Pereiti prie turinio

Lenovo

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Lenovo Group Ltd.
FormaAkcinė bendrovė
PramonėKompiuterinė įranga, elektronika
Įkurta1984 m. (Pekinas, Kinija)
Centrinė būstinėPekinas, Kinija
Morisvilis, Šiaurės Karolina, JAV
Svarbiausi darbuotojaiYang Yuanqing
(pirmininkas ir gen. dir.)
ProdukcijaIšmanieji telefonai, stacionarūs, nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai, serveriai, periferiniai įrenginiai, spausdintuvai, televizoriai, skaitytuvai, duomenų laikmenos
Pajamos38,70 mlrd. USD (2014 m.)
Darbuotojų54 000 (2014 m.)
PadaliniaiMotorola Mobility
Tinklalapiswww.lenovo.com

Lenovo Group Ltd. (kin. 联想集团有限公司), sutrumpintai Lenovo – didžiausias pasaulyje asmeninių kompiuterių gamintojas ir vienas iš didžiausių mobiliųjų telefonų gamintojų. „Lenovo“ kompiuteriai pardavinėjami su „Lenovo“ bei „Medion“ prekiniais ženklais. Mobilieji telefonai naudoja prekinį ženklą „Lenovo“, „Motorola“ arba „Zuk“.

Lenovo gamina stalinius, nešiojamuosius kompiuterius, serverius, delninius kompiuterius ir mobiliuosius telefonus. Lenovo taip pat teikia informacinių technologijų integravimo ir interneto prieigų paslaugas.

Centrinės Lenovo būstinės yra įsikūrusios Pekine, Kinijoje, ir Morisvilyje, Šiaurės Karolinoje, JAV.[1] Parduoda produktus maždaug 180 šalyse.[2]

„Lenovo“ būstinė Pekine
Logotipas, naudotas 2003–2015 m.

1984 m. vienuolika Kinijos kompiuterių mokslo atstovų Pekine sukūrė kompanijos, kuri Kinijos gyventojams perteiktų informacinių technologijų naudą, viziją. Liu Chuanzhi vadovaujamos komandos įkurta įmonė pavadinta „Legend Group Ltd“. „Legend“ gamino asmeninius kompiuterius namų vartotojams, o vėliau įkūrė mažmeninės prekybos tinklą visoje Kinijoje. 1994 m. „Legend“ akcijomis pradėta prekiauti Honkongo akcijų biržoje. Po ketverių metų kompanija pagamino milijoninį asmeninį kompiuterį. Inovatyvių produktų išleidimas pakylėjo „Legend“ į lyderio, užimančio 25 proc. Kinijos rinkos dalies (2004 m.), poziciją.

2003 m. „Legend“ vardas pakeistas į „Lenovo“. 2005 m. „Lenovo“, sumokėję 1,27 mlrd. JAV dolerių, įsigijo „IBM“ asmeninių kompiuterių padalinį ir tapo vienu iš didžiausių pasaulyje asmeninių kompiuterių gamintojų. Po įsigijimo „Lenovo“ gavo teises į IBM prekinius ženklus ThinkVision, ThinkPad, ThinkVantage, ThinkCentre, Aptiva ir NetVista bei teisę penkerius metus naudoti „IBM“ ženklą kai kuriems produktams (pavyzdžiui, ThinkPad nešiojamiems kompiuteriams).

2013 m. JAV, Kanados, Jungtinės Karalystės, Australijos ir Naujosios Zelandijos specialiosios tarnybos uždraudė savo darbuotojams naudotis „Lenovo“ gamybos asmeniniais kompiuteriais. Toks draudimas motyvuojamas tuo, kad „Lenovo“ kompiuteriuose aptikta vadinamųjų „atsarginių įėjimų“ (backdoor) ir saugumo spragų, suteikiančių nepastebimos nuotolinės prieigos galimybę.[3]

Pavadinimas Lenovo kilęs iš žodžių „legenda“ (angl. legend) ir „naujas“ (lot. novo). Lenovo išreiškia pagarbą patirtimi turtingai praeičiai ir inovatyvią kompanijos dvasią. Išvertus iš kinų kalbos pavadinimas reiškia „asociaciją” arba „apjungtą mąstymą”.

Lenovo Group Limited yra bendrovė, kurios akcijos įtrauktos į viešąjį Honkongo vertybinių popierių biržos prekybos sąrašą (HK.0992). Didžioji dalis Lenovo Group Limited akcijų (maždaug 57 proc.) priklauso įvairiems investuotojams, iš kurių apie 38 proc. – instituciniams investuotojams visame pasaulyje (likusi dalis išskirstyta per depozitoriumo pakvitavimus kitose vertybinių popierių biržose, pvz., Niujorko vertybinių popierių biržoje, arba tiesiogiai priklauso investuotojams).[reikalingas šaltinis]

