvinėja Labė Senegalas Tambakunda 567 km Italija G. Sala Prancūzija L. Alphand Nyderlandai H. Stacey
14 sausio 14 Senegalas Tambakunda Senegalas Dakaras 634 km Prancūzija D. Frétigné Prancūzija G. Chicherit Rusija F. Kabirov
15 sausio 15 Senegalas Dakaras 110 km Etapas be laiko limito

Pastabos:

  • ^1 – motociklų įskaitoje etapas buvo atšauktas siekiant pagerbti Andy Caldecott, kuris žuvo praėjusiame etape.

Rezultatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Motociklų įskaitoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Australijos motociklų lenktynininkas Andy Caldecott žuvo per nelaimingą atsitikimą devintajame etape. Siekiant pagerbti A. Caldecott mirtį, 10 etapas motociklams buvo atšauktas.[2] Ralio motociklų kategorijoje nugalėjo Ispanijos lenktynininkas Marc Coma, antrą vieta užėmė Prancūzijos lenktynininkas Cyril Despres, trečią vietą – Italijos lenktynininkas Giovanni Sala.

Etapų rezultatai Bendra įskaita
Etapas Poz. Dalyvis Gamintojas Laikas Atotrūkis Poz. Dalyvis Komanda Laikas Atotrūkis
1 1 Prancūzija Cyril Despres KTM 56:20 1 Prancūzija Cyril Despres KTM 56:20
2 Portugalija Ruben Faria KTM 58:14 0:04 2 Portugalija Ruben Faria KTM 58:14 0:04
3 Ispanija Marc Coma KTM 58:17 0:07 3 Ispanija Marc Coma KTM 58:17 0:07
2 1 Portugalija Ruben Faria KTM 1:37:07 1 Ispanija Isidre Esteve KTM 2:37:24
2 Ispanija Isidre Esteve KTM 1:38:14 1:07 2 Ispanija Marc Coma KTM 2:37:32 0:08
3 Prancūzija David Casteu KTM 1:38:35 1:28 3 Portugalija Hélder Rodrigues Yamaha 2:38:32 0:43
3 1 Australija Andy Caldecott KTM 3:21:11 1 Prancūzija Cyril Despres KTM 6:03:12
2 Jungtinės Amerikos Valstijos Andy Grider KTM 3:24:15 3:04 2 Ispanija Marc Coma KTM 6:04:28 1:16
3 Prancūzija Cyril Despres KTM 3:24:17 3:06 3 Ispanija Jose Manuel Pellicer KTM 6:04:52 1:39
4 1 Ispanija Isidre Esteve KTM 4:13:01 1 Ispanija Marc Coma KTM 10:17:57
2 Ispanija Marc Coma KTM 4:13:29 0:28 2 Ispanija Isidre Esteve KTM 10:22:48 4:51
3 Čilė Carlo de Gavardo KTM 4:18:16 5:15 3 Prancūzija Cyril Despres KTM 10:23:03 5:06
5 1 Prancūzija Cyril Despres KTM 3:47:40 1 Ispanija Marc Coma KTM 14:09:18
2 Ispanija Marc Coma KTM 3:51:21 3:41 2 Prancūzija Cyril Despres KTM 14:10:43 1:25
