ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas
Įkurtas1999 m.
TipasNevalstybinis
RektoriusDalius Misiūnas
Studentų>1800
VietaVilnius, Lietuva
Svetainėhttp://www.ism.lt/
ISM by Augustas Didzgalvis.jpg

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas − nevalstybinis universitetas Lietuvoje. Universitetas siūlo akredituotas visų pakopų studijas: bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros, taip pat rengia vadovų studijas ir mokymus.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

ISM Archyvuota kopija 2016-06-01 iš Wayback Machine projekto. Vadybos ir ekonomikos universitetas

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, įkurtas 1999 m., yra pirmasis nevalstybinis universitetas Lietuvoje. Universiteto steigėjai – Norvegijos vadybos institutas BI, pripažįstamas vienu didžiausių ir geriausių verslo universitetų Europoje, ir Innovation Norway (Norvegijos pramonės ir regioninės plėtros fondas). Tai svarbiausia Norvegijos vyriausybės finansinė institucija, skatinanti verslo inovacijas ir padedanti įgyvendinti pažangias verslo idėjas.

Valdyba[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Modernų universiteto valdymą užtikrina Senatas, Rektoratas ir Verslo taryba, kuri pataria rektoriui universiteto verslo strategijos formavimo klausimais ir stiprina universiteto bei verslo partnerystės ryšius.

2019 m. gegužės 8 d. universiteto rektoriumi išrinktas Dalius Misiūnas.[1] Savo pareigas pradėjo eiti nuo 2019 m. rugpjūčio 26 d.

Tarptautiniai ryšiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dvišalio laipsnio sutartys pasirašytos su Norvegijos vadybos institutu BI, Edinburgh Napier universitetu (Jungtinė Karalystė), Abertay Dundee universitetu (Didžioji Britanija), Štralzundo taikomųjų mokslų universitetu (Vokietija). Studentai gali gauti dvigubą diplomą metus laiko sėkmingai studijavę pasirinktame universitete. Dvigubas ISM ir BI diplomas taip pat suteikiamas visiems, baigusiems vadovų magistrantūros studijas.

2007–2008 metais ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas sudarė mainų sutartis su 55 universitetais-partneriais iš 27 pasaulio valstybių: Airijos, Argentinos, Austrijos, Belgijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, Estijos, Indijos, Ispanijos, Italijos, Japonijos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų, Pietų Korėjos, Portugalijos, Prancūzijos, Singapūro, Slovakijos, Slovėnijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos.

ISM studentai pradėjo ERASMUS darbo praktikas. ERASMUS praktika – tai laikotarpis, praleistas užsienio šalies įmonėje ar organizacijoje, siekiant tobulinti profesinius įgūdžius, įgyti tarptautinės darbo patirties, išplėsti savo žinias apie užsienio šalies, kurioje atliekama praktika, kultūrą.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Dalius Misiūnas išrinktas ISM vadybos ir ekonomikos universiteto rektoriumi. (2019, Gegužės 8). Pasiekta iš DELFI: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/dalius-misiunas-isrinktas-ism-vadybos-ir-ekonomikos-universiteto-rektoriumi.d?id=81110967

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg