John Deere

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
John Deere
Komercinis pavadinimasDeere & Company
FormaViešasis
Pirmtakas (-ai)John Deere
Perėmėjas (-ai)Charles Deere
William Butterworth
Samuel R. Allen
John C. May
Įkurta1836 m. Jungtinės Amerikos Valstijos JAV
Grand Detour, Ilinojus[1]
Įkūrėjas (-ai)John Deere
Centrinė būstinė Molinas, Ilinojus, JAV
Aptarnaujama teritorijaPasaulis
Produktai Traktoriai
Javų kombainai
Pašarų kombainai
Cukranendrių kombainai
Sėjamosios
Savaeigiai purkštuvai
Priekinių krautuvų priedai
Teleskopiniai krautuvai
Ekskavatoriai
Krautuvai
Greideriai
Medvežiai
Medkirtės
Medžių krautuvai
Traukėjai (skideriai)
Dyzeliniai varikliai
PaslaugosFinansinės paslaugos
ĮplaukosDidėjimas 42,428 mlrd. JAV dol. (2021)[2]
PajamosDidėjimas 7,108 mlrd. JAV dol. (2021)[3]
PelnasDidėjimas 5,438 mlrd. JAV dol. (2021)[4]
Valdomas turtasDidėjimas 80,688 mlrd. JAV dol. (2021 III ketvirtis)[5]
AktyvasDidėjimas 15,733 mlrd. JAV dol. (2021 III ketvirtis)[6]
Savininkas (-ai)John C. May
Darbuotojų69 634 (2021)[7]
Tinklalapisdeere.com

John Deere – amerikiečių korporacijosDeere & Company“, kurios pagrindinė veikla yra siejama su žemės ūkio, miškininkystės, sunkiosios technikos bei dyzelinių variklių gamyba, prekinis ženklas. „John Deere“ taip pat užsiima įvairių pavarų dėžių komponentų (ašių, transmisijų, greičių dėžių) bei vejos priežiūros priemonių gamyba. 2021 m. ši korporacija užėmė 88-tą vietą didžiausių Jungtinių Amerikos Valstijų korporacijų sąraše[8] ir 340-tą poziciją pasauliniame sąraše.[9] Be įvairios technikos gamybos, ši kompanija teikia ir finansines paslaugas.

„John Deere“ lengviausiai atpažįstamas dėl savo logotipo – šuoliuojančio elnio, kuris per daugiau nei 145 metus naudojimo turėjo daugybę variacijų. Po šuoliuojančiu elniu užrašytas šio prekės ženklo pavadinimas „JOHN DEERE“. Kompanijos šūkis yra „Niekas neveikia taip, kaip Deere“ (angl. „Nothing Runs Like a Deere“). „Deere & Company“ pagrindinė būstinė yra įsikūrusi Moline, Ilinojuje.

„John Deere“ traktoriai yra skirtingų serijų: D serija, E serija, M serija, R serija, specialieji traktoriai, super-sunkiasvoriai traktoriai ir JDLink tipo traktoriai.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

XIX a.[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Korporacijos „Deere & Company“ istorija prasidėjo, kai jos įkūrėjas John Deere (1807–1886) persikraustė į Grand Detour, Ilinojuje, norėdamas išvengti bankroto savo gimtojoje valstijoje Vermonte. Būdamas patyręs kalvis, J. Deere 1837 m. Grand Detour atidarė 128m2 dydžio dirbtuvę, kuri padėjo tapti pagrindiniu kaimelio remontininku ir šakių bei kastuvų gamintoju. Labiausiai jis pasižymėjo, kai 1837 m. sukonstravo plieninį plūgą. Prieš J. Deere plūgą, didžioji dalis ūkininkų naudojo metalinius arba medinius plūgus, prie kurių nuolat lipdavo derlinga vidurio vakarų žemė ir šiuos įrankius reikėdavo nuolat valyti. Naujasis plieninis plūgas buvo lygiapusis, o tai padėjo išspręsti nuolatinio poreikio valyti prilipusį dirvožemį problemą. Šis išradimas taip pat paspartino XIX a. - XX a. pradžios žmonių migraciją į Didžiąsias Amerikos lygumas.

Vienas pirmųjų J. Deere plūgų

J. Deere suprato, jog to meto tradicinis verslo modelis, kai produktas yra pagaminamas tik po užsakymo, buvo lėtas. Norėdamas to išvengti, jis pagreitino savo plūgų produkciją, juos gamindamas prieš užsakymus – tokiu būdu pirkėjai turėjo galimybę pamatyti prekę prieš ją įsigydami. Dėl to kalbos apie John Deere pradėjo sklisti greičiau.

1842 m. J. Deere pasirašė verslo sutartį su Leonard Andrus ir nusipirko žemės naujai dviejų aukštų gamyklai prie Uolų upės, Ilinojuje. Ši nauja gamykla, kuri buvo pavadinta „L.Andrus Plough Manufacturer“, 1842 m. pagamino apie 100 plūgų ir apie 400 plūgų kitais metais. 1848 m. J. Deere ir Leonard Andrus sutartis pasibaigė ir J.Deere su savo kompanija persikraustė į Moliną, Ilinojuje, kad turėtų prieigą prie ten esančio geležinkelio ir Misisipės upės. Čia J. Deere pasirašė sutartį su Robert Tate bei John Gould ir tais pačiais metais pastatė 134m2 dydžio gamyklą, kurioje produkcija sparčiai augo. Apie 1849 m. tuometinė „The Deere, Tate & Gould Company“ kompanija gamino daugiau nei 200 plūgų per mėnesį. Ilgainiui prie gamyklos buvo prijungtas papildomas dviejų aukštų pastatas, kuris dar labiau padidino gamybos spartą.

