Luminor Bank

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Luminor
Komercinis pavadinimasLuminor Bank AB
FormaAkcinė bendrovė
PramonėBankas
Įkurta2018 m. liepos 5 d. (2018-07-05)
Darbuotojų3000
Tinklalapiswww.luminor.lt

Luminor Bank AB – trečias pagal dydį bankas Baltijos šalyse, turintis 16 proc. indėlių ir 23 proc. paskolų rinkos dalį. Aptarnauja apie 1,3 milijono klientų. 2017 m. „DNB“ ir „Nordea“ bankai sujungė savo Baltijos šalių bankų padalinius ir naują banką pavadino „Luminor“. 2018 m. rugsėjo mėnesį amerikiečių kapitalo fondas „Blackstone“ įsigijo 60 % akcijų iš „DNB“ ir „Nordea“ (pastarieji išlaikė po 20 % akcijų).[1]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DNB[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„DnB NORD“ Klaipėdoje
Daugiau informacijos galite rasti straipsnyje DNB.

1988 m. įsteigtas kaip TSRS agropramoninio banko Lietuvos respublikinis bankas. 1990 m. reorganizuotas į Lietuvos agropramoninį banką, o 1992 m. – į valstybinį akcinį Lietuvos žemės ūkio banką. Pagrindiniais akcininkais buvo Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Lietuvos Respublikos fiziniai ir juridiniai asmenys.

2003 m. pervadintas į AB banką NORD/LB Lietuva. Banko strateginiu investuotoju tapo Vokietijos bankas NORD/LB. 2004 m. pertvarkyta banko vidinė struktūra.

2006 m. AB bankas NORD/LB Lietuva reorganizuotas į AB DnB NORD banką. 2010 m. vieninteliu DnB NORD grupės savininku tapus didžiausiai Norvegijos finansų institucijai DnB NOR, bankas pervadintas į AB DNB bankas, pakitus motininės bendrovės pavadinimui.

Nordea[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Nordea“ Vilniuje
Daugiau informacijos galite rasti straipsnyje Nordea.
  • 2000 m. sausio mėn. „MeritaNordbanken“ pranešė apie savo planus plėstis Baltijos šalyse.
  • 2000 m. gegužės mėn. duris atvėrė pirmasis „Merita Bank Plc“ Vilniaus skyrius.
  • 2000 m. spalio mėn. „Merita Bank Plc“ Vilniuje pervadinamas į „Nordea Lietuva“.
  • 2001 m. gruodžio mėn. didžiausiai Šiaurės ir Baltijos šalių finansinių paslaugų grupei „Nordea“ priklausantys bankai keičia savo pavadinimus į „Nordea“. Pavadinimas „Nordea“ – žodžių junginio Nordic ideas (angl. – šiaurietiškos idėjos) santrumpa.
  • 2004 m. „Nordea“ Lietuvoje įsigijo „Kredyt Bank S.A“. Iki tol savo padalinį turėjusi tik Vilniuje, „Nordea“ atidaro banko skyrius didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]