  • Yang Yuanqing – „Lenovo Group Ltd“ valdybos pirmininkas, prie „Lenovo“ komandos prisijungęs 1989 m. Jam vadovaujant nuo 1997 m. iki dabar „Lenovo“ yra didžiausius pardavimus pasiekiantis asmeninių kompiuterių gamintojas Kinijoje, o nuo 1999 m. – ir EMEA (angl. Europe, Middle East and Africa 'Azijos-Ramiojo vandenyno regionas') (išskyrus Japoniją). Yang Yuanqing 2004 m. inicijavo „Lenovo“ bendradarbiavimą su Tarptautiniu olimpiniu komitetu, ir taip žengė svarbų žingsnį „Lenovo“ tampant globalia kompanija. Yang Yuanqing vadovavo ir „IBM“ AKP perėmimo, po kurio „Lenovo“ tapo trečia didžiausia asmeninių kompiuterių gamintoja pasaulyje, procesui. Žurnalas „BusinessWeek“ Yang Yuanqing vadina viena iš „Azijos žvaigždžių“. Kinijos žiniasklaida išrinko jį vienu iš dešimties „Žvaigždžių entreprenerių“ ir vienu iš dešimties „labiausiai vertinamų vadovų“. Kinijos televizija CCTV 2004 m. išrinko jį metų žmogumi.
  • William J. Amelio – „Lenovo Group Ltd“ prezidentas ir vykdantysis direktorius. Prieš pradėdamas eiti šias pareigas „Lenovo“, nuo 2001 m. jis buvo „Dell“ Azijos-Ramiojo vandenyno ir Japonijos regionų vyresnysis viceprezidentas, atsakingas už regiono strategiją. Jam vadovaujant pardavimai regione šoktelėjo daugiau negu du kartus.

Aplinkos apsauga

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Verslui skiriant vis daugiau dėmesio aplinkosaugai, kompiuterių gamintojai įsitraukė į „žaliųjų kompiuterių“ idėjos įgyvendinimą. „Žalieji kompiuteriai“ naudingi ir aplinkai, ir jų savininkams, kadangi naudodami mažiau energijos jie daro mažiau žalos aplinkai, o savininkai mažiau išleidžia elektros energijai. „Lenovo“ sutelkė dėmesį į šią tendenciją ir, 2007 m., išleidę mažiausiai elektros energijos suvartojantį stalinį kompiuterį „ThinkCentre A61e“, tapo lyderiu tarp aplinką tausojančių kompiuterių gamintojų. „Lenovo“ yra vienintelis gamintojas pasaulyje, kurio monitorius technikos įtaką aplinkai vertinanti organizacija EPEAT vertina auksu. 2007 m. žalieji įvertino „Lenovo“ kaip draugiškiausią aplinkai elektronikos įmonę. 2007 m. „Lenovo“ prisijungė prie „Board of Climate Savers Computing“ – organizacijos, siekiančios sumažinti informacinių technologijų išskiriamą CO2 kiekį 50 % iki 2010 m.

Sporto rėmimas

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Lenovo“ aktyviai remia pasaulio sporto įvykius. Kompanija tapo 2006 m. Turino olimpinių žaidynių ir 2008 m. Pekino olimpiados rėmėja. Nuo 2007 m. „Lenovo“ remia Formulės-1 komandą „AT&T Williams“ ir Nacionalinę Šiaurės Amerikos krepšinio lygą (NBA). „Lenovo“ yra oficialus vienos garsiausių formulės-1 komandų – „AT&T Williams“ – partneris. „AT&T Williams“ komanda naudoja daugiau negu 400 „Lenovo“ tiekiamų kompiuterių, kurie reikalingi efektyviai komandos vadybai, automobilių projektavimui, jų aerodinaminių savybių gerinimui ir verslo valdymui.

„Lenovo“ yra oficialus 2008 m. Pekino olimpinių žaidynių partneris. Kompanijos dizaineriai sukūrė Pekino olimpiados deglą, pavadintą „Vilties debesimi” (angl. Cloud of Promise), kuris yra pirmasis Olimpinis deglas, pabuvojęs Lietuvoje. 2008 m. vasario 14–18 d. Vilniuje jį pristatė „Lenovo“ atstovybės Lietuvoje vadovai. „Lenovo“ taip pat yra oficialus Pekino olimpinės ugnies estafetės partneris. Kompanija teikia kompiuterinę įrangą Tarptautiniam olimpiniam komitetui ir televizijos tinklui „NBC“, kuris JAV turėjo išskirtinę teisę transliuoti Pekino olimpines žaidynes. Kinijoje „Lenovo“ olimpiados sportininkų ir žurnalistų poreikiams aptarnauti įkūrė 8 kompiuterių aptarnavimo ir interneto prieigų centrus i.lounge, kuriuose dirbo 600 „Lenovo“ inžinierių ir technikų komanda, teikusi techninės ir programinės įrangos aptarnavimo paslaugas. „Lenovo“ taip pat skatino Pekino olimpiados sportininkus rašyti internetinius dienoraščius. Kompanija pasirūpino jų sukūrimu ir rašymo įrankiais – IdeaPad ir kitų modelių nešiojamaisiais kompiuteriais bei vaizdo kameromis. Ir 2008 m. Pekino olimpinių žaidynių, ir parolimpinių žaidynių metu „Lenovo“ remia Pasaulio antidopingo agentūros sportininkų paramos programą.

Produktai ir paslaugos

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Ultrabook

Lenovo Lietuvoje

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2013 m. kovą „Lenovo“ reorganizavo savo atstovybių tinklą Baltijos regione ir visas pajėgas sutelkė Vilniuje. „Lenovo“ produkcijos platintojai Baltijos šalyse yra „Also Lietuva“ ir „ACC distribution“, kurių centrinės būstinės taip pat yra Lietuvoje.

  1. Lenovo – Key locations worldwide
  2. „Who We Are“. Lenovo US. Nuoroda tikrinta 4 March 2023.
  3. Vakarų specialiosios tarnybos atsisakė „Lenovo“ kompiuterių, 2013-07-30
  4. Lenovo Products – United States Nuoroda tikrinta 2006-03-13