Pereiti prie turinio

San Marino transportas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

San Marinas yra maža Europos valstybė, su ribotais transporto resursais.

Geležinkeliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Po II pasaulinio karo kelerius metus San Marinas turėjo geležinkelio liniją, kuri jungė šalį su Italijos Rimini miesto sistema. Tačiau dėl sunkumų pasiekiant San Marino sostinę, kuri yra ant kalvos viršūnės, linija buvo uždaryta. Šiuo metu geležinkelių San Marino respublikos gyventojai nebenaudoja.

Funikulieriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

San Marino funikulierius

Šalyje yra 1.5 km ilgio funikulierių linijų, kurios driekiasi nuo Monte Titano viršukalnės iki Borgo Maggiore, antro pagal dydį šalies miesto. Du funikulierių vagonai, pažymėti 1 ir 2 numeriais, kursuoja kas 15 minučių. Trečiasis funikulierius naudojamas aptarnaujant visą sistemą.

Keliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šalyje bendras kelių ilgis siekia 220 km, o pagrindinis kelias, kertantis visą šalį yra San Marino magistralė. Transporto registracijos numeriai San Marine žymimas kodu iš keturių numerių, su šalies herbu kairėje. Tarptautinis kodas, kuriais žymimi registracijos numeriai – RSM.

Taksi kompanijos veikia visoje šalyje. Iš viso yra septynios taksi kompanijos, taip pat pasitaiko ir Italijos taksi, kurios atveža Italijos gyventojus.

Autobusai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tarp Rimini ir San Marino miestų yra reguliarūs autobusų maršrutai, populiarūs ir tarp turistų, ir tarp San Marino gyventojų bei darbuotojų. Tarp San Marino ir Rimini stotelių autobusas stoja 20 kartų.

Oro transportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

San Marine nėra nei vieno oro uosto, tik vienas sraigtasparnių oro uostas Borgo Maggiore mieste. Dauguma turistų, kurie atvyksta lėktuvais į Rimimi oro uostą, į San Mariną atvyksta autobusais.

Vandens transportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

San Marino teritorijoje teka dvi upės, tačiau nėra jokio svarbesnio vandens transporto ir jokių didesnių uostų.