Sumavas (Seinų apskritis)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Sumavas
lenk. Sumowo
Sumowo krzyż przdrożny3 01.08.2012 p.jpg
Kaimo kryžius
Laiko juosta: (UTC+1)
------ vasaros: (UTC+2)
Valstybė Lenkijos vėliava Lenkija
Vaivadija Palenkės vaivadija Palenkės vaivadija
Apskritis Seinų apskritis
Valsčius Seinų valsčius
Meras Mečislovas Slavinskis, lenk. Mieczysław Sławiński
Gyventojų () 89
Pašto kodas PL 16-500

Sumavas[1] (lenk. Sumowo) – kaimas Lenkijos šiaurės rytuose, Seinų valsčiuje, Seinų apskrityje, Palenkės vaivadijoje. Kaimas yra apie 6 km į pietvakarius nuo Seinų ir apie 108 km į šiaurę nuo vaivadijos centro Balstogės. Į Sumavo sudėtį įjungtas Ožechovo [2] ir Ciganovo [3] kaimeliai. Valsčiaus keliai: Sumavas – Skustelė ir Sumavas – Danilovcė.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo XIII-XIV a. iki 1795 m. kaimas priklausė Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei. Pagal 1920 m. liepos 12 d. Lietuvos ir Tarybų Rusijos taikos sutartį kaimas buvo priskirtas Lietuvos Respublikai. Pagal 1921 m. lenkų valdžios atliktą gyventojų surašymą kaime gyveno 117 gyventojų, iš kurių 113 lenkų ir 4 lietuviai.[4] Iki 1976 m. liepos 1 d. kaimas priklausė Suvalkų vaivadijos Berznyko valsčiui.[5] 1975-1998 m. priklausė Suvalkų vaivadijai.

Pavadinimo kilmė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Švedų mokslininko, Suvalkijos vietovardžių ir vandenvardžių tyrinėtojo Knut Olof Falk nuomone kaimo pavadinimas iš lietuviškosios Samanis formos pasikeitė į lenkiškąją Sumowo dėl Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės raštininkų neretai vartotos sulenkintos formos Somonis, kurią dažnai tardavo Sumanis. Laikui bėgant, pavadinimą Sumanis susiejo su žuvies pavadinimu Sum (šamas) ir pakeitė formą į Sumowo, kaip nutiko ir Samanio ežero pavadinimui.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]