FK Kauno Žalgiris

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio FK Spyris Kaunas)
Peršokti į: navigacija, paiešką
FK „Kauno Žalgiris“
Zalgirislogo.jpg
Pavadinimas Futbolo klubas „Kauno Žalgiris“ (buvęs FK „Spyris“)
Įkurtas 2004 m.
Stadionas Dariaus ir Girėno stadionas, Kaunas
Vietų skaičius 9180
Vadovas Eimantas Pūras
Vyr. treneris Laimis Bičkauskas
Lyga A lyga
2015 5 vieta
Apranga
namie
Apranga
svečiuose

Kauno „Spyris“ arba FK „Kauno Žalgiris“[pastaba 1] – Lietuvos futbolo klubasKauno.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

Futbolo klubo „Spyris“ idėja gimė Kauno futbolo mokykloje „Tauras“ dar 2004-aisiais, kai mokyklos treneriai nutarė sudaryti galimybę mokyklą baigusiems futbolininkams tęsti profesionalų karjerą.

Nuo 2005-ųjų septynerius metus klubas su „Tauro“ mokyklos auklėtiniais dalyvavo LFF II lygos pietų zonos pirmenybėse.

2013-aisiais „Spyris“ debiutavo LFF I lygos pirmenybėse.

Naujas klubo istorijos puslapis buvo atverstas 2015-aisiais metais – jis tapo legendinio ir stipriausio Lietuvos krepšinio klubo Kauno „Žalgiris“ dalimi ir startavo A lygoje, prisidėdamas prie futbolo atgaivinimo laikinojoje sostinėje.

Per daugiau nei 40 veiklos metų futbolo mokykla „Tauras“ išugdė tokius Lietuvos futbolininkus kaip Igoris Pankratjevas, Robertas Fridrikas, Sigitas Jakubauskas, Robertas Tautkus, Stasys Baranauskas, Alvydas Koncevičius, Vladimiras Buzmakovas, Aurelijus Skarbalius, Dainius Šuliauskas, Darius Maciulevičius, Audrius Kšanavičius, Andrius Velička, Mantas Samusiovas, Ignas Dedura, Andrius Upstas, Marius Žaliūkas, Gediminas Vičius.

2016 metų sausį futbolo klubui „Spyris“ LFF sprendimu buvo leista pasikeisti pavadinimą į FK „Kauno Žalgiris“. Tačiau dėl „Žalgirio“ vardo naudojimo tęsiasi teisminiai ginčai su Vilniaus FK „Žalgiriu“. Panašu, kad greitai neliks Žalgirio žymens šio klubo vykdomoje veikloje, nes apeliacinis teismas uždraudė naudotis šiuo vardu.

Spalvinė gama[taisyti | redaguoti kodą]

Iki 2015 metų buvo geltoni marškinėliai ir mėlyno šortai, o nuo 2015 metų pagal žalgirietiškas tradicijas spalvinė gama tapo žalia ir balta.

Sumaištis dėl "Žalgirio" vardo naudojimo[taisyti | redaguoti kodą]

Dar 2015 metų sezono pradžioje FK Spyris savo spalvinę gamą pakeitė į žaliai-baltą ir naudojo Žalgirio vardą, bei krepšinio klubo Žalgiris logotipą. Tam prieštaravo Vilniaus FK Žakgiris. LFF neleido persivadinti į Žalgirį ir klubas tą sezoną žaidė FK Spyrio pavadinimu.

2016 metais LFF leido persivadinti ir FK Spyris Kaunas tapo FK Kauno Žalgiris, tačiau 2016 metų balandžio 20 dieną Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija uždraudė FK ,,Kauno Žalgiris“ iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos savo sportinėje, ūkinėje–komercinėje veikloje, susijusioje su futbolu, bet kokiu būdu ir forma naudoti žymenį Žalgiris.

Draudimas apima ir šio žymens naudojimą futbolo komandos, juridinio asmens pavadinime, reklamoje, komercinėje dokumentacijoje, interneto tinklalapiuose, domenų pavadinimuose, taip pat bet kokį kitą naudojimą. Tai reiškia, jog iš Lietuvos futbolo pirmenybių komandos pavadinimas ,,Kauno Žalgiris“ išnyks jau netrukus.

Balandžio 20 dieną buvo panaikinta Vilniaus apygardos teismo 2016 m. sausio 28 d. nutartis netaikyti laikinųjų apsaugos priemonių. Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija trečiadienį patenkino ieškovo VšĮ futbolo klubo ,,Žalgiris“ prašymą.