3 Ispanija Isidre Esteve KTM 3:52:58 5:18 3 Ispanija Isidre Esteve KTM 14:15:46 6:28
6 1 Čilė Carlo de Gavardo KTM 4:00:32 1 Ispanija Marc Coma KTM 18:15:45
2 Italija Giovanni Sala KTM 4:03:55 3:23 2 Prancūzija Cyril Despres KTM 18:19:28 3:43
3 Ispanija Isidre Esteve KTM 4:01:24 3:52 3 Ispanija Isidre Esteve KTM 18:20:10 4:25
7 1 Čilė Carlo de Gavardo KTM 6:28:11 1 Ispanija Marc Coma KTM 24:45:23
2 Ispanija Marc Coma KTM 6:29:38 1:27 2 Čilė Carlo de Gavardo KTM 24:49:53 4:30
3 Italija Giovanni Sala KTM 6:30:11 2:00 3 Ispanija Isidre Esteve KTM 24:52:50 7:27
8 1 Prancūzija David Casteu KTM 5:55:55 1 Ispanija Marc Coma KTM 30:49:20
2 Jungtinės Amerikos Valstijos Chris Blais KTM 5:55:08 2:13 2 Ispanija Isidre Esteve KTM 30:55:43 6:23
3 Prancūzija Cyril Despres KTM 5:58:12 2:17 3 Čilė Carlo de Gavardo KTM 31:01:09 11:49
9 1 Prancūzija Cyril Despres KTM 7:55:48 1 Ispanija Marc Coma KTM 38:49:15
2 Ispanija Marc Coma KTM 7:59:55 4:07 2 Prancūzija Cyril Despres KTM 39:12:02 22:47
3 Portugalija Hélder Rodrigues Yamaha 8:02:48 7:00 3 Italija Giovanni Sala KTM 39:42:19 53:04
10 Etapas atšauktas dėl Andy Caldecott mirties
11 1 Prancūzija Alain Duclos KTM 3:16:40 1 Ispanija Marc Coma KTM 42:07:22
2 Ispanija Marc Coma KTM 3:18:07 1:27 2 Prancūzija Cyril Despres KTM 42:41:46 34:24
3 Jungtinės Amerikos Valstijos Jonah Street KTM 3:23:19 6:39 3 Italija Giovanni Sala KTM 43:14:23 1:07:01
12 1 Prancūzija Cyril Despres KTM 4:52:14 1 Ispanija Marc Coma KTM 47:01:21
2 Ispanija Marc Coma KTM 4:53:49 1:45 2 Prancūzija Cyril Despres KTM 47:34:00 32:39
3 Jungtinės Amerikos Valstijos Chris Blais KTM 4:54:43 2:29 3 Italija Giovanni Sala KTM 48:46:36 1:45:15
13 1 Italija Giovanni Sala KTM 5:03:49 1 Ispanija Marc Coma KTM 52:09:45
2 Prancūzija Cyril Despres KTM 5:07:01 3:12 2 Prancūzija Cyril Despres KTM 52:41:01 31:16
3 Prancūzija Alain Duclos KTM 5:07:21 3:32 3 Italija Giovanni Sala KTM 53:50:25 1:40:40
14 1 Prancūzija David Frétigné Yamaha 3:16:59 1 Ispanija Marc Coma KTM 55:27:17
2 Ispanija Marc Coma KTM 3:17:32 0:33 2 Prancūzija Cyril Despres KTM 56:40:46 1:13:29
3 Ispanija Gerard Farrés Yamaha 3:33:58 16:59 3 Italija Giovanni Sala KTM 57:57:05 2:29:48
15 Etapas be laiko limito

