Planšetinis kompiuteris

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Google“ Nexus 9
Samsung“ planšetinis kompiuteris

Planšetinis kompiuteris (angl. tablet computer), šnek. planšetė – nešiojamasis mobilusis kompiuteris su lietimui jautriu ekranu,[1] paprastai didesnis už mobilųjį telefoną ar delninį kompiuterį. Atpažįsta rankos ar specialaus rašiklio (stiliaus) prisilietimą,[1] nėra valdomas pele ar klaviatūra, tačiau tekstui suvesti naudojama virtuali klaviatūra. Gali būti naudojamas kaip visavertis asmeninis kompiuteris,[2] naršymui internete[1] ir kitokioms smulkioms reikmėms, kaip antai el. pašto tikrinimui, taip pat el. knygų skaitymui, pramogoms, darbui.

Planšetiniuose kompiuteriuose naudojamos x86 ir ARM architektūros, populiariausios naudojamos operacinės sistemos yra iOS, Android, webOS, MeeGo, Microsoft Windows CE, Linux bei Chrome OS.

Planšetinio kompiuterio ir išmaniojo telefono hibridas vadinamas planšetofonu.[3][4]

Žymesni gamintojai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 1,2 Editors PC Magazine. „Definition of: tablet computer“. PC Magazine. Suarchyvuotas originalas 2010-07-16. Nuoroda tikrinta 2010-04-17. 
  2. Planšetinis kompiuteris. Enciklopedinis kompiuterijos žodynas / Valentina Dagienė, Gintautas Grigas, Tatjana Jevsikova; Matematikos ir informatikos institutas. – Vilnius : TEV, 2008
  3. „Weighing the Phablet's Potential“. PC Magazine. Nuoroda tikrinta 2014-07-05. 
  4. Kay, Roger. „5" Is the market ready for a 'phablet'?“. Forbes. Suarchyvuotas originalas 2017-07-29.