Prancūzijos transportas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Dviejų aukštų TGV traukinys Paryžiaus Liono stotyje

Prancūzija turi didžiausią geležinkelio tinklą Vakarų Europoje, jo ilgis 31 840 km. Tinklo operatorius valstybinė geležinkelių kompaniją SNCF, bei eilė greitaeigių traukinių operatorių TGV, Eurostar, Thalys pasiekiančių 320 km/h greitį komerciniuose pervežimuose. Eurostar traukiniai per Eurotunelį sujungia Prancūziją su Anglija. Geležinkelio jungtys yra su visomis kaimyninėmis šalimis, išskyrus Andorą. Plačiai išvystytas priemiestinių traukinių tinklas.

Kelių tinklo ilgis 893 300 km. Prancūzijoje nėra metinio ar kelių naudojimo mokesčio, tačiau daugelio kelių atkarpos yra mokamos, išskyrus aplink didelius miestus ir dalį šiaurinės Prancūzijos. Privačios kompanijos valdo 12 000 km kelių tinklą. Automagistralinių kelių tinklo ilgis 30 500 km, didžioji jų dalis veda link Paryžiaus ir iš jo.

Prancūzijoje yra apie 478 oro uostai, įskaitant gruntinius nusileidimo takus. Šarlio de Golio vardu pavadintas oro uostas netoli Paryžiaus yra didžiausias šalyje. Nacionalinė oro linijų bendrovė yra Air France, taip pat yra daugelis privačių kompanijų. Egzistuoja dešimt didžiųjų jūros uostų, iš kurių didžiausias Prancūzijoje ir visame Viduržemio jūros regione – Marselis. Vidaus vandenų kelių ilgis 14 632 km.