Pastabos:

  • ^1 – lenktynininkui Ruben Faria buvo pridėta 12 minučių baudos už laiku neįveiktą „opening stage“ etapą, o tai neleido jam įsitvirtinti pirmoje galutinės įskaitos vietoje.[3]

Automobilių įskaitoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Etapų rezultatas Bendra įskaita
Etapas Poz. Dalyvis Gamintojas Laikas Atotrūkis Poz. Dalyvis Komanda Laikas Atotrūkis
1 1 Ispanija Carlos Sainz
Vokietija Andreas Schulz
Volkswagen 56:20 1 Ispanija Carlos Sainz
Vokietija Andreas Schulz
Volkswagen 56:20
2 Portugalija Carlos Sousa
Belgija Jean-Marie Lurquin
Nissan 57:50 1:30 2 Portugalija Carlos Sousa
Belgija Jean-Marie Lurquin
Nissan 57:50 1:30
3 Prancūzija Bruno Saby
Prancūzija Michel Périn
Volkswagen 58:11 1:51 3 Prancūzija Bruno Saby
Prancūzija Michel Périn
Volkswagen 58:11 1:51
2 1 Ispanija Carlos Sainz
Vokietija Andreas Schulz
Volkswagen 1:34:28 1 Ispanija Carlos Sainz
Vokietija Andreas Schulz
Volkswagen 2:30:48
2 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 1:34:53 0:25 2 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 2:34:33 3:45
3 Kataras Nasser Al-Attiyah
Prancūzija Alain Guehennec
BMW 1:34:56 0:28 3 Ispanija Nani Roma
Andora Henri Magne
Mitsubishi 2:35:02 4:14
3 1 Prancūzija Jean-Louis Schlesser
Prancūzija François Borsotto
Schlesser-Ford 2:50:58 1 Ispanija Nani Roma
Andora Henri Magne
Mitsubishi 5:27:34
2 Japonija Hiroshi Masuoka
Prancūzija Pascal Maimon
Mitsubishi 2:51:17 0:19 2 Japonija Hiroshi Masuoka
Prancūzija Pascal Maimon
Mitsubishi 5:27:40 0:06
3 Prancūzija Stéphane Peterhansel
Prancūzija Jean-Paul Cottret
Mitsubishi 2:51:35 0:37 3 Prancūzija Bruno Saby
Prancūzija Michel Périn
Volkswagen 5:28:28 0:54
4 1 Ispanija Carlos Sainz
Vokietija Andreas Schulz
Volkswagen 3:52:48 1 Ispanija Carlos Sainz
Vokietija Andreas Schulz
Volkswagen 9:21:18
2 Prancūzija Thierry Magnaldi
Prancūzija Arnaud Debron
Schlesser-Ford 3:54:48 2:00 2 Prancūzija Bruno Saby
Prancūzija Michel Périn
Volkswagen 9:26:09 4:51
3 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 3:55:58 3:10 3 Vokietija Jutta Kleinschmidt
Italija Fabrizia Pons
Volkswagen 9:26:27 5:09
5 1 Prancūzija Stéphane Peterhansel
Prancūzija Jean-Paul Cottret
Mitsubishi 3:34:40 1 Ispanija Carlos Sainz
Vokietija Andreas Schulz
Volkswagen 13:04:57
2 Jungtinės Amerikos Valstijos Mark Miller
Vokietija Dirk von Zitzewitz
Volkswagen 3:35:52 1:12 2 Vokietija Jutta Kleinschmidt
Italija Fabrizia Pons
Volkswagen 13:06:25 1:28
3 Ispanija Nani Roma
Andora Henri Magne
Mitsubishi 3:37:00 2:20 3 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 13:07:04 2:07
6 1 Prancūzija Thierry Magnaldi
Prancūzija Arnaud Debron
Schlesser-Ford 3:22:54 1 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers
Švedija Tina Thörner
Volkswagen 16:33:58
2 Prancūzija Jean-Louis Schlesser
Prancūzija François Borsotto
Schlesser-Ford 3:25:49 2:55 2 Ispanija Carlos Sainz
Vokietija Andreas Schulz
Volkswagen 16:34:20 0:22
3 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers
Švedija Tina Thörner
Volkswagen 3:26:40 3:46 3 Vokietija Jutta Kleinschmidt
Italija Fabrizia Pons
Volkswagen 16:34:32 0:34
7 1 Prancūzija Stéphane Peterhansel
Prancūzija Jean-Paul Cottret
Mitsubishi 5:52:18 1 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 22:32:41
2 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 5:56:41 4:23 2 Prancūzija Stéphane Peterhansel
Prancūzija Jean-Paul Cottret
Mitsubishi 22:35:53 3:12
3 Vokietija Jutta Kleinschmidt
Italija Fabrizia Pons
Volkswagen 6:02:07 11:49 3 Vokietija Jutta Kleinschmidt
Italija Fabrizia Pons
