Minijos kraštovaizdžio draustinis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 55°50′32″š. pl. 22°08′06″r. ilg. / 55.84232°š. pl. 22.13502°r. ilg. / 55.84232; 22.13502 Minijos kraštovaizdžio draustinis yra Kretingos rajono savivaldybės Kartenos ir Kūlupėnų seniūnijose bei Plungės rajono savivaldybės Šateikių seniūnijoje, Salantų regioniniame parke. Plotas 1253,95 ha.

Saugo tarp Dyburių (Minijos gamtinio rezervato) ir Kartenos esančią vaizdingą, šaltiniuotų raguvų išraižytą erozinės kilmės Minijos slėnio atkarpą, unikalų erozinį Mišupės žemupio slėnį, Mišupės ir Minijos santaką, senslėnio ruožą su dabartine Minijos upės vaga, Minijos ir Salanto upių santaką, natūralius Minijos slėnio šlaitų miškus (ąžuolynus ir skroblynus) su gausiomis saugomų augalų (daugiamečių blizgių, meškinių česnakų, tuščiavidurių rūtenių) populiacijomis, natūralias salpines Minijos slėnio pievas su saugomų augalų (šalmuotųjų, vyriškųjų ir mažųjų gegužraibių, melsvųjų mėlitų) augavietėmis.

Draustinio teritorijoje yra Dauginčių, Dauginčių II, Sauserių, Martynaičių ir Gintarų piliakalniai, Prystovų piliakalnio vieta, Prystovų, Sauserių, Sakuočių ir Gintarų kapinynai, Cigonalių, Prystovų, Dauginčių, Sauserių (Grabšyčių), Sakuočių ir Gintarų senosios kapinės.

Nuotraukų galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Salantų regioninis parkas[neveikianti nuoroda]