Paseiniai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Paseiniai
lenk. Posejny
Laiko juosta: (UTC+1)
------ vasaros: (UTC+2)
Valstybė Lenkijos vėliava Lenkija
Vaivadija Palenkės vaivadija Palenkės vaivadija
Apskritis Seinų apskritis
Valsčius Seinų valsčius
Meras Lechas Blaščiakas, lenk. Lech Błaszczak
Gyventojų () 91
Pašto kodas PL 16-500

Paseiniai[1] (lenk. Posejny) – kaimas Lenkijos šiaurės rytuose, Seinų valsčiuje, Seinų apskrityje, Palenkės vaivadijoje. Kaimas yra apie 2 km į pietus nuo Seinų ir apie 110 km į šiaurę nuo vaivadijos centro Balstogės. Prie krašto kelio Nr. DW653. XIX a. medinė sodyba su mediniu tvartu.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo XIII-XIV a. iki 1795 m. kaimas priklausė Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei. 1880-1902 m. išleistame Lenkijos Karalystės geografiniame žodyne nurodoma, kad Seinų valsčiui priklausančiame kaime yra 29 namai, kuriuose gyvena 203 suaugusieji gyventojai. [2]Pagal 1920 m. liepos 12 d. Lietuvos ir Tarybų Rusijos taikos sutartį kaimas buvo priskirtas Lietuvos Respublikai. Iki 1976 m. liepos 1 d. kaimas priklausė Suvalkų vaivadijos Berznyko valsčiui. [3] 1975-1998 m. priklausė Suvalkų vaivadijai.

Pavadinimo kilmė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tikėtina, kad kaimo pavadinimas kilęs nuo šalia esančio Seinų miesto, kurio pavadinimas siejamas su trimis senais Jogailos riteriais. Dėl kurių senumo ir miestas buvo pavadintas Seni, kuris vėliau polonizacijos laikotarpiu pakeitė pavadinimą į Sejny. Bet nėra šią legendą patvirtinančių dokumentų, todėl manoma kad miesto pavadinimas yra jotvingių kilmės.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]