Volkswagen 22:38:39 5:58
8 1 Prancūzija Thierry Magnaldi
Prancūzija Arnaud Debron
Schlesser-Ford 5:00:56 1 Prancūzija Stéphane Peterhansel
Prancūzija Jean-Paul Cottret
Mitsubishi 27:43:41
2 Jungtinės Amerikos Valstijos Mark Miller
Vokietija Dirk von Zitzewitz
Volkswagen 5:07:48 6:52 2 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 27:44:13 0:32
3 Prancūzija Stéphane Peterhansel
Prancūzija Jean-Paul Cottret
Mitsubishi 5:07:48 6:52 3 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers
Švedija Tina Thörner
Volkswagen 28:09:57 26:16
9 1 Prancūzija Stéphane Peterhansel
Prancūzija Jean-Paul Cottret
Mitsubishi 6:52:45 1 Prancūzija Stéphane Peterhansel
Prancūzija Jean-Paul Cottret
Mitsubishi 34:36:26
2 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 7:01:29 8:44 2 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 34:45:42 9:16
3 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers
Švedija Tina Thörner
Volkswagen 7:20:45 28:00 3 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers
Švedija Tina Thörner
Volkswagen 35:30:42 54:16
10 1 Ispanija Carlos Sainz
Vokietija Andreas Schulz
Volkswagen 3:28:34 1 Prancūzija Stéphane Peterhansel
Prancūzija Jean-Paul Cottret
Mitsubishi 38:09:58
2 Ispanija Nani Roma
Andora Henri Magne
Mitsubishi 3:32:42 4:08 2 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 38:50:02 40:04
3 Prancūzija Stéphane Peterhansel
Prancūzija Jean-Paul Cottret
Mitsubishi 3:33:32 4:58 3 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers
Švedija Tina Thörner
Volkswagen 39:13:15 1:03:17
11 1 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers
Švedija Tina Thörner
Volkswagen 3:07:01 1 Prancūzija Stéphane Peterhansel
Prancūzija Jean-Paul Cottret
Mitsubishi 41:37:57
2 Prancūzija Bruno Saby
Prancūzija Michel Périn
Volkswagen 3:12:34 5:33 2 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 42:03:06 25:09
3 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 3:13:04 6:03 3 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers
Švedija Tina Thörner
Volkswagen 42:20:16 42:19
12 1 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 4:22:46 1 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 46:25:52
2 Prancūzija Guerlain Chicherit
Prancūzija Mathieu Baumel
BMW 4:23:42 0:56 2 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers
Švedija Tina Thörner
Volkswagen 46:46:23 20:31
3 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers
Švedija Tina Thörner
Volkswagen 4:26:07 3:21 3 Ispanija Nani Roma
Andora Henri Magne
Mitsubishi 47:46:38 1:20:46
13 1 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 4:30:15 1 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 50:56:07
2 Ispanija Carlos Sainz
Vokietija Andreas Schulz
Volkswagen 4:31:05 0:50 2 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers
Švedija Tina Thörner
Volkswagen 51:18:20 22:13
3 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers
Švedija Tina Thörner
Volkswagen 4:31:57 1:42 3 Ispanija Nani Roma
Andora Henri Magne
Mitsubishi 52:28:38 1:32:31
14 1 Prancūzija Guerlain Chicherit
Prancūzija Mathieu Baumel
BMW 2:36:33 1 Prancūzija Luc Alphand
Prancūzija Gilles Picard
Mitsubishi 53:47:32
2 Pietų Afrikos Respublika Alfie Cox
Pietų Afrikos Respublika Ralph Pitchford
BMW 2:39:46 3:13 2 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers
Švedija Tina Thörner
Volkswagen 54:05:25 17:53
3 Jungtinės Amerikos Valstijos Mark Miller
Vokietija Dirk von Zitzewitz
Volkswagen 2:41:40 5:07 3 Ispanija Nani Roma
Andora Henri Magne
Mitsubishi 55:38:10 1:50:38
15 Etapas be laiko limito

