Muse

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Muse
Biografija
Kilmė Anglija
ŽanraiAlternatyvusis rokas
Neoprogresyvus rokas
Progresyvusis rokas
Simfoninis rokas
Aktyvumo metai1994–dabar
Įrašų kompanijaDangerous (1998–1999)
Taste/Mushroom (1999–2003)
Taste/East West (2003–2005)
Hellium 3/Warner Bros. (nuo 2005)
Nariai
Matthew Bellamy
Dominic Howard
Chris Wolstenholme

„Muse“ – daug apdovanojimų gavusi Anglijos roko grupė, susiformavusi Tinmute, Devone. Grupę sudaro dar nuo pat jos pradžios nepasikeitę nariai – vokalistas, gitaristas ir pianistas Matthew Bellamy; bosistas ir pritariantis vokalistas Chris Wolstenholme; ir būgnininkas Dominic Howard. Muse yra žinomi dėl savo energetiškai aktyvių ir ekstravagantiškų pasirodymų ir įvairių stilių sujungimo – progresyviojo roko, klasikinės muzikos ir elektronikos.

Muse yra išleidę penkis studijinius albumus – „Showbiz“ (1999); „Origin of Symmetry“ (2001); „Absolution“ (2003); „Black Holes and Revelations“ (2006), kuris grupei pelnė „Mercury“ apdovanojimo nominaciją ir trečios vietos laimėjimą „NME“ žurnalo geriausiųjų 2006 metų albumų sąraše, ir „The Resistance“ (2009). Muse yra laimėję daug kitų muzikinių apdovanojimų – penkis MTV Europe muzikos apdovanojimus, penkis „Q“ apdovanojimus, šešis „NME“ apdovanojimus, du BRIT apdovanojimus, keturis „Kerrang!“ apdovanojimus ir vieną „Grammy“ apdovanojimą. Daugelį šių apdovanojimų jie gavo dėl savo gyvų pasirodymų.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išvarginti nuobodaus gimtojo miesto Tinmuto gyvenimo, trys draugai pradėjo kartu groti. Pirmieji bandymai sukurti grupę buvo tuomet, kai jos būsimiems nariams tebuvo apie 13 metų. Grupės pavadinimai keitėsi (Gothic Plague, Fixed Penalty, Rocket Baby Dolls). Atėjus 1997-iesiems, vaikinai pagaliau apsisprendė, kad jų pavadinimas bus „Muse“, o „Dangerous Records“ įrašų kompanija išleido debiutinį jų nepilną albumą „Muse“.

1998-aisiais sekė antrasis nepilnas albumas „Muscle Museum EP“. Emociška muzika ir energingi gyvi pasirodymai buvo vainikuoti teigiamais kritikų vertinimais ir įrašų industrijos susidomėjimu, o galiausiai, po kelionės į Niujorko „CMJ“ muzikos festivalį, Muse pasirašė kontraktą su „Maverick Records“. Singlai „Cave“ ir „Uno“ pristatė debiutinį pilną jų albumą „Showbiz“, kuris buvo išleistas 1999-ųjų rugsėjį.

2001-aisiais „Muse“ įrašė albumą „The Origin of Symmetry“, kuris atnešė grupei pripažinimą.

2002-aisiais fanams buvo pristatytas dvigubas grupės albumas „Hullabaloo“, kurį sudarė ir gyvų pasirodymų įrašai. Ketvirtasis Muse albumas, „Absolution“, pasižymintis kiek kitokiu nei ankstesni kūriniai skambesiu, buvo išleistas 2003-iųjų rugsėjo mėnesį. Šio albumo turo gastrolės buvo ypač sėkmingos, o pats albumas pelnė platininį IFPI apdovanojimą už 1 000 000 parduotų kopijų Europoje.

2006 vasarą, po ilgo laikotarpio, praleisto įrašų studijose, pasirodė penktasis grupės albumas „Black Holes and Revelations“, kuris dar kartą įrodė, jog „Muse “– tikri profesionalai muzikos srityje, nebijantys išbandyti naujovių ir pateikiantys ištikimiems fanams visame pasaulyje vis kitokio skambesio dainų.

2008-aisiais pasirodė dvigubas cd/dvd albumas, pavadintas „H.A.A.R.P.“. Tai – didingo ir vainikuojančio visą ligtolinę grupės kūrybą dviejų dienų 2007-ųjų metų pasirodymo Anglijos „Wembley“ arenoje rezultatas.

2009-aisiais išleistas naujas albumas „The Resistance“. Albumą sudaro vienuolika dainų. Jame taip patyra trijų dalių simfonija. Būtent šis albumas laimėjo jiems Grammy apdovanojimą

2010-aisiais Muse sukūrė dainą „Neutron Star Collision (Love Is Forever)“ filmui „The Twilight Saga: Eclipse“.

Ateityje „Muse“ mąsto apie galimybę suteikti savo kuriamai muzikai dar daugiau elektroninio skambesio bei užsimena apie galimybę bendradarbiauti su kitais atlikėjais (pavyzdžiui, „The Streets“).

2012-aisiais Muse daina „Survival“ buvo pasirinkta oficialia Londono olimpinių žaidynių daina.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijiniai albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

EP albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gyvo garso įrašai ir rinkiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Singlai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metai Daina Albumas
1999 Uno Showbiz
Cave
Muscle Museum
2000 Sunburn
Unintended
2001 Plug In Baby Origin of Symmetry
New Born
Bliss
Hyper Music/Feeling Good
2002 Dead Star/In Your World Hullabaloo Soundtrack
2003 Stockholm Syndrome (tik parsisiuntimui) Absolution
Time Is Running Out
Hysteria
2004 Sing for Absolution
Apocalypse Please (tik parsisiuntimui)
Butterflies and Hurricanes
2006 Supermassive Black Hole Black Holes and Revelations
Starlight
Knights of Cydonia
2007 Invincible
Map of the Problematique (tik parsisiuntimui)
2009 Uprising The Resistance
Undisclosed Desires The Resistance
2010 Resistance The Resistance
Neutron Star Collision (tik parsisiuntimui) The Twilight Saga: Eclipse filmo takelis
2012 Survival The 2nd Law
Madness

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]