Japonijos vėliava

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
FIAV 110110.svg Japonijos vėliava. Proporcijos: 2:3

Nacionalinė Japonijos vėliava, japoniškai dar vadinama Nisshōki (日章旗) arba Hinomaru (日の丸 „saulės diskas“), yra balta vėliava su raudonu disku (simbolizuojančiu saulę) centre. Balta spalva simbolizuoja tyrumą bei kilnumą.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagal legendą vėliava kilusi iš mongolų invazijos į Japoniją XIII a. laikų, kai ją Japonijos imperatoriui pasiūlė budistų vienuolis Ničirenas, nes Japonijos imperatoriai buvo laikomi saulės deivės Amaterasu palikuonimis. Saulės disko simbolis plačiai naudotas ant karinių vėliavų Sengoku („Kovojančių valstybių“) laikotarpiu XV-XVI a.

Meidži Restauracijos metu 1868 m. vėliava su saulės disko simboliu imta laikyti nacionaline vėliava. Nors 1870 metų sausio 27 dieną vėliava oficialiai priimta kaip Japonijos laivyno vėliava, iki 1999 m. rugpjūčio 13 d. ji nebuvo oficialiai patvirtinta kaip nacionalinė Japonijos vėliava. 1999 m. priimtame Valstybinės vėliavos ir himno įstatyme Hinomaru oficialiai patvirtinta kaip Japonijos valstybinė vėliava ir nustatytos jos proporcijos: vėliavos ilgio ir pločio santykis yra 3:2, saulės disko diametras yra 3/5 vėliavos pločio, diskas talpinamas tiksliai centre.

Plačiai žinomas Antrojo pasaulinio karo metu Japonijos karinių pajėgų naudotas vėliavos variantas su 16 spindulių. Šiuo metu tai Japonijos laivyno vėliava.


Commons-logo.svg

Vikiteka