Pereiti prie turinio

IBM

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
IBM logotipas
IBM Vilniuje.

IBM (angl. International Business Machines Corporation) – JAV kompiuterių gamintoja, programinės ir techninės įrangos prekybos bendrovė, teikianti infrastruktūros ir konsultavimo paslaugas. IBM yra viena didžiausių IT bendrovių pasaulyje. Būstinė Armonke (Niujorko valstijoje). Bendrovė taip pat vertėsi personalinių kompiuterių prekyba, tačiau ši paslaugų sferos dalis buvo parduota kinų kompanijai Lenovo. Viceprezidentas – Ambuj Goyal, pirmininkas – Tom Jackson.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1911 m. Įkurta įmonė Computing – Tabulating – Recording Company susijungus trims bendrovėms, gaminančioms tabuliatorius ir kitus biuro reikmenis. Po trylikos metų bendrovė pakeičia pavadinimą į IBM. 1933 m. įsigijo rašomųjų mašinėlių gamybos bendrovę Elearomatic Type-writer. 1944 m. sukūrė elektromechaninę skaičiuoklę Mark I. 1952 m. pradėjo gaminti kompiuterius IBM 701, o 1964 m. kompiuterius System/360 bei 1981 m. pradėjo gaminti asmeninį mikrokompiuterį IBM PC. Turi padalinius 164 šalyse (Lietuvoje – nuo 1992 m.). Pajamos 89,1 mlrd. JAV dol. (2003 m.). ~ 319 300 darbuotojų (2004 m.).

Produkcija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bendrovė verčiasi serverių, duomenų kaupyklų, spausdintuvų, mikroelektronikos, tinklo ir programinės įrangos, kasos aparatų, įvairių paslaugų (konsultavimo, mokymo, informacinių technologijų nuomos, sistemų valdymo) ir kita prekyba. IBM korporacija taip pat aktyviai bendradarbiauja vykdant mokslinius tyrimus. Daug kompiuterinių resursų reikalaujantiems moksliniams skaičiavimams IBM sukūrė šiuo metu vieną iš galingiausių pasaulyje kompiuterių, BlueGene.

IBM taip pat investuoja dideles sumas į atviro kodo programinę įrangą. Pavyzdžiui, apie 300 IBM specialistų toliau tobulina Linux branduolį. IBM yra inicijavusi atviro kodo ir laisvosios įrangos programuotojų labai vertinamos Eclipse sistemos sukūrimą (šiuo metu šis projektas yra nepriklausomas). Ji taip pat yra sukūrusi atviro kodo Java virtualią mašiną (Jikes RVM) išeities kodų modifikacijų reikalaujantiems moksliniams tyrimams atlikti.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]