Pagrindinis puslapis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Main Page)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Sveiki atvykę į Vikipediją

laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Prisijunk ir pasidalink savo žiniomis su pasauliu!
Šiuo metu yra 170 639 straipsniai
Wbar green2.jpg
Wikipedia-logo.png Apie Vikipediją

Vikipedija yra interneto enciklopedija, kurią nemokamai ir be jokių apribojimų gali skaityti, tobulinti ir pildyti visi žmonės. Vikipediją galima skaityti daugiau nei dviem šimtais kalbų, o lietuviškuosiuose puslapiuose jau yra daugiau nei 170 tūkstančių straipsnių ir jų skaičius nuolat auga.


Wbar blue.jpg
Star Ouro 8bits.png Savaitės straipsnis
Lazenbis 2004 m.

Džordžas Lazenbis (angl. George Lazenby, g. 1939 m. rugsėjo 5 d. Goulburne, Naujasis Pietų Velsas) – Australijos aktorius, 1969 m. sukūręs Džeimso Bondo vaidmenį filme „Jos Didenybės slaptojoje tarnyboje“.

Vaikystėje Džordžas lankė Bourke Street pradinę mokyklą ir Goulburno vidurinę. Sulaukus 13, šeima persikėlė į Queanbeyan, kur tėvas atidarė parduotuvę. Džordžas dirbo mechaniku, mašinų pardavėju, kol išėjo tarnauti į kariuomenę. Dar jaunystėje susidomėjęs Rytų kovos menais, Lazenbis tapo kovos menų instruktoriumi ir užsitarnavo seržanto laipsnį.

Palikęs armiją, 1963 m. jis persikėlė į Londoną. Pradžioje jis čia taip pat vertėsi mašinų pardavimu, kol buvo pastebėtas talentų medžiotojo. Netrukus Džordžas tapo vienu geriausiai apmokamu vyru modeliu Europoje.

Jo posūkis į kiną buvo atsitiktinai susiklosčiusių aplinkybių rezultatas. 1966 m. jis ir filmų apie Bondą prodiuseris Arbert R. Broccoli lankėsi pas tą patį kirpėją ir šis atkreipė dėmesį į išvaizdų, 188 cm ūgio vyrą, įvertindamas jį kaip potencialų agentą 007.

1968 m. aktorius Šonas Koneris nusprendė atsisakyti Bondo vaidmens ir Broccoli prisiminė Lazenbį. Dar vėliau prodiuseris pamatė jo reklamą televizijoje („Big Fry Chocolate“) ir, pamanęs, kad jis gali tikti pagrindiniam vaidmeniui, pakvietė Džordžą bandomajam filmavimui. Būsimojo filmo kūrėjams įspūdį padarė ne tik Džordžo vaidybiniai sugebėjimai, bet ir kovų įgūdžiai, todėl vaidmuo atiteko jam. Dėl specifinės tarties Lazenbio balsą filme buvo nutarta dubliuoti, kas gana neįprasta, nes šio gimtoji kalba taip pat buvo anglų (Bondo balsą filme įgarsino aktorius George Baker). Vis tik juostos filmavimas nebuvo sklandus: Lazenbiui sunkiai sekėsi rasti bendrą kalbą su režisieriumi, prodiuseriais ir 1969 m. lapkritį, dar prieš ekranuose pasirodant filmui „Jos Didenybės slaptojoje tarnyboje“, jis pareiškė, kad neketina daugiau vaidinti Bondo. Tai buvo netikėtas sprendimas, nes Lazenbis buvo pasirašęs sutartį net 7 filmams ir prodiuseriai bei bondiados gerbėjai buvo patenkinti rezultatu.

Daugiau…


Wbar green2.jpg
Kal-Kovo 5.png kovo 5 dienos įvykiai

Lietuvoje


Pasaulyje


Wbar green3.jpg
Crystal Clear app package network.png Mėnesio šalys
Žemė

Šiuo metu mėnesio šalies projektas skirtas įvairių geografinių, istorinių, kultūrinių straipsnių, kurie projekto eigoje nebuvo sukurti, kūrimui. Labai prašome prisidėti prie straipsnių plėtojimo. Reikalingiausių straipsnių sąrašą rasite čia. Žymiau prisidėję naudotojai bus atitinkamai pagerbti.


Wbar pink.jpg
Nuvola filesystems camera.png Rinktinė iliustracija
Morchella gigas.jpg
Puslaisvis briedžiukas.
Autorius – Naudotojas:Lebrac
Wbar green1.jpg
Pp clock 8bits.png Savaitės iniciatyva
Medinis šiengrėbis grėblys

Grėblysžemės ūkio ir sodininkystės įrankis, sudarytas iš galvos su dantimis, įtvirtintos statmenai ant ilgo koto.

Naudojimas

Grėbliai naudojami:

Konstrukcija

Pagrindinės grėblio dalys – grėbliakotis ir grėbliagalvė Papildomos dalys – lankeliai

Grėbliakotis

Grėbliakočius kaime daro iš plonų nužievintų karčių. Atpjaunamas tinkamo storio ir ilgio gabalas, nupoliruojamas, kad nežeistų rankos. Pramoninės gamybos grėbliakočiai būna:

  • mediniai – apvalaus skerspjūvio, ištekinti iš medienos ruošinių. Paviršius paprastai dažomas.
  • aliumininiai – aliumininis vamzdis, paprastai aptrauktas plastiku.

Grėbliagalvė

Grėblių galvų yra du pagrindiniai tipai.

Daugiau...

Šios savaitės iniciatyva yra Įnagiai.

Wbar yellow.jpg
Disambigua compass.svg Vikisritys

Q space.svg Astronomija    P vip.svg Biografijos    P biology.svg Biologija    Socrates blue version2.png Filosofija    P physics.svg Fizika    P countries-lightblue.png Geografija    Logo tecnica.jpg Informatika    P history-lightblue.png Istorija   
Crystal Clear talk2.png Kalbos    P cartesian graph.svg Matematika    P art-lightblue.png Menas    Year template.gif Metai    P antiquity.PNG Mitologija    P religion world.svg Religija    P sport-lightblue.png Sportas    Scales template.gif Teisė   

Vikižodynas
Laisvasis žodynas
Vikicitatos
Aforizmai, sentencijos
Vikinaujienos
Naujausios žinios, aktualijos
Commons-logo.svg
Vikiteka (Wikimedia Commons)
Mediateka
Vikišaltiniai
Įvairūs tekstai
Vikiknygos
Vadovėliai, knygos
Vikirūšys (wikispecies)
Rūšių katalogas
Metaviki
Vikimedijos projektų koordinavimas