Franz Ferdinand (roko grupė)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Franz Ferdinand
Biografija
KilmėFlag of Scotland.svg Škotija
ŽanraiIndie rock
Art rock
Post-punk
Aktyvumo metai2001-dabar
Nariai
Domino (JK)
Epic (JAV)
Buvę nariai
Alex Kapranos
Robert Hardy
Nick McCarthy
Paul Thomson

Franz Ferdinand – britų roko grupė susikūrusi Glazge, Škotijoje, pavadinta Austrijos hercogo vardu, kurio nužudymas įžiebė Pirmąjį pasaulinį karą.

Nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Alexander Kapranos (vokalas, gitara)
  • Robert Hardy (bosinė gitara)
  • Nicholas McCarthy (ritminė gitara, klavišiniai, pritariantis vokalas)
  • Paul Thomson (būgnai, pritariantis vokalas)

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ankstyvieji metai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2001 metais dainininkas ir gitaristas Alex Kapranos ir bosistas Robert Hardy pradėjo groti kartu Glazge. Po to, kai susitiko Nicholas McCarthy, jie pradėjo kartu repetuoti McCarthy namuose. McCarthy puikiai grojo pianinu ir kontrabosu, bet nuo pradžių grojo būgnais. Tada trijulė susitiko Paul'ą Thomson'ą, kuris grojo būgnais Yummy Fur. Thomson’as perėmė būgnus, o McCarthy perėjo prie gitaros. Tuo metu Franz Ferdinand dar vadinosi Kareilia.

Grupė persikėlė į apleistą sandėlį, kurį jie pavadino the Château (Château pranc. k. – Pilis). Franz Ferdinand taip pat rengė panašius į reivus renginius, jungdami muziką ir meną; Hardis tuo metu studijavo tapybą Glazgo Dailės mokykloje. Kai vietinė policija uždraudė rengti tokius renginius, grupė rado apleistus Viktorijos laikų teismo rūmus ir grojo ten.

2004 metais, duodamas interviu VH1, Alex Kapranos apibūdino garsą, kurio jie siekė: „Tokiose dainose kaip Come on Home, mes norėjom skambėti kaip sumaišyti Donna Summer ir Link Wray, bet tai visiškai taip neskamba! Mes galvojom, kad galim skambėti kaip Prince, bet iš tiesų mes stengėmės perimti kitų grupių požiūrius ir juos savaip sujungti.“

2004 metais išleistas grupės vardu pavadintas pirmasis albumas debiutavo Jungtinės Karalystės topų trečioje vietoje ir laimėjo 2004 Mercury Music Prize apdovanojimą. Antrasis albumas 'You Could Have It So Much Better… With Franz Ferdinand' užėmė pirmą vietą. Iki šiol grupė išleido aštuonis singlus, o video klipai Take Me Out, The Dark of the Matinée, This Fire ir Do You Want To pateko į Jungtinės Karalystės klipų 10-uką.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijiniai albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka