Citadele bankas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Logo
Logo
Buveinė

AB Citadele bankas – bankas, priklausantis vienai didžiausių Baltijos šalyse „Citadele“ grupei.

Dukterinės įmonės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Citadele faktoringas ir lizingas
  • Citadele investicijų valdymas

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1996 m. spalio 24 d. pradėjo veikti Lietuvoje kaip UAB Industrijos bankas. Dabar priklauso Latvijos bankui AS Citadele banka, kuris vienas didžiausių Baltijos rinkoje.

2000 m. kovo 3 d. Latvijos bankas AS Parex banka ir su juo susiję asmenys įsigijo pagrindinį Industrijos banko akcijų paketą, o spalio 5 d. pervadino į AB PAREX bankas. 2010 m. rugpjūčio 26 d. pavadinimas pakeistas į AB „Citadele“ bankas.

2008 m. lapkričio 9 d. Latvijos vyriausybė suteikė paramą vienam didžiausių Latvijos komercinių bankų AS Parex Banka. Pagal paramos programą sudaryto sandorio pagrindu vyriausybė įsigijo kontrolinį (51 %) banko akcijų paketą. Tokiu būdu visiems banko įsipareigojimams yra užtikrinamas valstybės palaikymas. Atkreiptinas dėmesys, kad tokia vyriausybinės paramos finansų institucijoms programa nėra unikali, panašios programos vykdomos daugelyje Europos Sąjungos valstybių, tarp jų Švedijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vengrijoje ir kitose valstybėse.

Veiklos kryptys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Veikla orientuota į privačių ir verslo klientų aptarnavimą. Bankas siūlo mokėjimo korteles, kreditus, šiuolaikines elektroninės bankininkystės paslaugas, mokėjimo pavedimus į kitas šalis, aktyvų valdymą ir investicinės veiklos konsultacijas.

Galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]