1853 m. J.Deere nupirko Tate bei Gould kompanijos akcijas ir prie šeimos verslo galiausiai prisijungė jo sūnus Charles Deere. Šiuo laikotarpiu kompanija pradėjo gaminti įvairią žemės ūkio įrangą: vagonus, kukurūzų sėjamąsias ir kultivatorius. 1857 m. produkcijos mastai siekė 1120 padargų per mėnesį, tačiau 1858 m. prasidėjusi visuotinė šalies finansinė recesija neigiamai paveikė ir šią kompaniją. Norėdamas išvengti bankroto, J. Deere perorganizavo verslą ir pardavė nuosavas akcijas savo žentui Christopher Webber ir sūnui Ch. Deere, kuris perėmė didžiąją dalį tėvo vadovaujamo darbo. Pats J. Deere buvo kompanijos prezidentu iki 1886 m.

1868 m. kompanija buvo dar kartą perorganizuota, kai ji buvo įregistruota kaip „Deere & Company“. Nors jos pagrindiniai akcininkai buvo Ch. Deere, Stephen Velie, George Vinton ir J. Deere, tačiau Charles vienas efektyviai valdė visą kompaniją. 1869 m. Ch. Deere pradėjo pristatyti „John Deere“ įvairiuose rinkodaros centruose bei stengėsi atkreipti nepriklausomų mažmeninių prekybos atstovų dėmesį, jog galėtų išplėsti pardavimo apimtis nacionaliniu mastu. Tais pačiais metais „Deere & Company“ laimėjo „Geriausių plūgų įvairovės“ apdovanojimą septynioliktoje kasmetinėje Ilinojaus valstijos mugėje. Už šį apdovanojimą Charles gavo 10 dolerių ir sidabrinį medalį.[10]

Nors kompanijos pagrindinis dėmesys buvo skirtas žemės ūkio padargų gamybai, tačiau 1890 m. „John Deere“ pagamino ir keletą dviračių.[11]

XX a.[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ankstyvaisiais 1900 m. „Deere & Company“ susidūrė su padidėjusia konkurencija, ypač, kai atsirado nauja žemės ūkio kompanija „International Harvester Company“. Tai privertė „John Deere“ didinti savo padargų įvairovę ir dar labiau plėstis šioje verslo srityje. Didžiausią įtaką „Deere & Company“ turėjo XX a. pradėta traktorių gamyba, kuri apibrėžė kompanijos veiklą viso XX a. laikotarpiu.

Po Ch. Deere mirties 1907 m. „Deere & Company“ prezidentu tapo William Butterworth – Charles Deere žentas. 1912 m. jis pradėjo kompanijos plėtrą traktorių versle. Tuo metu „Deere & Company“ turėjo labai mažai patirties šioje srityje. Vienas populiariausių to meto „John Deere“ traktorių buvo „Dain All-Wheel-Drive“. 1918 m. įsigijus „Waterloo Gasoline Engine Company“ buvo nuspręsta tęsti veiklą traktorių versle. Iki to laiko ši dyzelinių variklių kompanija savo patalpose Vaterlu, Ajovoje, gamino tuo metu populiarų „Waterloo Boy“ traktorių. „Deere & Company“ iki 1923 m. savo traktorius pardavinėjo „Waterloo Boy“ pavadinimu. Viskas pasikeitė, kai 1923 m. buvo pristatytas „John Deere Model D“.[12] Net ir dabar didžiąją dalį savo traktorių „John Deere“ gamina Vaterlo, Ajovoje.

1927 m. kompanija išleido savo pirmą javų kombainą – John Deere „No. 2“. Po metų šią naują inovaciją pasekė John Deere „No. 1“ – mažesnė mašina, kuri tapo populiaresnė pirkėjų rate. Abu „No. 1“ ir „No. 2“ nuo 1929 m. buvo pakeisti naujesniais ir lengvesniais kombainais.

1930 m. „John Deere“ ir kitos žemės ūkio technikos kompanijos pradėjo vystyti naują kalvų šlaito technologiją. Šis išradimas suteikė galimybę kombainams efektyviai nuimti derlių kalvų šlaituose, kurių nuolydis siekė iki 50% [13].

Antrojo pasaulinio karo metu kompanijos prezidentu buvo John Deere proanūkis Charles Deere Wiman, kuris vėliau tapo JAV kariuomenės pulkininku ir jo vietą užimti buvo paskirtas kitas žmogus. Vėlyvaisiais 1944 m. Ch. D. Wiman grįžo į savo poziciją kompanijoje. Antrojo pasaulinio karo metu „John Deere“ gamino ne tik žemės ūkio techniką, bet ir karinius traktorius, transmisijas M3 tankui, lėktuvų dalis bei šaudmenis.[14]

1947 m. „John Deere“ pristatė savo pirmąjį savaeigį kombainą – modelį 55. Šį kombainą greitai pasekė ir kiti: 40 ir 45, didesnis modelis 95 ir XX a. 7-ajame deš. - didžiausiais modelis 105. XX a. 6-ojo deš. viduryje „John Deere“ pristatė pritvirtinamas kukurūzų pjaunamąsias, kurios leido ūkininkams nupjauti, išgvildenti ir išvalyti kukurūzus vieno proceso metu.[13]

1956 m. „Deere & Company” nusipirko traktorių gamintoją „Heinrich Lanz AG“, įsikūrusį Vokietijoje.

