Citadele bankas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Senasis banko logotipas
Pagrindinis skyrius
Klientų aptarnavimo skyrius

AB Citadele bankas – bankas, priklausantis vienai didžiausių Baltijos šalyse „Citadele“ grupei.

Savo veiklą Lietuvoje pradėjo 1996 m. spalio 24 d. kaip UAB Industrijos bankas. Šiuo metu 100 proc. Citadele banko akcijų priklauso Latvijos bankui AS Citadele banka, kuris yra vienas didžiausių bankų Latvijoje ir visoje Baltijos rinkoje.

Latvijos vyriausybė 2008 m. lapkričio 9 d. priėmė sprendimą suteikti paramą vienam didžiausių Latvijos komercinių bankų AS Parex Banka. Pagal paramos programą sudaryto sandorio pagrindu vyriausybė įsigijo kontrolinį (51 %) banko akcijų paketą. Tokiu būdu visiems banko įsipareigojimams yra užtikrinamas valstybės palaikymas. Atkreiptinas dėmesys, kad tokia vyriausybinės paramos finansų institucijoms programa nėra unikali, panašios programos vykdomos daugelyje Europos Sąjungos valstybių, tarp jų Švedijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vengrijoje ir kitose valstybėse.

Akcininkai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

AB Citadele bankas Lietuvoje priklauso naujojo Latvijoje įsteigto „Citadele“ banko grupei. AB „Citadele“ banko Lietuvoje vienintelis akcininkas – Latvijos AS „Citadele banka“.

Dukterinės įmonės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2000 m. kovo 3 d. Latvijos bankas AS Parex banka ir su juo susiję asmenys įsigijo pagrindinį Industrijos banko akcijų paketą ir tų pačių metų spalio 5 d. pakeitė pavadinimą į AB PAREX bankas. 2010 m. rugpjūčio 26 d. Banko pavadinimas pakeistas į AB „Citadele“ bankas.

Veiklos kryptys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

AB Citadele bankas veikla orientuota į privačių ir verslo klientų aptarnavimą. Bankas siūlo mokėjimo korteles, kreditus, šiuolaikines elektroninės bankininkystės paslaugas, mokėjimo pavedimus į kitas šalis, aktyvų valdymą ir investicinės veiklos konsultacijas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]