Pagrindinis puslapis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Main Page)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Sveiki atvykę į Vikipediją

laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Prisijunk ir pasidalink savo žiniomis su pasauliu!
Šiuo metu yra 167 952 straipsniai
Wbar green2.jpg
Wikipedia-logo.png Apie Vikipediją

Vikipedija yra interneto enciklopedija, kurią nemokamai ir be jokių apribojimų gali skaityti, tobulinti ir pildyti visi žmonės. Vikipediją galima skaityti daugiau nei dviem šimtais kalbų, o lietuviškuosiuose puslapiuose jau yra daugiau nei 167 tūkstančiai straipsnių ir jų skaičius nuolat auga.


Wbar blue.jpg
Star Ouro 8bits.png Savaitės straipsnis
Germaniko triumfui atminti skirta moneta

Gajus Julijus Cezaris Germanikas (15 m. pr. m. e. gegužės 24 d. – 19 m. spalio 10 d.) – žymus romėnų karvedys.

7–12 m. kvestorius. 12 m. konsulas. Iki kampanijų Germanijoje Germanikas Augusto pavedimu vienas ir kartu su Tiberijumi kariavo Panonijoje ir Dalmatijoje. Romoje pasižymėjo ir kaip advokatas.

Nerono Klaudijaus Druzo ir Antonijos Jaunesniosios sūnus, Livilos ir Klaudijaus brolis.

Vedė Agripiną Vyresniąją, su ja susilaukė devynių vaikų, iš kurių išgyveno šeši: Neronas, Druzas, Kaligula, Agripina Jaunesnioji (būsimoji imperatoriaus Nerono motina), Julija Druzila ir Julija Livila.

Kurį laiką Augustas Germaniką laikė savo būsimu įpėdiniu, tačiau 4 m., įkalbėtas Livijos, pakeitė nuomonę Tiberijaus naudai. Tuokart Augustas liepė Tiberijui įsisūnyti Germaniką. Svetonijus rašo, jog Tiberijus savo įsūnį nuolat niekino, menkindamas jo darbus ir pergales.

Po Augusto mirties senato paskirtas Germanijos legionų vadu. Tuo metu maištaujantys legionai reikalavo gyvenimo sąlygų karinėse stovyklose palengvinimo, didesnio atlygio neseniai pašauktiesiems ir tarnybos laiko sutrumpinimo veteranams. Legionieriai tikėjosi, kad Germanikas neilgai trukus perims visą valdžią į savo rankas. Tačiau atvykęs iš Galijos Germanikas nuramino karius ir iškilmingai prisiekė Tiberijui ištikimybę. Vengdamas gresiančios katastrofos su saviškiais surašė tariamą Tiberijaus laišką, kuriuo šis išpildysiąs visus legionierių reikalavimus. Tada išvyko pas Aukštutinę kariuomenę, kur privertė legionus prisiekti Tiberijui.

Daugiau…


Wbar green2.jpg
Kal-Spalio 26.png spalio 26 dienos įvykiai

Lietuvoje


Pasaulyje

  • 740Konstantinopolį nusiaubė žemės drebėjimas, pridaręs daug žalos, ir nusinešęs daugybę žmonių gyvybių.
  • 1863 − paskelbti principai, kurių pagrindu vėliau buvo priimta Ženevos konvencija bei įkurtas Tarptautinis Raudonojo kryžiaus komitetas.
  • 1905Norvegija atgavo nepriklausomybę nuo Švedijos.
  • 1976SSKP CK ir sovietų vyriausybė priėmė bendrą nutarimą dėl tolesnio žuvies produkcijos gamybos didinimo ir pardavinėjimo tobulinimo. Maitinimo įmonėse įvesta „žuvies diena“.
  • 1988 − iš Tokijo į Londoną atskrido laineris „Boeing-747“ su viena keleive (lėktuvas gali skraidinti 353 žmones). Dėl techninių priežasčių reisas buvo atidėtas, visi keleiviai, išskyrus vieną japonę, pasikeitė bilietus ir skrido kitu reisu.
Wbar green3.jpg
Crystal Clear app package network.png Mėnesio šalys
Somalis
Vakarų Sachara

Šiuo metu mėnesio šalies projektas skirtas Somaliui ir Vakarų Sacharai. Labai prašome prisidėti prie straipsnių apie šias šalis plėtojimo. Reikalingiausių straipsnių sąrašą rasite čia. Žymiau prisidėję naudotojai bus atitinkamai pagerbti.


Wbar pink.jpg
Nuvola filesystems camera.png Rinktinė iliustracija
Marijampolės Kvietiškio parkas.JPG
Kvietiškio dvaro parkas (Marijampolė)
Vikiprojektas:Straipsnių iliustravimas
Wbar green1.jpg
Pp clock 8bits.png Savaitės iniciatyva
Wikipedia-logo.png

Vikipedijoje egzistuoja dalyvių puslapiai. Dalyvio šiuo atveju reiškia susietas su dalyviu, o ne priklausantis dalyviui.

galima rašyti į asmeninį puslapį?

Čia galima rašyti viską, kas susiję su Vikipedijos projektu. Dažniausiai žmonės čia parašo kažkiek informacijos apie save – išvardina sritis, kuriomis domisi ir galbūt rašo straipsnius, pomėgius, kontaktinius duomenis (pvz., Skype naudotojo vardą ar el. pašto adresą), nuorodą į asmeninį puslapį ir panašiai. Taip pat dažnas šio puslapio panaudojimas yra susijęs su Jūsų veikla Vikipedijoje. Tam galima įdėti projektus, prie kurių dirbate Vikipedijoje, planuojamų atlikti darbų sąrašą, atliktų darbų sąrašus bei sąrašą darbų, kuriais užsiimate šiuo metu. Galima susidėti naudingas išorines nuorodas, nuorodas į mėgstamiausius Vikipedijos straipsnius, patinkančius paveikslėlius (tik laisvos licencijos, negalima dėti {{Fairuse}}!). Taip pat dalis žmonių čia susirašo žinutes prisiminimui (angl. reminders). Jei kuriam laikui pasitraukiate iš Vikipedijos, savo naudotojo puslapyje galite palikti žinutę, kad kiti naudotojai nesikreiptų į jus skubiais klausimais ir nelauktų atsakymo. Naudotojo puslapyje dažnai rašoma asmeninė nuomonė ir pažiūros, susijusios su Vikipedija ir ne tik. Galima įsidėti mėgstamas citatas, ištraukas iš mėgstamų veikalų ir panašiai. Dauguma naudotojų čia surašo kalbas, kuriomis gali daugiau ar mažiau susišnekėti (žr. Vikipedija:Babel). Jei kuriate skydelius ir norite, kad juos lengvai pasiektų visi dalyviai – tam taip pat galite naudoti papuslapius. Pavyzdžiui, puslapyje Naudotojas:Pavyzdys/userbox-melomanas sukurtą skydelį kiti dalyviai galės naudoti kaip {{Naudotojas:Pavyzdys/userbox-melomanas}}. Visa, kas čia išvardinta, jokiu būdu nėra privaloma. Buvo tik paminėti dalykai, kurie į asmeninius puslapius dedami dažniausiai. Taip pat tai nereiškia, kad reikia jais apsiriboti.


Daugiau.


Šios savaitės iniciatyva yra tvarkos savaitė.

Wbar yellow.jpg
Disambigua compass.svg Vikisritys

Q space.svg Astronomija    P vip.svg Biografijos    P biology.svg Biologija    Socrates blue version2.png Filosofija    P physics.svg Fizika    P countries-lightblue.png Geografija    Logo tecnica.jpg Informatika    P history-lightblue.png Istorija   
Crystal Clear talk2.png Kalbos    P cartesian graph.svg Matematika    P art-lightblue.png Menas    Year template.gif Metai    P antiquity.PNG Mitologija    P religion world.svg Religija    P sport-lightblue.png Sportas    Scales template.gif Teisė   

Vikižodynas
Laisvasis žodynas
Vikicitatos
Aforizmai, sentencijos
Vikinaujienos
Naujausios žinios, aktualijos
Commons-logo.svg
Vikiteka (Wikimedia Commons)
Mediateka
Vikišaltiniai
Įvairūs tekstai
Vikiknygos
Vadovėliai, knygos
Vikirūšys (wikispecies)
Rūšių katalogas
Metaviki
Vikimedijos projektų koordinavimas