ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas
Įkurtas1999 m.
TipasNevalstybinis
RektoriusDalius Misiūnas
Studentų>1800
VietaVilnius, Lietuva
Svetainėhttp://www.ism.lt/
ISM Archyvuota kopija 2016-06-01 iš Wayback Machine projekto. Vadybos ir ekonomikos universitetas

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas − nevalstybinis universitetas Lietuvoje. Universitetas siūlo akredituotas visų pakopų studijas: bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros, taip pat rengia vadovų studijas ir mokymus.

ISM istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, įkurtas 1999 m., yra pirmasis nevalstybinis universitetas Lietuvoje. Universiteto steigėjai – Norvegijos vadybos institutas BI, pripažįstamas vienu didžiausių ir geriausių verslo universitetų Europoje, ir Innovation Norway (Norvegijos pramonės ir regioninės plėtros fondas). Tai svarbiausia Norvegijos vyriausybės finansinė institucija, skatinanti verslo inovacijas ir padedanti įgyvendinti pažangias verslo idėjas.

Studijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paskaita ISM [1]

- Bakalauro studijos: Archyvuota kopija 2016-06-01 iš Wayback Machine projekto.

 • Verslo vadyba ir analitika
 • Tarptautinis verslas ir komunikacija
 • Ekonomika ir politika
 • Finansai
 • Ekonomika
 • Industrinių technologijų vadyba

- Magistrantūros studijos:

 • Tarptautinės rinkodaros vadyba
 • Inovacijų ir technologijų vadyba
 • Finansų ekonomika

- Doktorantūros studijos:

 • Vadybos programa, organizuojama bendradarbiaujant su BI Norvegijos verslo mokykla, Aarhus Universitetu Danijoje ir Tartu universitetu Estijoje. Doktorantūros komitetą, atsakingą už studijų kokybę, sudaro mokslininkai iš partnerių universitetų.
 • Ekonomikos programa, organizuojama kartu su Vytauto Didžiojo universitetu, Aleksandro Stulginskio universitetu, Mykolo Romerio universitetu ir Šiaulių universitetu.

- ISM Executive school Archyvuota kopija 2016-06-01 iš Wayback Machine projekto. (Vadovų magistrantūra ir mokymai) – Vadovams skirtos magistrantūros studijos pagal skandinavišką modelį sujungia naujausias žinias ir verslo tendencijas, reikalingas inovatyviam rytdienos verslui vystyti. Čia unikaliai susijungia teorija ir praktika. Studijose įgytos žinios padeda sėkmingai įgyvendinti reikiamus pokyčius įvairiose verslo srityse.

ISM Vilniuje ISM rūmai Vilniuje yra įsikūrę istoriniame pastate senamiestyje, buvusiame Bazilijonų vienuolyne. Kruopščiai ir su pagarba istoriniam paveldui suremontuotas kompleksas vėl tapo mokslo centru, koks ir buvo prieš kelis šimtmečius. Čia yra 20 visiškai naujai įrengtų ir modernia technika aprūpintų auditorijų, 500 vietų konferencijų salė, 3 kompiuterių klasės, biblioteka ir skaitykla.

Apie universiteto valdymą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Modernų universiteto valdymą užtikrina Senatas, Rektoratas ir Verslo taryba, kuri pataria rektoriui universiteto verslo strategijos formavimo klausimais ir stiprina universiteto bei verslo partnerystės ryšius.

2019 m. gegužės 8 d. universiteto rektoriumi išrinktas Dalius Misiūnas.[1] Savo pareigas pradėjo eiti nuo 2019 m. rugpjūčio 26 d.

Tarptautiniai ryšiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dvišalio laipsnio sutartys pasirašytos su Norvegijos vadybos institutu BI, Edinburgh Napier universitetu (Jungtinė Karalystė), Abertay Dundee universitetu (Didžioji Britanija), Štralzundo taikomųjų mokslų universitetu (Vokietija). Studentai gali gauti dvigubą diplomą metus laiko sėkmingai studijavę pasirinktame universitete. Dvigubas ISM ir BI diplomas taip pat suteikiamas visiems, baigusiems vadovų magistrantūros studijas.

2007–2008 metais ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas sudarė mainų sutartis su 55 universitetais-partneriais iš 27 pasaulio valstybių: Airijos, Argentinos, Austrijos, Belgijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, Estijos, Indijos, Ispanijos, Italijos, Japonijos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Pietų Korėjos, Portugalijos, Prancūzijos, Singapūro, Slovakijos, Slovėnijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos.

ISM studentai pradėjo ERASMUS darbo praktikas. ERASMUS praktika – tai laikotarpis, praleistas užsienio šalies įmonėje ar organizacijoje, siekiant tobulinti profesinius įgūdžius, įgyti tarptautinės darbo patirties, išplėsti savo žinias apie užsienio šalies, kurioje atliekama praktika, kultūrą.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. Dalius Misiūnas išrinktas ISM vadybos ir ekonomikos universiteto rektoriumi. (2019, Gegužės 8). Pasiekta iš DELFI: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/dalius-misiunas-isrinktas-ism-vadybos-ir-ekonomikos-universiteto-rektoriumi.d?id=81110967

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka