Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Information icon4.svg  Šio straipsnio ar straipsnio dalies turinys tikriausiai pagrįstas tik jo objekto pateikta informacija.
Jei galite, straipsnio informaciją pagrįskite nuorodomis į antrinius šaltinius
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas
Veikimo laikas 1991 m. gruodžio 1 d.–dabar
Valstybė Lietuvos vėliava Lietuva
Pavaldus Lietuvos sausumos pajėgos
Rūšis mechanizuotasis pėstininkų batalionas
Būstinė Rukla
Vadovybė
Vadas plk. ltn. Rimas Čepononis
Štabo viršininkas mjr. Aurelijus Neifaltas
Vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Algirdas Šalčiunas

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas (LDK A MPB) – Lietuvos ginkluotųjų pajėgų karinis dalinys, esantis Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtyje.

Batalionas yra pasirengęs vykdyti NATO 5-ojo straipsnio operacijas Lietuvoje ir už jos ribų.

Bataliono pagrindinė funkcija – išlaikyti aukštą savo padalinių parengtį dalyvaujant operacijose už Lietuvos ribų ir vykdant savo šalies gynybą.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Batalionas buvo įkurtas Vilniuje 1991 m. gruodžio 1 d., tuo metu šis batalionas buvo „Vilniaus motodesantinis batalionas“. 1993 m. buvo perkeltas į Ruklos karinį miestelį. Šiuo metu jis vadinamas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotuoju pėstininkų batalionu. 1996 m. jam buvo įteikta kovinė vėliava su šūkiu „Tėvynės meilė tebus mums vadovas“.

Mechanizuotasis pėstininkų batalionas taikos palaikymo misijose pradėjo dalyvauti nuo 1994 m. 20032008 m. bataliono kariai dalyvavo taikos palaikymo misijose Bosnijoje ir Hercegovinoje, Irake, nuo 2005 m. – tarptautinėje operacijoje Afganistane. Batalione buvo suformuoti PAG-3 ir PAG-12 kariniai kontingentai Lietuvos vadovaujamoje bendroje civilių ir karių misijoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų sudėtyje. Nuo 2010 m. bataliono kariai vykdo budėjimus NATO greitojo reagavimo pajėgose.

2013 m. nuo rugpjūčio iki gruodžio bataliono kariai dalyvavo Europos Sąjungos vadovaujamos kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijoje „Atalanta“ prie Somalio krantų.[1]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/karo-zona/is-somalio-namo-grizo-antipiratineje-misijoje-dalyvave-lietuvos-kariai-784-389645