Teisėjų kolegijos vertinimu, lyginamuosiuose juridinių asmenų pavadinimuose (VšĮ Futbolo klubas ,,Žalgiris“ ir VšĮ Futbolo klubas ,,Kauno Žalgiris“) reikšminis, stiprią skiriamąją funkciją turintis žodis yra Žalgiris, esantis abiejų juridinių asmenų pavadinimų tikrinėse dalyse (,,Žalgiris“ ir ,,Kauno Žalgiris“).

Įvertinusi šią aplinkybę, taip pat tai, kad bendrinės juridinių asmenų pavadinimų dalys (VšĮ futbolo klubas) sutampa, atsižvelgusi, kad minėti juridiniai asmenys veikia toje pačioje sporto šakoje, teisėjų kolegija nusprendė, kad ieškovas (Vilniaus ,,Žalgiris“) pagrindė aplinkybę, kad atsakovo (,,Kauno Žalgirio“) pavadinimas yra klaidinamai panašus į ieškovo pavadinimą.

Taip pat, kolegijos vertinimu, preliminariai įvertinus ieškinio reikalavimus, yra pakankamas pagrindas manyti, kad atsakovas, įregistravęs pavadinimą VšĮ Futbolo klubas ,,Kauno Žalgiris“, pažeidžia ir ieškovo, kaip prekių ženklo FK ,,Žalgiris“ savininko, išimtines teises.

Tai, kad atsakovas turi leidimą savo veikloje naudoti krepšinio klubui Kauno ,,Žalgiris“ priklausančius prekių ženklus, kuriuose yra žodis Žalgiris, savaime nereiškia, kad atsakovas nepažeidžia ieškovo, kaip prekių ženklo FK ,,Žalgiris“ savininko, išimtinių teisių.

Į Futbolo klubo ,,Kauno Žalgiris“ pažeidimus ir daromą žalą atsižvelgęs Lietuvos apeliacinis teismas užkirto kelią neteisėtiems veiksmams iki galutinio teismo sprendimo.

http://www.15min.lt/sportas/naujiena/futbolas/sumaistis-lietuvos-futbole-tesiasi-kauno-klubui-teismas-uzdraude-naudoti-zalgirio-pavadinima-24-614505

Sezonai[taisyti | redaguoti kodą]

2000–2010 m. sezonai
Lietuvos futbolo varžybos
Sezonas Pirmenybių lygmuo Vieta Taurė
2005 m. III (Pietūs) 6
2006 m. III (Pietūs) 4
2007–2008 m. III (Pietūs) 11
2008–2009 m. III (Pietūs) 7
2009–2010 m. III (Pietūs) 5
2010–2020 m. sezonai
Lietuvos futbolo varžybos
Sezonas Pirmenybių lygmuo Vieta Taurė
2010–2011 m. III (Pietūs) 2
2011–2012 m. III (Pietūs) 10
2012–2013 m. III (Pietūs) 5 1/8 f.
2014 m. II 5 1/8 f.
2015 m. I 5 1/4 f.

Sudėtis (2016 m.)[taisyti | redaguoti kodą]

2016 m. balandžio 29 d.

Nr. Pozicija Žaidėjas
11 Lietuva MF Lukas Sendžikas
77 Lietuva DF Paulius Daukša
14 Lietuva MF Benas Olencevičius
1 Lietuva GK Deividas Mikelionis
4 Lietuva DF Ernestas Pilypas
6 Lietuva DF Matas Gavrilovas
7 Lietuva MF Karolis Gvildys
8 Lietuva MF Tomas Bučma
80 Lietuva MF Donatas Stulga
12 Lietuva GK Karolis Pūras
13 Lietuva MF Rokas Sikorskis
Nr. Pozicija Žaidėjas
15 Lietuva MF Karolis Šilkaitis
16 Lietuva MF Rytis Babickas
17 Lietuva FW Andrius Velička
18 Lietuva MF Edvinas Kloniūnas
19 Lietuva FW Ernestas Mickevičius
20 Lietuva DF Ignas Dedura
25 Lietuva DF Mantas Fridrikas
33 Lietuva GK Modestas Stonys
9 Lietuva FW Rokas Krušnauskas
10 Lietuva MF Mindaugas Kalonas

Pastabos[taisyti | redaguoti kodą]

  1. Dėl vardo naudojimo vyksta teisminiai ginčai.