Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Lyderis Ramūnas Karbauskis
Įkurta 1922 m.
Būstinė Vilnius, Pamėnkalnio g. 26
Narių skaičius 2800 (2010 m. pabaiga)[1]
Politinė ideologija centro kairės partija; agrarizmas
Tinklalapis
http://www.lvls.lt

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, LVŽS – centro kairioji Lietuvos politinė partija, save kildinanti iš Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

2004-2008 m.[taisyti | redaguoti kodą]

Partijos logotipas iki 2012 m. sausio mėn.

2005 m. įvykusiame Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos suvažiavime, nutarta pasivadinti Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga, tuo pabrėžiant 1922 m. įkurtos partijos darbų tęstinumą. 2005 m. partijos pirmininke išrinkta buvusios Naujosios demokratijos (moterų) partijos vadovė, pirmoji atkurtos Lietuvos premjerė, prof. habil. dr. Kazimiera Prunskienė. 2004-2008 m. Seime Valstiečių liaudininkų sąjungos frakcijoje buvo 14 narių, partija buvo valdančiosios koalicijos dalis, XIV vyriausybėje buvo partijos deleguoti trys ministrai (užsienio reikalų, žemės ūkio, ūkio). Partija 2004-2009 m. turėjo ir savo atstovą Europos Parlamente - Gintarą Didžioką.

Po nesėkmingų 2008 m. Seimo rinkimų[taisyti | redaguoti kodą]

2008 m. Seimo rinkimai partijai buvo nesėkmingi: daugiamandatėje apygardoje neperkoptas 5 % barjeras, o vienmandatėse gautos 3 vietos Seime. 2008-2012 m. Seime trys partijos nariai išrinkti į Seimą liko dirbti Mišrioje Seimo narių grupėje. 2009 m. gegužę ilgametė partijos pirmininkė prof. Kazimiera Prunskienė nusprendė kaip nepriklausoma kandidatė balotiruotis LR Prezidento rinkimuose ir atsisakė antrąkart kandidatuoti į partijos vadovo postą. Partijos pirmininku išrinktas buvusios Valstiečių partijos pirmininkas ir valstiečių liaudininkų vicepirmininkas 2005–2007 m. Ramūnas Karbauskis. Buvusi lyderė Kazimiera Prunskienė trumpam buvo tapusi partijos Garbės pirmininke.

2009 Prezidento rinkimuose Kazimiera Prunskienė, surinkusi 3,86 % balsų, liko penkta iš septynių. Labai nesėkmingi partijai buvo 2009 Europos Parlamento rinikimai – partija kandidatuodama be buvusios lyderės surinko tik 1,87 % balsų. 2009 liepos 8 d. buvusi partijos lyderė K. Prunskienė parašė pareiškimą dėl išstojimo iš LVLS. [2] Savo pareiškime LVLS tarybai K. Prunskienė kritikuoja partijos pavadinimą ir stiprėjantį apsiribojimą vienos visuomenės grupės – žemdirbių – atstovavimu ar net vienos šios grupės dalies ūkiniais–komerciniais interesais. Taip pat K. Prunskienei esą nepriimtina „tiek dabartinė atšiauri atmosfera partijoje, tiek ir veidmainystė rinkėjų atžvilgiu“.

2012 m.[taisyti | redaguoti kodą]

2012 m. partija naujai pasivadino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]