Suomijos transportas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Greitkelis Suomijoje

Suomijos transportas yra gerai išvystytas. 2005 metais, Suomija turėjo 78 186 km kelių, iš kurių 50 616 km asfaltuoti. Bendras automagistralių ilgis buvo 653 km. Pagrindiniai tarptautiniai šalies vartai yra Helsinkio-Vantos oro uostas, su daugiau nei 13 milijonų keleivių. Bendras geležinkelių ilgis – 5 794 km.

Keliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Suomijos keliai yra populiariausias būdas keliauti po šalį, ypač į nuošalesnes kaimo vietoves, kur nėra geležinkelių linijų. Šalyje yra 78 000 km kelių, iš kurių dauguma asfaltuoti. Pagrindinių kelių yra apie 13 000 km. Tankiausias tinklas yra pietuose. Pirmieji greitkeliai buvo pastatyti XX amžiaus 7-as dešimtmetį. Dabar jų yra apie 700 km.

Didžiausias greitis greitkeliuose yra 120 km/h vasarą ir 100 km/h žiemą. Pagrindiniai keliai dažniausiai turi greičio apribojimus nuo 80 km/h iki 100 km/h. Miestuose, greitis ribojamas nuo 30 km/h iki 60 km/h.

Geležinkeliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Helsinkio centrinė geležinkelio stotis

Šalyje yra 5 794 km geležinkelių, su 1524 mm vėže. Suomijos geležinkelių sistema priklauso „VR Group“. Geležinkeliai aptarnauja visus pagrindinius miestus ir daug kaimo vietovių.

Suomijoje taip pat yra greiti Pendolino traukiniai, kurie iš Helsinkio aptarnauja Joensū, Kuopiją, Oulu, Tamperę ir Turku.

Helsinkyje ir jo apylinkėse veikia trys miesto geležinkelių sistemos: tramvajai, Helsinkio metro ir VR priemiestiniai traukiniai.

Susisiekimas geležinkeliais su kaimyninėmis valstybėmis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Švedijos vėliava Švedija – ne (skirtingos vėžės)
  • Norvegijos vėliava Norvegija – nėra
  • Rusijos vėliava Rusija – taip (nedideli vėžių pasikeitimai)

Oro uostai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šalyje yra 21 oro uostas, kurie gabena keleivius. Pagrindinis šalies oro uostas, pagal keleivių skaičių yra Helsinkio-Vantos oro uostas, antras pagal keleivių skaičių – Oulu oro uostas. Kiti didieji oro uostai – Turku oro uostas ir Tamperės oro uostas.