Ekstremalus sportas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Ekstremalus sportas (dar kitaip lauko sportas; angl. outdoor sports, extreme sports) – dažniausiai pavojinga, kupina aštrių pojūčių ir veržli pramoga. Paprastai šiai veiklai reikalinga tam pritaikyta įranga. Daugumai žmonių toks pomėgis tampa gyvenimo būdu ir pajamų šaltiniu. Ekstremalus sportas ir sportinis turizmas apima didžiulius fizinius ir psichologinius iššūkius, o tai savo ruožtu atletams sukelia itin pakilią būseną. Šią būseną sužadina adrenalino, dopamino ir endorfinų antplūdis.[1]

Sporto šakos[taisyti | redaguoti kodą]

Ekstremalus sportas apima įvairias sporto šakas: BMX, parkūro, riedučių, riedlenčių, irklenčių, burlenčių, banglenčių (didelių bangų, ledinio vandens), jėgos aitvarų (sniego jėgos aitvarų), baidarių ir kanojų irklavimo (šniokščiančio vandens), snieglenčių, slidžių (kopimo į kalnus ir kalnų slidinėjimo sportą), alpinizmą, laipiojimo uoluomis (kopimą į užšalusius krioklius, uolas, riedulius) kalnų dviračių, bėgiojimą trasomis (ultramaratonų bėgimas kalnuose), plaukimo (ilgų nuotolių plaukimą lediniame vandenyje), parasparnių, parašiutų (B.A.S.E. šuoliai), nardymo (giliame vandenyje be nardymo įrangos), žygiavimo, urvų, kanjonų nusileidimo sportą ir kita.

Sportinis turizmas[taisyti | redaguoti kodą]

Daugiau informacijos galite rasti straipsnyje Sportinis turizmas.

Sportinis turizmas – ekstremalaus sporto neolimpinė sporto šaka varžantis parengtuose maršrutuose kategorizuotose distancijose įveikiant kategorizuotas gamtos kliūtis. Sportinis turizmas skirstomas į kelias turizmo šakas: pėsčiųjų turizmas, slidžių turizmas, kalnų turizmas, vandens turizmas, dviračių turizmas ir kita.

Išnašos[taisyti | redaguoti kodą]