Paskutiniais 1958 m. mėnesiais „John Deere“ atidarė gamyklą šiaurinėje Rosarijos miesto dalyje, Argentinoje[15]. Gamybą Argentinoje prižiūrėjo „Agar Cross & Co”.[15]

1960 m. rugpjūčio 30 d. „John Deere“ prekiautojai iš viso pasaulio vyko į naujų produktų parodą Dalase, kuri buvo pavadinta „Deere Day“. Demonstracijoje pasauliui buvo pristatyti modernūs keturių ir šešių cilindrų traktoriai, visą dieną vyko aukštųjų technologijų prezentacijos, gyvos demonstracijos, visi atvykę galėjo pamatyti pilną aikštę naujų, žalių ir geltonų mašinų. Renginio metu rodyti traktoriai buvo kurti penkerius metus, o parodai ruoštasi ilgiau nei mėnesį. Taip pat demonstracijoje pristatytas naujas „John Deere“ traktorius, deimantais puoštu logotipu, kuris buvo visiems eksponuojamas populiarioje universalioje parduotuvėje įsikūrusioje Dalase – „Neiman-Marcus“.

Kai 1918 m. „John Deere“ pradėjo veiklą traktorių gamybos versle, pagrindinis kompanijos dėmesys buvo sutelktas dviejų cilindrų traktorių gamybai. „Deere Day“ renginyje pristatyta nauja karta „New Generation of Power“ visiškai skyrėsi nuo praeitų traktorių kartų. Nauji keturių ir šešių cilindrų traktoriai: 1010, 2010, 3010 ir 4010 buvo daug galingesni nei „John Deere“ senieji dviejų cilindrų modeliai. Naujos kartos technika buvo lengviau valdoma, puikavosi naujais patogiais įtaisais, patobulinta kėdžių amortizacija ir lengvesne priežiūra.[16]

1960 m. John Deere 4010 buvo įvertintas turintis 80 arklio galių, tačiau testavimo metu šį traktorių įvertino 84 arklio galiomis. Tokiu būdu šis „John Deere“ modelis tapo galingiausiu to meto žemės ūkio traktoriumi, kuris buvo varomas dvejais ratais. 4010 buvo vieno žymiausio ir populiariausio „John Deere“ traktoriaus 4020 pirmtakas. Nors John Deere 4020 modelis su papildomu „Power Shift“ pasirinkimu buvo populiaresnis, bet būtent 4010 pastūmėjo visą „John Deere“ kompaniją į modernumo erą.

John Deere 4010

„10“ serijos traktoriai pirkėjams pasiūlė ne tik naujus patobulintus variklius, bet ir geresnius galios - svorio reitingus, patobulintą hidrauliką ir patogesnes kabinas. Iš visų „10“ serijos traktorių, pats populiariausias buvo 4010 modelis, kurio nuo 1960 iki 1963 m. buvo parduota daugiau nei 58 000 vienetų. Ši sėkmė lėmė, jog „John Deere“ kompanija sugebėjo pakelti savo rinkos dalį nuo 23% 1959 m. iki 34% 1964 m., kai buvo pristatytas naujas 4020 modelis.[17] [18] [19]

1973 m. kompanija pristatė naujus „Sound Idea“ modelius: 4030, 4230, 4430 ir 4630. Nors šie traktoriai buvo mechaniškai panašūs į „New Generation of Power“ kartą, tačiau juos pakeitė. Modeliai 4230, 4430 ir 4630 buvo pagaminti iš naujo, perprojektuoto metalo pluošto ir turėjo tokius pat darbinio tūrio variklius kaip 4020 modelis. Svarbiausias pokytis – nauja kabina su „John Deere Sound Guard“ rėmu.[20] Ši izoliuota kabina turėjo unikalų, lenktą priekinį stiklą, įrengtą šildymą ir kondicionierių, taip pat buvo saugesnė apsivertus. Papildomai kabinoje buvo galima įrengti radiją, o vėliau ir 8 takelių juostos grotuvą. 5020 modelis buvo pakeistas tokios pačios išvaizdos, naujesniu 6030 modeliu. 1977 m. senuosius „30“ serijos modelius pakeitė nauji „John Deere Iron Horses“. Naująją seriją sudarė: 4040 (90 AG), 4240 (110 AG), 4440 (150 AG) ir 4840 (180 AG).

1983 m. „John Deere“ pristatė 4050, 4250, 4450, 4650 ir 4850 modelius. Šie traktoriai buvo mechaniškai identiški „Iron Horses“ eros traktoriams, bet turėjo minimalių atnaujinimų: naują 15 pavarų „PowerShift“ transmisiją ir galimybę rinktis dvejais priekiniais ratais varomus modelius, o tai suteikė galimybę traktoriams suktis mažesniu kampu. Be to, šie modeliai turėjo naują šviesiai rudos spalvos kabiną, kitaip nei iki tol buvusią tradicinę - juodos spalvos. Šią erą vėliau papildė „55“ bei „60“ serijos traktoriai, kol galiausiai juos pakeitė 1990 m. „John Deere“ išleisti nauji, perprojektuoti „7000“ ir „8000“ serijos traktoriai.

1962 m. kataloge „Illinois Manufacturers Directory“ „Deere & Company“ tvirtino turinti 35 000 darbuotojų, iš kurių 9000 buvo Ilinojuje. Korporacijos būstinė buvo 1325 Trečiojoje aveniu, Moline, Ilinojuje, su 6 gamyklomis, esančiomis skirtingose šio miesto vietose ir septintąja gamykla Hupstone, Ilinojuje.

