Vodafone

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Vodafone
Formaakcinė bendrovė
PramonėTelekomunikacijos
Įkurta1984 m.
Centrinė būstinėNiuberis, Didžioji Britanija
Svarbiausi darbuotojaiJohn Bond
Pajamos44,47 milijardai svarai sterlingų (2010 m.)
Darbuotojų79 000 (2009 m.)
Tinklalapisvodafone.com
Vodafone tinklas pasaulyje – raudona spalva operuojamos šalys, žydra – šalys partnerės.

„Vodafone Group plc“ – telekomunikacijų bendrovė, įsikūrusi Didžiojoje Britanijoje. „Vodafone“ yra pirmoji pasaulyje telekomunikacijų bendrovė pagal pajamas ir antra pagal klientų skaičių (453 milijonai klientų 2013 m. birželį).[1][2] „Vodafone“ tinklai veikia 21 šalyje ir dar turi 40 partnerių tinklus. „Vodafone“ kompanijos pavadinimas kilo nuo anglų kalbos žodžių voice data fone (balsas, duomenys, fonas).[3]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Susikūrimas. Ankstyvoji istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kompanijos užuomazgos prasidėjo, kai 1980 m. Seras Ernestas Harisonas (Sir Ernest Harrison), „Racal Electronics“ vadovas sudarė sandėrį su Lordu Veinstoku (Lord Weinstock) „General Electric“ kompanijos vadovu, jog leistų „Racal“ turėti prieigą prie „General Electric“ taktinės kovos lauko radijo technologijos. „Racal“ karinės radijo divizijos vadovas Garis Ventas (Gerry Whent) buvo paskirtas Ernesto Harisono, kompaniją perorientuoti iš karinės pramonės į komercinę mobiliojo ryšio pramonę. Tais pačiais metais Ventas tam, kad suprastų kaip karinę radijo technologiją galimą būtų panaudoti komerciniams tikslams, aplankė „General Electric“ mobiliųjų telefonų radijo gamyklą Virdžinijoje, JAV.

Vėlesnė istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Perorientavimas įvyko sėkmingai ir taip buvo sukurta komercinė „Racal Electronics“ įmonės dalis „Racal Telecom“. 1982 m. „Racal-Milicom“ kompanija tapo viena iš populiariausių kompanijų pagal naudojamą mobilųjį ryšį Didžiojoje Britanijoje.

Pirmosios „Vodafone“ susikūrimo užuomazgos pastebėtos 1985 m. sausio 1 d., kai „Racal Electronics“ buvo pervadintas į „Racal-Vodafone Ltd“ su pirmuoju įkurtu biuru Didžiojoje Britanijoje Niuburyje, Berkšyre. Vėliau 1988 metais vėl buvo pervadinta į „Racal Telecom“. „Racal Telecom” biudžetas 1988 m. Londono banke siekė 20 % visame banke esamų pinigų (dabartinės pajamos siekia 44,47 milijardus svarai sterlingų). Galiausiai „Racal Telecom“ buvo brangiau įvertinta už visą „Racal Electronics“ įmonę. Dėl akcijų rinkos spaudimo buvo nuspręsta „Racal Telecom“ atskirti nuo „Racal Electronics“ ir palikti kaip savarankišką firmą. 1991 m. rugsėjo 16 dieną „Racal Telecom“ buvo pervadinta į „Vodafone Group“, kurioje tuo metu generalinio direktoriaus pareigas ėjo Garis Ventas (Gerry Whent).

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]