Simuliacinis žaidimas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Simuliaciniai žaidimai – kompiuteriniai žaidimai, skirti simuliuoti realią ar įsivaizduojamą realybę. Tokio tipo žaidimai skirstomi į kelias pagrindines kategorijas – statymo ir valdymo, gyvenimo ir sporto simuliacijos.

Statymo ir valdymo simuliacijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis straipsnis – Statybos ir valdymo simuliatorius.

Statymo ir valdymo simuliaciniuose žaidimuose žaidėjas stato, vysto ir valdo išgalvotas visuomenes ar objektus turėdamas ribotą kiekį resursų.[1] Kartais tokių požymių turi ir strateginiai žaidimai. Pagrindinis skirtumas tarp strateginių ir valdymo simuliacijų žaidimų yra tai, jog pastaruosiuose žaidėjas neprivalo nugalėti konkurentą kovoje, o sukurti ilgalaikį procesą.[2]

Gyvenimo simuliacijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis straipsnis – Gyvenimo simuliatorius.

Gyvenimo simuliaciniuose žaidimuose žaidėjas valdo vieną ar kelias gyvybės formas. Tai gali būti susiję su individų santykiais ar atskiros ekosistemos vystymas.[3] Vieni žinomiausių tokio žanro žaidimų yra „The Sims“ serija.

Sporto simuliacijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis straipsnis – Sporto žaidimas.

Sporto simuliaciniuose žaidimuose yra valdomos įprastų sporto šakų komandos ar žaidėjai. Daugiausiai tokių žaidimų yra sukurta komandinio sporto, lengvosios atletikos ir ekstremalaus sporto srityse. Kai kurie žaidimai leidžia valdyti konkrečius žaidėjus (pvz., „NBA 2K14“), o kituose – vadovauti komandoms (pvz., „Football Manager“). Dažnai šie žaidimai yra pilnai licencijuoti ir juose naudojami tikrų žaidėjų vardai ir komandos.

Kitos simuliacijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kitos populiarios tokio žanro temos yra medicinos, pasimatymų, socialinė ir transporto priemonių simuliacijos.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]