Moline 1962 m. gyveno 42 705 žmonės. Tuo metu „John Deere“ dirbo 7000 darbuotojų iš šio miesto, o tai sudarė 16% visų Molino gyventojų.[21]

1969 m. „John Deere“ pristatė naujos kartos kombainus. Šiai naujai kombainų erai priklausė: 3300, 4400, 6600 ir 7700 modeliai. Tai buvo pirmieji „John Deere“ kombainai, kurių standartinės įrangos dalį sudarė „Quik-Tatch“ pjaunamųjų prikabinimo funkcija. 1980 m. šiuos kombainus pakeitė nauji 4420, 6620, 7720 ir 8820 modeliai, kurie buvo atnaujintos senųjų modelių versijos su didesne talpa, geresne kabina ir lengvesne priežiūra.

John Deere 7720 javų kombainas
John Deere 9410 javų kombainas

1984 m. 4420 modelio gamyba buvo nutraukta ir jį pakeitė 4425 kombainas, importuotas iš Vokietijos. Tais pačiais metais kombainai 6620, 7720 ir 8820 papildyti „Titan II“ atnaujinimais.

1989 m. senuosius 6620, 7720 ir 8820 modelius pakeitė nauja „John Deere“ kombainų karta pavadinimu „Maximizer“, kuriai taip pat priklausė 9400, 9500 ir 9600 modeliai. Šių kombainų kabinos buvo komfortiškesnės, montuojamos centre, o varikliai - gale. Tais pačiais metais „John Deere“ buvo įtrauktas į Nacionalių išradėjų šlovės salę (National Inventors Hall of Fame).

1997 m. pagaminti kombainai turėjo specialius lipdukus ant kėbulo, nes tais metais kompanija šventė 50 metų sukaktį savaeigių kombainų produkcijoje.

1998 m. buvo pristatyti 9410, 9510 ir 9610 modeliai, kurie niekuo nesiskyrė nuo senesnių modelių ir turėjo tik minimalių atnaujinimų.

1999 m. „John Deere“ pristatė 50 serijos „Maximizer“ kombainus. Šie naujos kartos kombainai turėjo reikšmingų išvaizdos pakeitimų: paprastesnį kėbulą, pagerintą ergonomiką kabinoje, galimybę prikabinti pjaunamąsias su kardaniniu velenu. Šie didesni modeliai buvo parduodami kaip sukamosios mašinos, visiškai kitokios nei tos, kurias „John Deere“ gamino iki to laiko.[22]

XXI a.[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo 2016 m. „Deere & Company“ eksperimentuoja su elektriniais traktoriais.[23]

2017 m. rugsėjį „Deere & Company“ pasirašė susitarimą įsigyti „Blue River Technology“, kuri yra įsikūrusi, Saniveilyje, Kalifornijoje. Ji yra lyderė pritaikant kompiuterines technologijas žemės ūkyje. „Blue River“ sukūrta ir pritaikyta kompiuterių viziją, kompiuterinis intelektas leido ūkininkams naudoti mažiau herbicidų, purškiant tik tas vietas, kuriose yra augančios žolės.[24]

2018 m. „Deere & Company“ buvo įdarbinusi apie 67 000 darbuotojų, iš kurių pusė yra JAV ir Kanados piliečiai, dėl to ji yra laikoma didžiausia žemės ūkio technikos kompanija pasaulyje. 2014 m. rugpjūtį korporacija paskelbė, jog atleis 600 darbuotojų gamyklose Ilinojuje, Ajovoje ir Kanzase dėl mažėjančio produkcijos poreikio.[25]

2019 m. rugpjūčio 29 d. buvo paskelbta, jog tuometinis „John Deere“ prezidentas Samuel R. Allen paliks savo postą ir 2019 m. lapkritį jį pakeis John May – „Worldwide Agriculture“ ir „Turf and Integrated Solutions“ padalinių prezidentas.[26]

2021 m. spalio mėn. apie 10 000 darbuotojų susivienijo su „United Auto Workers“ ir išėjo streikuoti, kai derybos dėl darbo sutarčių atsidūrė aklavietėje.[27]

Digital Millennium Copyright Act[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„John Deere“ teisės, kurios apima traktoriuose esančią kompiuterinę programinę įrangą, draudžia pirkėjams ir nepriklausomiems mechanikams modifikuoti šią programinę įrangą.[28] [29] Tai užkerta galimybę ūkininkams patiems taisyti savo traktorius ir sukuria „John Deere“ atstovybių monopoliją.[30] Kompanija teigia, jog ūkininkai, patys taisantys „John Deere“ traktorius, pažeidžia Digital Millennium Copyright aktą.[31] Electronic Frontier Foundaition kritikuoja šią „John Deere“ veiklą ir teigia, kad tai pažeidžia teisę taisyti nupirktą techniką.[32] [33] Dalis ūkininkų naudoja ukrainietišką „John Deere“ programinės įrangos versiją, jog apeitų taisymo suvaržymus.[34] [35]

Logotipas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1876 m. „John Deere“ užregistravo savo pirmąjį prekės ženklą, kuris buvo naudojamas jau nuo 1873 m..

Kompanijos logotipas naudotas 1876 - 1912 m.

1912 m. „John Deere“ oficialiai užregistravo antrąją prekės ženklo versiją, kuri buvo naudojama nuo 1910 m. Ženklo šūkis „Kokybės ženklas, kurį išgarsino geri padargai“ (angl. „The Trade Mark of Quality Made Famous by Good Implements“) logotipe tapo matomas pirmą kartą.

John Deere logotipas su tuometiniu ženklo šūkiu

1936 m. „John Deere“ populiarumas sparčiai augo, o tai paskatino keisti ir klasikinį elnio ženklą. Naujas logotipas tapo lengvu trafaretu dėl lygių elnio silueto linijų, o 12 sienų barjeras simbolizavo vienintelį dalyką, kuris galėjo sulaikyti „John Deere“.

