Danske Bank

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
„Danske Bank“
FormaFilialas
PramonėBankininkystė, Paslaugų centrai
Svarbiausi darbuotojaiGintautas Galvanauskas
(Filialo generalinis direktorius)
Rosita Vasilkevičiūtė
(GSL vadovė)
Giedrius Dekunskas
(DGITL vadovas)
PadaliniaiVilnius, Kaunas
Tinklalapiswww.danskebank.lt
„Danske Bank“ Vilniuje

Bankas buvo įkurtas 1990 m., susijungus bankams „Den Danske Bank“ (veikusiam nuo 1871 m.), „Kjobenhavns Handelsbank“ ir „Provinsbanken“. Tai didžiausias Danijos bankas ir vienas reikšmingiausių Skandinavijoje. Centrinė banko būstinė su specializuotais skyriais yra Kopenhagoje, o maždaug 400 filialų – visoje Danijoje. Skandinavija – bankų grupės vidaus rinka, o nupirktas švedų bankas „Ostgota Enskilda Bank“ dar labiau sustiprino pozicijas. Banke dirba apie 13 tūkst. darbuotojų.

Lietuvos filialas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Danske Bank A/S Lietuvos filialas priklauso vienai didžiausių Šiaurės Europos šalyse, danų „Danske Bank“ finansinei Grupei. Iki 2008 m. Lietuvoje jis buvo žinomas kaip „sampo bankas“, jį valdė Suomijos finansinių paslaugų grupė „Sampo grupė“, kurią „Danske Bank“ įsigijo 2006 m. lapkritį.

„Sampo Bank“ grupė už 4,05 mlrd. EUR pardavė „Danske Bank“. Šis sandoris, atnešęs „Sampo Group“ net 2,9 mlrd. EUR pelno, buvo baigtas 2007 metais, o „Danske Bank“ pradėjo valdyti „Sampo“ bankus Suomijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Rusijoje. 2008 metų birželį, „Sampo“ bankas Lietuvoje tapo „Danske banku“.[1]

Lietuvoje „Danske Bank“ aptarnauja Šiaurės šalyse įsikūrusias ir Lietuvoje veiklą vykdančias įmones bei globalias korporacijas, taip pat yra įsteigęs vieną sparčiausiai augančių IT organizacijų, bei globalių paslaugų centrą.

„Danske Bank“ Baltijos šalyse koncentruojasi išskirtinai tik į Šiaurės šalių dukterinių įmonių arba globalių organizacijų aptarnavimą. Naudodamiesi vienos didžiausių Šiaurės šalių grupės patirtimi, kuriame vertę savo tarptautiniams klientams vienodai visose rinkose, bet kurioje pasaulio šalyje, kur yra įsikūręs „Danske Bank”.

„Danske Bank“ Globalių paslaugų centras

2012 metais Lietuvoje įkurtas „Danske Bank“ Globalių paslaugų centras (GSL) yra strateginis „Danske Bank“ Grupės finansinių operacijų (finansų rinkų, mokėjimų, kasdieninės bankininkystės, didelių ir institucinių klientų konsultavimo ir kt.) ir nebankinių paslaugų (teisė, rizikos valdymas, pirkimai ir kt.) centras. Per kelerius metus GSL išaugo į vieną didžiausių paslaugų centrų Lietuvoje, kurio profesionalų komanda dirba 16-oje globalių „Danske Bank“ padalinių. Lietuvoje kuriami kompetencijos centrai turi visišką atsakomybę bei sprendimų priėmimo teisę už tam tikrus „Danske Bank“ grupės procesus ir teikiamų paslaugų kokybę.

Šiuo metu GSL dirba apie 2000 darbuotojų, kuriančių vertę „Danske Bank“ klientams net 15-oje šalių.

„Danske Bank“ Grupės IT paslaugų centras (DGITL) Lietuvoje, kaip „Danske Bank“ Grupės IT padalinio, kuriančio ir palaikančio elektroninius finansinius sprendimus banko klientams, dalis, įkurtas 2014 metais. Vos per keletą metų DGITL tapo greičiausiai augančia IT organizacija Lietuvoje, kurioje dirba beveik 800 IT profesionalų. DGITL sudaro du pagrindiniai struktūriniai padaliniai: IT infrastruktūros (infrastructure) ir plėtros (development). Dirbdami drauge su „Danske Bank“ Grupės kolegomis, DGITL kuria inovatyvius ateities bankininkystės sprendimus privatiems, verslo ir instituciniams klientams visoje Šiaurės Europoje.

Banko istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • 1994 m. gruodžio 14 d. įsteigtas Lietuvos Vystymo bankas.
  • 2000 m. rugsėjo 15 d. Lietuvos vystymo bankui suteikta komercinio banko licencija.
  • 2000 m. gruodžio 28 d. banką įsigijo ir valdyti pradėjo Suomijos finansinių paslaugų grupė „SAMPO Plc.“.
  • 2001 m. Lietuvos vystymo banko pavadinimas pakeistas į „SAMPO bankas". Išrinkta naują banko taryba.
  • 2004 m. gruodžio mėn. SAMPO banko statusas pakeistas iš uždarosios akcinės bendrovės (UAB) į akcinę bendrovę (AB).
  • 2006 m. lapkričio mėn. Danijos bankinė Grupė „Danske Bank A/S“ įsigijo Suomijos finansinių paslaugų grupę „SAMPO Plc.“, o su ja ir Lietuvos (bei Suomijos, Latvijos ir Estijos) SAMPO bankus. Po šio prisijungimo „Danske Bank“ tapo didžiausia finansinių paslaugų grupe Šiaurės Europoje ir Baltijos šalyse.
  • 2008 m. birželio 1 d. SAMPO bankas pakeitė pavadinimą į „Danske Bankas“, perėmė korporatyvinį „Danske Bank“ Grupės įvaizdį ir vizualinį identitetą.
  • 2012 m. lapkričio 15 d. „Danske Bank“ grupei nusprendus suvienodinti visose šalyse veikiančių filialų pavadinimus, „Danske bankas" pakeitė pavadinimą į „Danske Bank“.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]