Vagonas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Keleiviniai vagonai

Vagonas – geležinkelių transporto priemonė, kurių jungtis sudaro traukinį. Vagonus dažniausiai traukia vienas ar keli lokomotyvai, o kartais būna savaeigių vagonų. Vagonai dalinami į keleivinius ir krovininius.

Keleiviniai vagonai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Keleiviniuose vagonuose telpa įvairus skaičius žmonių. Sėdimos vietos taip pat dėliojamos įvairiai. Tarp sėdimų vietų būną pastatyti staliukai, taip pat dažnos sėdynės atsilenkia.

Keleiviniai vagonai būna pilni komforto, tarkim juose įrengiami oro kondicionieriai. Ilgesnių kelionių traukiniuose vagonai skirstomi pagal įvairias funkcijas: miegamieji, vagonai – restoranai, vagonai - valgyklos, diskotekų ar kino teatrų vagonai.

Vagonas-valgykla

Dažnai keleiviniai vagonai būna sujungti vienas šalia kito, kad keleiviai galėtų laisvai pereiti iš vieno vagono į kitą. Kai kurie vagonai sujungti permatoma pertvara, kad kleiviams būtų jaukiau, atrodytų kaip vienas ilgas vagonas.

Kiti vagonai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Krovininiai vagonai

Krovininiai vagonai būna labai įvairių tipų, pritaikomi pagal atskirą krovinio tipą.

Be paminėtų skirstymų, egzistuoja ir kareiviniai vagonai, kurie skirti išskirtinai tik karių reikmėms – nuo pačių kareivių vagonų iki skirtingų ginklų, amunicijos ir transporto priemonių vagonų.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]