1937 m. „John Deere“ minėdamas 100 metų versle sukaktį, dar labiau supaprastino savo prekės ženklą - logotipe paliktas tik elnias ir miesto pavadinimas. Vis žinomesnis minimalistinis prekės ženklas tapo „John Deere“ produkcijos paprastumo simboliu.

1950 m. ženkle atsirado storesnės linijos ir tamsesnės spalvos, o „Kokybiška žemės ūkio technika“ (angl. „Quality Farm Equipment“) tapo pagrindiniu kompanijos šūkiu.

1956 m. „John Deere“ daug dėmėsio skyrė statybų ir miškininkystės industrijai. Tuometinis šūkis „Kokybiška žemės ūkio technika“ tapo nebetinkamas, todėl kompanija jo atsisakė ir išsaugojo tik pavadinimą.

1968 m., kaip ir prieš 30 metų, prekės ženklas dar kartą buvo supaprastintas. „John Deere“ logotipą padarė dar lengviau atspausdinamą - elipsės plotis buvo sumažintas, o elnio dydis ženklo viduje padidintas, jog atspindėtų to meto kompaniją, kuri vis augo.

2000 m. (naudojamas iki šiol) „John Deere“ visiškai pakeitė savo logotipą – pirmą kartą istorijoje kompanijos ženkle elnias buvo vaizduojamas ne besileidžiantis, o šuoliuojantis pirmyn. Ši prekės ženklo versija iliustravo kompanijos norą pirmauti technologijų srityje ir tapti tuo ko reikia pasauliui.[36]

Gamyklos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Svarbiausios gamyklos Šiaurės Amerikoje:

 • „Harvester Works“, Rytų Molinas, Ilinojus – didieji javų kombainai
 • „Cylinder Internal Platform“, Molinas, Ilinojus – hydrauliniai cilindrai
 • „Seeding Group“, Molinas, Ilinojus bei Vali Sitis , Šiaurės Dakota – sodinimo technika
 • „Davenport Works“, Davenportas, Ajova – motoriniai greideriai, šarnyriniai saviverčiai, miško technika, krautuvai
 • „Dubuque Works“, Dubukis, Ajova – ekskavatoriai, vikšrai, vikšriniai krautuvai (mini krautuvai), vikšrinė miško technika
 • „Des Moines Works“, Enkenis, Ajova – žemės įdirbimo technika, medvilnės kombainai, purkštuvai
 • „Ottumwa Works“, Otumva, Ajova – technika pašarų ir šieno gamybai, priežiūrai
 • „Thibodaux Works“ – Tibodas, Luiziana – cukranendrių nuėmimo technika, grandikliai
 • „Horicon Works“ – Horikonas, Viskonsinas – vejos, sodo, velėnos priežiūra
 • „Augusta Works“ – Gruvtounas, Džordžija – maži komerciniai ir žemės ūkio traktoriai
 • „Turf Care“ – Fukei Varina, Šiaurės Karolina – speciali golfo įranga bei komercinis šienavimas
 • „Industrias John Deere“ – Monterėjus, Meksika – žemės ūkio traktoriai; statybinė technika
 • „Motores John Deere“ – Toreonas, Meksika – elektros energijos sistemos; 6 ir 4 cilindrų varikliai, sunkiasvorės ašys
 • „Coffeyville Works“ – Kofivilis, Kanzasas – transmisijos, siurblio pavaros
 • „Waterloo Works“ – Vaterlu, Ajova – traktoriai, kabinos, technikos surinkimas, pavarų, atsarginių dalių gamyba, liejimo darbai
 • „Elektros Energijos Sistemos ir Variklių Darbai“ – Vaterlu, Ajova – elektros energijos sistemos ir varikliai
 • „Greeneville Works“ – Grinvilis, Tenesis – pradinio lygio vejos priežiūros įranga

Kitos svarbios gamyklos:

 • „John Deere Usine Saran“ – Fleri les Obrėjė, Prancūzija – elektros energijos sistemos
 • „John Deere Argentina“ – Granadero Baigorija, Santa Fe, Argentina – varikliai, traktoriai ir javų kombainai
 • „John Deere Įranga Pvt Ltd“ – Puna, Indija – 5000 serijos traktorių gamyba
 • „Jogn Deere Įranga Pvt Ltd“ – Divasas, Indija – 5000 serijos traktorių gamyba
 • „John Deere Elektronikos Sprendimai“ – Fargas, Šiaurės Dakota, JAV
 • „John Deere Elektronikos Sprendimai“ – Puna, Indija
 • „John Deere Harvester Works“ – Sirhindas – Faregarhas, Indija
 • „John Deere Werke Mannheim“ – Manheimas, Vokietija – 6000 serijos traktorių gamyba
 • „John Deere Brasil“ – Montenegras, Pietų Rio Grandė, Brazilija – traktoriai
 • „John Deere Brasil“ – Horizontina, Pietų Rio Grandė, Brazilija – įvairūs kombainai ir sėjamosios
 • „John Deere Brasil“ – Katalanas, Gojasas, Brazilija – cukranendrių kombainai
 • „John Deere Werke Zweibrücken“ – Cveibriukenas, Vokietija – kombainai
 • „John Deere Fabriek Horst“ – Horstas, Nyderlandai – savaeigiai ir prie traktorių montuojami purkštuvai
 • „John Deere Forestry Oy“ – Joensū, Suomija – kombainai

Padaliniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pavadinimas Miestas/Valstija Šalis Padalinys Komentarai
Industrias John Deere Argentina S.A. Granadero Baigorija, Santa Fė Argentina Argentina Žemės ūkis  
John Deere Limited Parts Distribution Center Derimutas, Viktorija Australija Australija Žemės ūkis  
Auteq Telematica S.A. San Paulas Brazilija Brazilija Žemės ūkis  
John Deere Brazil Ltda. – Unidade Catalão Katalaunas Brazilija Brazilija Žemės ūkis  
John Deere Brazil Ltda. – Unidade Horizontina Horizontina, Pietų Rio Grandė Brazilija Brazilija Žemės ūkis  
John Deere Brazil Ltda. – Unidade Montenegro Montenegras, Pietų Rio Grandė Brazilija Brazilija Žemės ūkis  
John Deere (Harbin) Agriculture Machinery Co., Ltd. Dziamusi, Heilongdziangas Kinijos LR Kinija Žemės ūkis  
John Deere (Ningbo) Agriculture Machinery Co., Ltd. Ningbo, Džedziangas Kinijos LR Kinija Žemės ūkis  
John Deere (Tianjin) Agriculture Machinery Co., Ltd. Tiandzinas Kinijos LR Kinija Žemės ūkis  
John Deere Usine d’Arc-les-Gray, France Ark le Grė Prancūzija Prancūzija Žemės ūkis  
John Deere GmbH & Co. KG Bruchzalis Vokietija Vokietija Žemės ūkis  
John Deere GmbH & Co. KG Manheimas Vokietija Vokietija Žemės ūkis  
Maschinenfabrik Kemper GmbH & Co. KG Štatlohnas Vokietija Vokietija Žemės ūkis  
John Deere GmbH & Co. KG Cveibriukenas Vokietija Vokietija Žemės ūkis  
John Deere Equipment Private Ltd. Puna, Maharaštra Indija Indija Žemės ūkis  
John Deere India Private Limited Patiala, Pandžabas Indija Indija Žemės ūkis  
John Deere India Pvt. Ltd. Divasas Indija Indija Žemės ūkis  
John Deere BH Works Ltd Park Zvaimas Izraelis Izraelis Žemės ūkis  
John Deere Cylinder Internal Platform Ramos Arispė, Koahuila Meksika Meksika Žemės ūkis  
Industrias John Deere S.A. de C.V. Monterėjus, Nuevo Leonas Meksika Meksika Žemės ūkis  
Industrias John Deere, S.A. de C.V. Saltiljas, Koahuila Meksika Meksika Žemės ūkis  
John Deere Ramos Ramos Arispė, Koahuila Meksika Meksika Žemės ūkis  
John Deere Fabriek Horst B.V. Horstas Nyderlandai Nyderlandai Žemės ūkis  
John Deere Domodedovo Domodedovas Rusija Rusija Žemės ūkis  
John Deere Orenburg Orenburgas Rusija Rusija Žemės ūkis  
John Deere Ibérica, S. Madridas Ispanija Ispanija Žemės ūkis  
The Vapormatic Company Ltd. Ekseteris Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė Žemės ūkis  
NavCom Technology, Inc. Torancas, Kalifornija Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Žemės ūkis  
John Deere Cylinder Internal Platform Molinas, Ilinojus Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Žemės ūkis  
John Deere Harvester Works Rytų Molinas, Ilinojus Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Žemės ūkis  
John Deere Seeding Group Rytų Molinas, Ilinojus Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Žemės ūkis  
John Deere Des Moines Works Enkenis, Ajova Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Žemės ūkis  
John Deere Ottumwa Works Otumva, Ajova Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Žemės ūkis  
John Deere Paton Patonas, Ajova Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Žemės ūkis  
John Deere Intelligent Solutions Group – Urbandale Urbandeilas, Ajova Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Žemės ūkis  
John Deere Waterloo Works – Tractor, Cab, and Assembly Operations Vaterlu, Ajova Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Žemės ūkis  
John Deere Waterloo Works – Drivetrain Operations Vaterlu, Ajova Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Žemės ūkis  
John Deere Waterloo Works – Service Parts Operations Vaterlu, Ajova Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Žemės ūkis  
John Deere Waterloo Works – Foundry Operations Vaterlu, Ajova Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Žemės ūkis  
John Deere Thibodaux Tibodas, Luiziana Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Žemės ūkis  
John Deere Seeding Group Vali Sitis, Šiaurės Dakota Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Žemės ūkis  
Waratah Forestry Equipment Pty. Ltd Meltonas, Viktorija (Australija) Australija Australija Statyba ir miškininkystė  
John Deere Brazil Ltda. Indaiatuba, San Paulas Brazilija Brazilija Statyba ir miškininkystė  
Deere Hitachi Indaiatuba, San Paulas Brazilija Brazilija Statyba ir miškininkystė  
Deere-Hitachi Specialty Products (DHSP) – Langley Langlis, Britų Kolumbija Kanada Kanada Statyba ir miškininkystė  
John Deere Reman – Edmonton Alberta Kanada Kanada Statyba ir miškininkystė  
Waratah Forestry Equipment Canada, Ltd. Kamlupsas, Britų Kolumbija Kanada Kanada Statyba ir miškininkystė  
John Deere (Tianjin) Company Limited Tiandzinas Kinijos LR Kinija Statyba ir miškininkystė  
John Deere Forestry – Joensuu, Finland Joensū Suomija Suomija Statyba ir miškininkystė  
Waratah OM Oy Joensū Suomija Suomija Statyba ir miškininkystė  
Ashok Leyland John Deere Construction Equipment Pvt. Ltd. Tamilnadas Indija Indija Statyba ir miškininkystė  
Industrias John Deere S.A. de C.V. Garsija Meksika Meksika Statyba ir miškininkystė  
Waratah NZ Ltd. Tokoroa Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija Statyba ir miškininkystė  
John Deere Domodedovo Maskva Rusija Rusija Statyba ir miškininkystė  
Bell Equipment Limited Empangenis Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika Statyba ir miškininkystė  
Waratah Forestry Attachment, LLC. Pičtri Sitis, Džordžija Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Statyba ir miškininkystė  
John Deere Construction & Forestry Company Molinas, Ilinojus Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Statyba ir miškininkystė  
John Deere Davenport Works Davenportas Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Statyba ir miškininkystė  
John Deere Training Center – Davenport Davenportas Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Statyba ir miškininkystė  
John Deere Dubuque Works Dubukis, Ajova Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Statyba ir miškininkystė  
John Deere Reman – Springfield Springfildas Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Statyba ir miškininkystė  
Deere-Hitachi Construction Machinery Corp. Kernersvilas Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Statyba ir miškininkystė  
Waratah Forestry Attachment, LLC Kelsas Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Statyba ir miškininkystė  
SABO – Maschinenfabrik GmbH Gumersbachas Vokietija Vokietija Velėna   2020 m. nusipirko Mutares[37]
John Deere Commercial Products Gruvtounas Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Žemės ūkis  
John Deere Turf Care Fukei Varina, Šiaurės Karolina Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Velėna  
John Deere Training Center – Morrisville Morisvilis, Šiaurės Karolina Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Velėna  
Transaxle Manufacturing of America Corporation Rok Hilis Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Velėna  
John Deere Power Products Grinvilis, Tenesis Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Velėna  
John Deere Horicon Works Horikonas, Viskonsinas Jungtinės Amerikos Valstijos JAV Velėna  

Rėmimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Chad Little vairuojamas ir John Deere remiamas NASCAR automobilis
 • „John Deere Classic“ - profesionalaus golfo turnyras, remiamas šios kompanijos.
 • Vėlyvaisiais 1990 m. „John Deere“ rėmė NASCAR vairuotojo Chad Little #23 ir #97 automobilius.[38]
 • Vėlyvaisiais 2000 m. vykusiame „Monster Energy NASCAR Cup Series“ turnyre „John Deere“ rėmė NASCAR vairuotojo Ricky Stenhouse Jr. automobilį, pažymėtą 17 numeriu.[39]
 • Nuo ankstyvųjų 2000 m. iki 2010 m. vidurio „John Deere“ rėmė Carolina Hurricanes priklausančius ledo paviršiaus lygintojus.

„Green Magazine“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1984 m. lapkričio mėn. Richard ir Carol Hain iš Bitės, Nebraskos, įsteigė leidinį „Žaliasis žurnalas“ (angl. „Green Magazine“) - žurnalą, skirtą „John Deere“ entuziastams.[40]

Pirmasis leidimas buvo išsiųstas 135 prenumeratoriams ankstyvą 1984 m. lapkritį. Tuometinis leidimas turėjo 10 juodai baltų puslapių, kuriuose buvo aprašomos traktorių funkcijos, skaitytojų laiškai ir skelbimai. Pats žurnalas buvo leidžiamas Linkolne, Nebraskoje ir išsiunčiamas iš Bitės pašto, tačiau tuo metu buvo spausdinamas tik kas du mėnesius.