Sunkvežimių įskaitoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ralio sunkvežimių kategorijoje nugalėjo Vladimiras Čiaginas, vairavęs sunkvežimį Kamaz, antras buvo Hans Stacey, lenktyniavęs sunkvežimiu MAN, trečias – Firdausas Kabirovas, kuris vairavo Kamaz sunkvežimį.

Etapų rezultatai Bendra įskaita
Etapas Poz. Dalyvis Gamintojas Laikas Atotrūkis Poz. Dalyvis Komanda Laikas Atotrūkis
1 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yakubov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 1:12:59 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 1:12:59
2 Italija Miki Biasion
Italija Giorgio Albiero
Italija Livio Diamante
Iveco 1:15:19 2:20 2 Italija Miki Biasion
Italija Giorgio Albiero
Italija Livio Diamante
Iveco 1:15:19 2:20
3 Brazilija André de Azevedo
Brazilija Maykel Justo
Čekija Jaromír Martinec
Tatra 1:16:14 3:15 3 Brazilija André de Azevedo
Brazilija Maykel Justo
Čekija Jaromír Martinec
Tatra 1:16:14 3:15
2 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 2:00:01 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 3:13:00
2 Brazilija André de Azevedo
Brazilija Maykel Justo
Čekija Jaromír Martinec
Tatra 2:01:51 1:50 2 Brazilija André de Azevedo
Brazilija Maykel Justo
Čekija Jaromír Martinec
Tatra 3:18:05 5:05
3 Italija Miki Biasion
Italija Giorgio Albiero
Italija Livio Diamante
Iveco 2:04:31 4:30 3 Italija Miki Biasion
Italija Giorgio Albiero
Italija Livio Diamante
Iveco 3:19:50 6:50
3 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 3:25:51 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 6:38:21
2 Italija Miki Biasion
Italija Giorgio Albiero
Italija Livio Diamante
Iveco 3:32:27 7:06 2 Italija Miki Biasion
Italija Giorgio Albiero
Italija Livio Diamante
Iveco 6:52:17 13:56
3 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 3:34:58 9:37 3 Brazilija André de Azevedo
Brazilija Maykel Justo
Čekija Jaromír Martinec
Tatra 7:09:14 30:53
4 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 4:57:09 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 11:35:30
2 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 4:59:51 2:42 2 Čekija Karel Loprais
Čekija Petr Gilar
Čekija Aleš Loprais
Tatra 12:44:17 1:08:47
3 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 5:14:19 17:10 3 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 12:54:11 1:18:41
5 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 4:18:31 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 15:54:01
2 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 4:32:16 13:45 2 Čekija Karel Loprais
Čekija Petr Gilar
Čekija Aleš Loprais
Tatra 17:25:48 1:31:47
3 Čekija Karel Loprais
Čekija Petr Gilar
Čekija Aleš Loprais
Tatra 4:41:31 23:00 3 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 17:26:27 1:32:26
6 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 4:03:19 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 19:57:20
2 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 4:20:42 17:23 2 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 21:57:20 2:00:00
3 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 4:30:53 27:34 3 Čekija Karel Loprais
Čekija Petr Gilar
Čekija Aleš Loprais
Tatra 22:05:03 2:07:43
7 1 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 8:25:05 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 29:02:26
2 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 8:27:34 2:29 2 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 30:24:54 1:22:28
3 Brazilija André de Azevedo
Brazilija Maykel Justo
Čekija Jaromír Martinec
Tatra 8:35:19 10:14 3 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 30:33:51 1:31:25
8 1 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 5:53:01 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 35:47:23
2 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 5:58:26 5:25 2 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 36:17:55 30:32
3 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 6:44:57 51:56 3 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 36:32:17 44:54
9 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 10:07:41 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 45:55:04
2 Brazilija André de Azevedo
Brazilija Maykel Justo
Čekija Jaromír Martinec
Tatra 10:41:25 33:44 2 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 49:35:54 3:40:50
3 Čekija Martin Macík
Čekija Ladislav Fajtl
LIAZ 11:15:24 1:07:43 3 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 49:49:30 3:54:26
10 1 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 4:31:00 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 50:49:46
2 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 4:32:44 1:44 2 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 54:08:38 3:18:52
3 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 4:54:42 23:42 3 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 54:20:30 3:30:44
11 1 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 4:20:15 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 55:21:11
2 Brazilija André de Azevedo
Brazilija Maykel Justo
Čekija Jaromír Martinec
Tatra 4:26:56 6:41 2 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 58:40:45 3:19:34
3 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 4:31:25 11:10 3 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 59:02:45 3:41:34
12 1 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 5:41:02 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 61:20:49
2 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 5:53:28 12:26 2 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 64:21:47 3:00:58
3 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 5:59:38 18:36 3 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 64:56:13 3:35:24
13 1 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 6:02:58 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 67:54:13
2 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 6:16:12 13:14 2 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 70:24:45 2:30:32
3 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 6:33:24 30:26 3 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 71:12:25 3:18:12
14 1 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 3:15:43 1 Rusija Vladimir Chagin
Rusija Semen Yabukov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 71:22:16
2 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 3:18:40 2:57 2 Nyderlandai Hans Stacey
Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN 73:43:25 2:21:09
3 Brazilija André de Azevedo
Brazilija Maykel Justo
Čekija Jaromír Martinec
Tatra 3:19:56 4:13 3 Rusija Firdaus Kabirov
Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz 74:28:08 3:05:52
15 Etapas be laiko limito

