Danske Bank

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
„Danske Bank“
FormaFilialas
PramonėBankininkystė
Svarbiausi darbuotojaiGintautas Galvanauskas
(Filialo generalinis direktorius)
PadaliniaiVilnius, Kaunas, Klaipėda,
Šiauliai, Panevėžys, Alytus
Tinklalapiswww.danskebank.lt
Lietuviškas logotipas
„Danske Bank“ Vilniuje

Bankas buvo įkurtas 1990 m., susijungus bankams „Den Danske Bank“ (veikusiam nuo 1871 m.), „Kjobenhavns Handelsbank“ ir „Provinsbanken“. Tai didžiausias Danijos bankas ir vienas reikšmingiausių Skandinavijoje. Centrinė banko būstinė su specializuotais skyriais yra Kopenhagoje, o maždaug 400 filialų – visoje Danijoje. Skandinavija – bankų grupės vidaus rinka, o nupirktas švedų bankas „Ostgota Enskilda Bank“ dar labiau sustiprino pozicijas. Banke dirba apie 13 tūkst. darbuotojų.

Lietuvos filialas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Danske Bank A/S Lietuvos filialas priklauso vienai didžiausių Šiaurės Europos šalyse, danų „Danske Bank“ finansinei Grupei. Iki 2008 m. Lietuvoje jis buvo žinomas kaip „sampo bankas“, jį valdė Suomijos finansinių paslaugų grupė „Sampo grupė“, kurią „Danske Bank“ įsigijo 2006 m. lapkritį.

„Sampo Bank“ grupė už 4,05 mlrd. EUR pardavė „Danske Bank“. Šis sandoris, atnešęs „Sampo Group“ net 2,9 mlrd. EUR pelno, buvo baigtas 2007 metais, o „Danske Bank“ pradėjo valdyti „Sampo“ bankus Suomijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Rusijoje. 2008 metų birželį, „Sampo“ bankas Lietuvoje tapo „Danske banku“.[1]

„Danske Bank“ Grupė Lietuvoje veikia kaip „Danske Bank A/S“ Lietuvos filialas, UAB „Danske Capital investicijų valdymas“ ir UAB „Danske lizingas“. „Danske Bank“ siūlo visas bankines (kreditavimo, taupymo, investavimo, kasdienių finansų) paslaugas privatiems bei verslo klientams.

Banko istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • 1994 m. gruodžio 14 d. įsteigtas Lietuvos Vystymo bankas.
  • 2000 m. rugsėjo 15 d. Lietuvos vystymo bankui suteikta komercinio banko licencija.
  • 2000 m. gruodžio 28 d. banką įsigijo ir valdyti pradėjo Suomijos finansinių paslaugų grupė „SAMPO Plc.“.
  • 2001 m. Lietuvos vystymo banko pavadinimas pakeistas į „SAMPO bankas". Išrinkta naują banko taryba.
  • 2004 m. gruodžio mėn. SAMPO banko statusas pakeistas iš uždarosios akcinės bendrovės (UAB) į akcinę bendrovę (AB).
  • 2006 m. lapkričio mėn. Danijos bankinė Grupė „Danske Bank A/S“ įsigijo Suomijos finansinių paslaugų grupę „SAMPO Plc.“, o su ja ir Lietuvos (bei Suomijos, Latvijos ir Estijos) SAMPO bankus. Po šio prisijungimo „Danske Bank“ tapo didžiausia finansinių paslaugų grupe Šiaurės Europoje ir Baltijos šalyse.
  • 2008 m. birželio 1 d. SAMPO bankas pakeitė pavadinimą į „Danske Bankas“, perėmė korporatyvinį „Danske Bank“ Grupės įvaizdį ir vizualinį identitetą.
  • 2012 m. lapkričio 15 d. „Danske Bank“ grupei nusprendus suvienodinti visose šalyse veikiančių filialų pavadinimus, „Danske bankas" pakeitė pavadinimą į „Danske Bank“.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]