Danske Bank

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Sampo bankas)
Danske Bank
Formaakcinė bendrovė
Pramonėbankininkystė, draudimas
Įkurta1990 m.
Centrinė būstinėKopenhaga, Danija
Aptarnaujama teritorijaSkandinavija
Darbuotojų20 tūkst.
Tinklalapiswww.danskebank.lt

Danske Bank – didžiausias Danijos bankas ir vienas reikšmingiausių Skandinavijoje. Centrinė banko būstinė su specializuotais skyriais yra Kopenhagoje. Skandinavija – bankų grupės vidaus rinka. Banke dirba apie 20 tūkst. darbuotojų.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Įkurtas 1990 m., susijungus Danijos bankams „Den Danske Bank“ (veikusiam nuo 1871 m.), „Handelsbank“ ir „Provinsbanken“. 1997 m. nupirktas švedų bankas „Ostgota Enskilda Bank“, 1999 m. – norvegų bankas „Fokus Bank“, 2004 m. airių bankas – „National Irish bank“, 2005 m. šiaurės airių – „Northern Bank“, 2006 m. suomių – „Sampo Bank“.[1]

Baltijos šalyse ir Rusijoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Danske Bank“ Vilniuje

Danske Bank A/S Lietuvos filialas priklauso vienai didžiausių Šiaurės Europos šalyse, danų „Danske Bank“ finansinei Grupei. Iki 2008 m. Lietuvoje jis buvo žinomas kaip „Sampo bankas“, jį valdė Suomijos finansinių paslaugų grupė „Sampo grupė“, kurią „Danske Bank“ įsigijo 2006 m. lapkritį.

„Sampo Bank“ grupė už 4,05 mlrd. eurų pardavė „Danske Bank“. Šis sandoris, atnešęs „Sampo Group“ 2,9 mlrd. eurų pelno, buvo baigtas 2007 m., o „Danske Bank“ pradėjo valdyti „Sampo“ bankus Suomijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Rusijoje. 2008 m. birželį, „Sampo“ bankas Lietuvoje tapo „Danske banku“.[2]

„Danske Bank“ 2016 m. Baltijos šalyse atsisakė mažmeninės bankininkystės verslo. Jis Lietuvoje ir Latvijoje buvo perleistas „Swedbank“ grupei.[3] 2018 m. paaiškėjo, kad per padalinį Estijoje galėjo būti išplauta 200 mlrd. eurų 2007–2015 m. per pinigų iš Rusijos plovimo schemas. Tai vienas didžiausių visų laikų pagal mastą pinigų plovimo skandalas pasaulyje. Bankas traukias iš Baltijos šalių ir Rusijos.[4]

2019 m. „Danske Bank“ Grupė priėmė sprendimą nutraukti bankinę veiklą Baltijos šalyse. Tai niekaip neliečia banko technologijų ir paslaugų centro Lietuvoje veiklos - pastarasis lieka vienu didžiausių darbdavių šalyje. [1]

Šiandien „Danske Bank“ Lietuvoje yra strateginis „Danske Bank“ Grupės padalinys, teikiantis finansų, IT ir kitas verslo paslaugas, skirtas aptarnauti banko klientus Šiaurės šalyse ir užtikrinantis sklandžią kasdienę banko veiklą. Lietuvoje „Danske Bank“ yra vienas iš didžiausių šalies darbdavių, vienas didžiausių gyventojų pajamų mokesčio mokėtojų ir aktyvus Lietuvos verslo ir visuomenės pažangos lyderis.

Lietuvoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • 1994 m. gruodžio 14 d. įsteigtas Lietuvos Vystymo bankas.
 • 2000 m. rugsėjo 15 d. Lietuvos vystymo bankui suteikta komercinio banko licencija.
 • 2000 m. gruodžio 28 d. banką įsigijo ir valdyti pradėjo Suomijos finansinių paslaugų grupė „SAMPO Plc.“.
 • 2001 m. Lietuvos vystymo banko pavadinimas pakeistas į „SAMPO bankas". Išrinkta naują banko taryba.
 • 2004 m. gruodžio mėn. SAMPO banko statusas pakeistas iš uždarosios akcinės bendrovės (UAB) į akcinę bendrovę (AB).
 • 2006 m. lapkričio mėn. Danijos bankinė Grupė „Danske Bank A/S“ įsigijo Suomijos finansinių paslaugų grupę „SAMPO Plc.“, o su ja ir Lietuvos (bei Suomijos, Latvijos ir Estijos) SAMPO bankus. Po šio prisijungimo „Danske Bank“ tapo didžiausia finansinių paslaugų grupe Šiaurės Europoje ir Baltijos šalyse.
 • 2008 m. birželio 1 d. SAMPO bankas pakeitė pavadinimą į „Danske Bankas“, perėmė korporatyvinį „Danske Bank“ Grupės įvaizdį ir vizualinį identitetą.
 • 2012 m. lapkričio 15 d. „Danske Bank“ grupei nusprendus suvienodinti visose šalyse veikiančių filialų pavadinimus, „Danske bankas" pakeitė pavadinimą į „Danske Bank“.
 • 2012 m. Lietuvoje pradeda veikti pirmosios Šiaurės šalių klientus aptarnaujančios komandos.
 • 2019 m. Vasario 18 d. po finansų skandalo Estijoje „Danske Bank“ nutarė nebevykdyti banko veiklos Baltijos šalyse.
 • 2021 m. „Danske Bank“ baigia plėtoti „Danske“ miestelį Vilniaus mieste, Žvėryno mikrorajone, Saltoniškių g.[2]
 • 2022 m. „Danske Bank“ mini globalių komandų veiklos Lietuvoje 10-metį.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]