Galutinės įskaitos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Motociklų[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Poz. Nr. Lenktynininkas Motociklas Komanda Laikas
1 2 Ispanija Marc Coma KTM KTM Repsol-Red Bull 55:27:17
2 1 Prancūzija Cyril Despres KTM Gauloises KTM France +1:13:29
3 6 Italija Giovanni Sala KTM KTM Repsol-Red Bull +2:29:48
4 9 Jungtinės Amerikos Valstijos Chris Blais KTM Red Bull KTM +2:36:18
5 4 Čilė Carlo de Gavardo KTM KTM Repsol-Red Bull +3:22:47
6 5 Norvegija Pål Anders Ullevålseter KTM Team Scandinavia +3:54:52
7 14 Prancūzija Alain Duclos KTM KTM-Toni-Togo +4:43:56
8 8 Prancūzija David Casteu KTM Gauloises KTM France +6:16:21
9 55 Portugalija Hélder Rodrigues Yamaha Vodafone Banco Cetelem +6:54:41
10 34 Latvija Jānis Vinters KTM SAF Moto Team Riga +7:53:14

Automobilių[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Poz. Nr. Vairuotojas Šturmanas Automobilis Komanda Laikas
1 302 Prancūzija Luc Alphand Prancūzija Gilles Picard Mitsubishi Mitsubishi Ralliart 53:47:32
2 305 Pietų Afrikos Respublika Giniel de Villiers Švedija Tina Thörner Volkswagen Volkswagen Motorsport +17:53
3 304 Ispanija Nani Roma Andora Henri Magne Mitsubishi Mitsubishi Ralliart +1:50:38
4 300 Prancūzija Stéphane Peterhansel Prancūzija Jean-Paul Cottret Mitsubishi Mitsubishi Ralliart +3:20:24
5 309 Jungtinės Amerikos Valstijos Mark Miller Vokietija Dirk von Zitzewitz Volkswagen Volkswagen Motorsport +3:23:25
6 309 Prancūzija Jean-Louis Schlesser Prancūzija François Borsotto Schlesser-Ford Schlesser-Ford Raid +4:09:23
7 311 Portugalija Carlos Sousa Belgija Jean-Marie Lurquin Nissan Team Galp Energia +5:40:11
8 301 Prancūzija Bruno Saby Prancūzija Michel Périn Volkswagen Volkswagen Motorsport +8:14:45
9 322 Prancūzija Guerlain Chicherit Prancūzija Mathieu Baumel BMW Team X-Raid +8:25:13
10 315 Prancūzija Thierry Magnaldi Prancūzija Arnaud Debron Schlesser-Ford Schlesser-Ford Raid +8:25:57

Sunkvežimių[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Poz. Nr. Vairuotojas Šturmanai Sunkvežimis Laikas
1 508 Rusija Vladimir Chagin Rusija Semen Yakubov
Rusija Sergey Savostin
Kamaz 71:22:16
2 524 Nyderlandai Hans Stacey Belgija Charly Gotlib
Nyderlandai Bernard der Kinderen
MAN +2:21:09
3 500 Rusija Firdaus Kabirov Rusija Aydar Belyaev
Rusija Andrey Mokeev
Kamaz +3:05:52
4 513 Brazilija André de Azevedo Brazilija Maykel Justo
Čekija Jaromír Martinec
Tatra 815 +5:30:51
5 501 Japonija Yoshimasa Sugawara Japonija Katsumi Hamura Hino +9:42:25
6 503 Italija Giacomo Vismara Italija Mario Cambiaghi Mercedes-Benz +11:13:04
7 505 Japonija Teruhito Sugawara Japonija Seiichi Suzuki Hino +12:42:13
8 530 Vokietija Franz Echter Vokietija Peter Gobel
Nyderlandai Edwin van Dooren
MAN +13:57:26
9 528 Austrija Karl Sadlauer Austrija Franz Maier
Austrija Martin Mayer
MAN +14:21:54
10 546 Austrija Peter Reif Austrija Gunter Pichlbauer
Austrija Stefan Huber
MAN +15:01:20

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 "Portuguese start for Dakar Rally", BBC Sport, 2005-11-23. Nuoroda tikrinta 2009-02-28.
  2. "Sainz takes Dakar honours in Mali", BBC Sport, 2006-01-10. Nuoroda tikrinta 2009-03-01.
  3. „Sainz takes early Dakar lead“. Nuoroda tikrinta 2012 m. sausio 19 d..