Kasandra

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Kasandra

Kasandra („žinanti kaip įpainioti vyrus“) (taip pat žinoma kaip Aleksandra) graikų mitologijojePriamo, Trojos karaliaus, ir jo karalienės Hekubos dukra.

Pagal legendą Apolonas įsimylėjo Kasandrą ir norėdamas ją suvilioti pasiūlė jai pranašystės dovaną, bet ši Apoloną atstūmė. Tada supykęs Apolonas vis tiek jai suteikė pranašystės dovaną, bet kartu prakeikė, kad jos pranašystėmis niekas netikėtų. Nors Kasandra ir numatė Trojos sunaikinimą, perspėjo trojėnus apie Trojos arklį, Agamemnono mirtį, jos pačios pražūtį, bet niekas jos nesiklausė ir ji nieko negalėjo padaryti. Koroebas ir Otronas atėjo į pagalbą Trojai iš meilės Kasandrai. Kasandra pirmoji pamatė parvežtą Hektoro kūną į miestą.

Pasibaigus Trojos karui Kasandrą išprievartavo Ajaksas. Ji buvo pargabenta karaliui Agamemnonui į Mikėnus kaip jaunesnioji žmona ir sekso vergė. Kai Agamemnonas buvo kare, jo žmona Klitemnestra turėjo romaną su Egistu. Prieš Agamemnonui ir Kasandrai grįžtant namo į Mikėnus, Klitemnestra paprašė savo vyrą pereiti per purpurinį kilimą, jis atsisakęs, bet galiausiai perėjęs per kilimą, nors ir girdėjęs Kasandros perspėjimus. Klimenestra ir Egistas nužudė Agamemnoną, vėliau ir Kasandrą. Pagal kai kuriuos šaltinius teigiama, kad Agamemnonas ir Kasandra turėję dvynius berniukus Teledamą ir Pelopsą.