Žurnalas sparčiai augo ir 1990 m. padidėjus paklausai buvo pradėtas spausdinti kas mėnesį. Apyvarta vis didėjo ir šiuo metu siekia iki 30 000 vienetų per metus. Dabartiniame žurnale yra 88 pilnai spalvoti puslapiai. Šiuo metu yra spausdinamas Mičigane ir išsiunčiamas iš įvairių paštų visoje šalyje.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. Vandermey, Anne (2013). „John Deere plows ahead“. Fortune. Fortune. Nuoroda tikrinta 2021-11-09. 
 2. „Deere Revenue 2006-2021 DE“. Macrotrends. Macrotrends. Nuoroda tikrinta 2021-11-08. 
 3. „Deere Operating Income 2006-2021 DE“. Macrotrends. Macrotrends. Nuoroda tikrinta 2021-11-09. 
 4. „Deere Net Income 2006-2021 DE“. Macrotrends. Macrotrends. Nuoroda tikrinta 2021-11-09. 
 5. „Deere Total Assets 2006-2021 DE“. Macrotrends. Macrotrends. Nuoroda tikrinta 2021-11-09. 
 6. „Deere Share Holder Equity 2006-2021 DE“. Macrotrends. Macrotrends. Nuoroda tikrinta 2021-11-09. 
 7. Shahbandeh, Mahsa (2021). „John Deere's workforce 2002-2020“. Statista. Statista. Nuoroda tikrinta 2021-11-09. 
 8. Fortune. „Fortune U.S. 500 (100) - 2021 (Fortune). Ranking The Brands“. RankingTheBrands.com. SyncForce. Nuoroda tikrinta 2021-10-11. 
 9. Fortune. „Deere“. Fortune.com. Nuoroda tikrinta 2021-10-11. 
 10. ILLINOIS STATE AGRICULTURAL SOCIETY. Transactions of the Illinois State Agricultural Society, with Reports from County and District Agricultural Societies. Illinois State Agricultural Society, 1865.
 11. „Nothing Pedals Like a Deere“. MachinfinderBlog Blog.MachineFinder. MachineFinderBlog. Nuoroda tikrinta 2021-11-09. 
 12. Easterlund, Peter. „John Deere Unstyled D“. Tractordata.com. TractorData. Nuoroda tikrinta 2021-11-10. 
 13. 13,0 13,1 „John Deere Combine History: Highlighting Key Moments in Time“. blog.machinefinder.com. Blog.Machinefinder. Nuoroda tikrinta 2021-11-10. 
 14. Ganzel, Bill. „Tanks AND Tractors“. Livinghistoryfarm.org. Livinghistoryfarm. Nuoroda tikrinta 2021-11-10. 
 15. 15,0 15,1 „John Deere Argentina“. Tractors.fandom.com. Tractors.Fandom. Nuoroda tikrinta 2021-11-10. 
 16. Miller, Stephen K. (2007). „John Deere Tractors and School Reform: Balancing Economies of Scale and Quality of Life“. Journal of Rural Social Sciences (anglų) 22 (1): p. 5–7. doi:ISSN 2151-4178 . Nuoroda tikrinta 2021-11-14. 
 17. Easterlund, Peter. „John Deere 4010“. Tractordata.com. TractorData. Nuoroda tikrinta 2021-11-14. 
 18. „John Deere "10 Series" Tractors (archyvas)“. Tractorfriends.org. Tractorfriends.org. 2015. Archived from the original on 2015-06-22. Nuoroda tikrinta 2021-11-14. 
 19. Mowitz, Dave (2011). „John Deere 4010“. Agriculture.com. Successful Farming. Nuoroda tikrinta 2021-11-14. 
 20. Renius, Karl Theodor (2019). „Tractor Workplace“. Fundamentals of Tractor Design (anglų): p. 180–216. doi:10.1007/978-3-030-32804-7_6. Nuoroda tikrinta 2021-11-14. 
 21. Illinois Manufacturers Directory. Čikaga, IL: Manufacturers' News, Inc. 2004. pp. 1503, 1594–1595. 
 22. Wehrspann, Jodie (1999). „Show me the rotaries“. Farmprogress.com. Farming Industry News. Nuoroda tikrinta 2021-11-16. 
 23. Lambert, Fred (2016). „John Deere unveils latest all-electric tractor prototype for zero-emission agriculture“. Electrek.co. Electrek. Nuoroda tikrinta 2021-11-16. 
 24. Deere & Company (2017). „Deere to advance machine learning capabilities in acquisition of Blue River Technology“. prnewswire.com. PR News. Nuoroda tikrinta 2021-11-16. 
 25. „Hit by weak crop prices Deere to lay off 600 manufacturing staff“. Chicagochronicle.com. Chicago Chronicle. 2014. Nuoroda tikrinta 2021-11-16. 
 26. John Deere (2019). „Deere & Company Board Elects John May as CEO“. Deere.com. John Deere. Nuoroda tikrinta 2021-11-16. 
 27. „Deere & Co. workers go on strike after rejecting contract“. CNBC.com. CNBC. 2021. Nuoroda tikrinta 2021-11-16. 
 28. Berliner, Uri (2021). „Standoff Between Farmers And Tractor Makers Intensifies Over Repair Issues“. NPR.org. NPR News. Nuoroda tikrinta 2021-11-25. 
 29. „Farmers Fight John Deere Over Who Gets to Fix an $800,000 Tractor“. bloomberg.com. Bloomberg. 2020. Nuoroda tikrinta 2021-11-25. 
 30. Sydell, Laura (2015). „DIY Tractor Repair Runs Afoul Of Copyright Law“. NPR.org. NPR News. Nuoroda tikrinta 2021-11-25. „„And the little computer screen lets him know when something is wrong. Unfortunately, Alford isn't allowed to fix it. John Deere has a digital lock on the software that runs his tractor. And it won't give him the key. [...] The company went on to say that unqualified individuals could endanger customer safety.““ 
 31. Wiens, Kyle (2015). „We Can't Let John Deere Destroy the Very Idea of Ownership“. Wired.com. Wired. Nuoroda tikrinta 2021-11-25. 
 32. Walsh, Kit (2015). „Automakers Say You Don’t Really Own Your Car - Electronic Frontier Foundation“. eff.org. Electronic Frontier Foundation. Nuoroda tikrinta 2021-11-25. 
 33. Walsh, Kit (2016). „John Deere Really Doesn’t Want You to Own That Tractor - Electronic Frontier Foundation“. eff.org. Electronic Frontier Foundation. Nuoroda tikrinta 2021-11-25. 
 34. Motherboard (2018). „Tractor Hacking: The Farmers Breaking Big Tech's Repair Monopoly“. youtube.com. Youtube. Nuoroda tikrinta 2021-11-25. 
 35. Rudolphi, Campo, Gerr, Rohlman, Josie M, Shelly, Fred, Diane S (2018). „Social and Individual Influences on Tractor Operating Practices of Young Adult Agricultural Workers“. The Journal of adolescent health : official publication of the Society for Adolescent Medicine (anglų) 62 (5): 605. ISSN 1879-1972. doi:10.1016/J.JADOHEALTH.2017.11.300. Nuoroda tikrinta 2021-11-25. 
 36. John Deere. „John Deere History - Trademarks - John Deere US“. deere.com. John Deere. Nuoroda tikrinta 2021-11-25. 
 37. „Mutares SE & Co. KGaA: Mutares to acquire SABO Maschinenfabrik, one of Europe's leading manufactures of lawnmowers and other outdoor power products, from John Deere“. Marketscreener.com. DGAP-News. 2020. Nuoroda tikrinta 2021-11-16. 
 38. „NASCAR Cup Series All Star race results“. Racing-Reference.info. Racing-Reference. Nuoroda tikrinta 2021-11-25. 
 39. Stern, Adam (2018). „Roush Signs John Deere As Primary Sponsor For No. 17 Car“. Sportsbusinessjournal.com. Sports Business Journal. Nuoroda tikrinta 2021-11-25. 
 40. „About Green Magazine“. Greenmagazine.com. Green Magazine. Nuoroda tikrinta 2021-11-25.