Berneen Candice Čereška

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Berneen
Biografija
Pilnas vardasBerneen Candice Čereška
Gimė1985 m. sausio 8 d. (37 metai)
KilmėPietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika (PAR), Durbanas. Šiuo metu gyvena Dohoje, Katare.
ŽanraiPop, R&B
VeiklaDainininkė, aktorė, dainų autorė, prekės ženklo savininkė
Aktyvumo metai2007 m. - iki šiol
Susijusi veiklaNot A Robot Entertainment
Svetainėhttp://www.berneencereska.com/

Berneen Candice Čereška (g. 1985 m. sausio 8 d. Durbanas, PAR) – R&B muzikos atlikėja, televizijos laidų vedėja, aktorė ir modelis.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė 1985 m. Sausio 8 d. Durbane, PAR. Berneen tėvai – gaisrininkas Ronnie Naidoo ir slaugytoja Rumba Naidoo.

Pietų Afrikoje Berneen lankė Pinetown mergaičių vidurinę mokyklą. Nuo pat vaikystės mėgusi vaidinti ir dainuoti, pasirodymus vietiniuose renginiuose ji pradėjo rengti būdama 16.

2003 m., sulaukusi 18 metų, turėdama kelis šimtus svarų kišenėje ir nei vieno pažįstamo, atvyko į Londoną siekti muzikinės karjeros. [1] Pirmasis jos darbas buvo patarėja narystės klausimais sporto klube “Golds Gym”. Londone ji gyveno 4 metus, o nuo 2007 m. iki 2009 m. gyveno ir dirbo Lietuvoje, kur aktyviai koncertavo ir vedė televizijos laidas. Nuo 2009 metų buvo trumpam grįžusi į Londoną, šiuo metu gyvena ir muzikinę karjerą tęsia Katare.[2]

Karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2007–2009[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Susipažinusi su lietuviais Londone, Berneen atvyko aplankyti Lietuvos ir liko čia gyventi dvejus metus. Ji prisijungė prie muzikinio realybės šou „Kelias į žvaigždes 3“ dalyvių ir buvo pirmoji užsienietė tokio tipo šou Lietuvoje. Visiškai nemokėdama lietuvių kalbos, nors visas šou repertuaras buvo lietuviškas, Berneen sugebėjo pelnyti žiūrovų palankumą ir nukeliavo iki pusfinalio.

Nors realybės šou Berneen nelaimėjo, tačiau dėl savo egzotiškos išvaizdos ir talento sulaukė žiūrovų susidomėjimo ir palaikymo. 2008 metais ji buvo pakviesta dalyvauti LNK televizijos muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai 2“, poroje su aktoriumi Daliumi Mertinu. „Žvaigždžių duetuose“ Berneen ir D. Mertinas dalyvavo tris mėnesius ir buvo laikomi vieni projekto favoritų. Netikėtos dainų interpretacijos ir poros aktoriniai sugebėjimai sužavėdavo komisiją ir žiūrovus. Tačiau dėl Vilniaus senamiestyje įvykusio rasistinio išpuolio prieš Berneen, pora nusprendė savo noru iš projekto pasitraukti.[3]

Dalyvaudama „Žvaigždžių duetuose 2“ ji taip pat vaidino reklamose, atliko pagrindinį vaidmenį LNK televizijos naujametinėje pasakoje “Eglė žalčių karalienė”.[4] 2009-aisiais Berneen buvo pakviesta vesti naują LNK infošou „Kakadu“ (dabar – KK2), jos partneriu tapo Tomas Ališauskas. Pasak laidos prodiuserių, laidos žiūrovai vedėją greit pamilo, nes ji – malonus žmogus ir tai spinduliavo ekrane.[5] Dar prieš tapdama „Kakadu“ vedėja, Berneen kartą pavadavo Violetą Blėdienę laidoje „Super LT“, kur ją išrinko žiūrovai iš kitų 7 kandidačių, žinomų Lietuvos pramogų pasaulio atstovių. [6] Tuo pat metu Berneen vaidino ir kitoje LNK laidoje „Labadiena“.

Dirbdama laidų vedėja, Berneen neapleido ir muzikinės karjeros. Pasibaigus „Kelias į žvaigždes 3“, Berneen pakeitė prodiuserį ir pradėjo dirbti su nauja vadybininkų komanda, kuri turėjo padėti atlikėjai tęsti karjerą kaip R&B stiliaus atlikėjai.[7] Naują įvaizdį ir anglišką repertuarą ji pristatė 2009 TV3 naujojo sezono atidaryme. [8] Ji aktyviai koncertuodavo televizijos renginiuose, su reperiu Sezzy apšildė į Lietuvą atvykusią amerikiečių repo superžvaigždę Snoop Dogg.[9]

2009 metais ji išvyko iš Lietuvos, motyvuodama tuo, jog nori atlikti savo mėgiamą muziką. Berneen prisipažino, kad jai niekad nepatiko dainuoti lietuvių kalba, kurios gerai nemokėjo.

2011–2014[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Atvykusi į Katarą, Berneen susipažino su prodiuseriu Alim Salahud-din, muzikinio ženklo „I.Am. The. Future. Music" vadovu. [10] 2012 metais jie išleido EP albumą „Lasers, Love and Lipstick“, kuris buvo išplatintas internete, tačiau ten išbuvo vos keletą savaičių ir daugiau niekad nebebuvo viešinamas. 2014 metais Berneen išsiskyrė su „I.Am. The. Future. Music" nepateikdama oficialių priežasčių, tačiau išreikšdama nusivylimą dėl veltui praleistų metų.

2015 – dabar[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Po nesėkmingo darbo su prodiuseriais, Berneen nusprendė pati įkurti savo kompaniją, pavadintą “Not A Robot Entertainment”. Šiuo metu ji dirba su nauja muzikine programa, kurią ketina atskleisti 2016-aisiais.

Užpuolimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 KWrite icon.svg  Šio puslapio ar jo dalies stilius neatitinka Vikipedijos kalbos standartų.
Jei galite, pakoreguokite stilių, kad tiktų enciklopedijai. Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.

2008 metų balandžio vakarą Vilniuje Berneen su drauge einant pro Šv. Onos bažnyčią, ją užgaulioti ėmė ten buriavęsi jaunuoliai, o viena mergina, kaip vėliau nustatyta – Krašto apsaugos savanorė Violeta Iljinych – pradėjo muštis. [11] V. Iljinych tamsiaodę Berneen išvadino įžeidžiamais žodžiais ir fiziškai ją užpuolė.

Po incidento buvo iškviesta policija. Atlikėja nuvyko į ligoninę, kur jai buvo nustatyti galvos, rankų sužalojimai. [12] Tiesa, į teisėsaugą ji kreipėsi tik praėjus šešioms dienoms po įvykio [13], motyvuodama tuo, kad pradžioje buvo šoke ir nenorėjo šio įvykio viešinti. [14] Tačiau kitą dieną po užpuolimo, pietaudama pas „Žvaigždžių duetai 2“ partnerį D. Mertiną ji pasijuto blogai ir buvo išvežta į ligoninę, kur jai statyta lašelinė. Apie incidentą sužinojęs Berneen partneris ir laidos prodiuseriai paragino atlikėją netylėti, nes toks atvejis Lietuvoje – ne pirmas. Todėl buvo surengta spaudos konferencija. [15]

„Žinau, kad žmonės, patyrę panašius išpuolius, tiesiog išvyksta iš Lietuvos. Ryžausi kalbėti apie tai, nes manau, kad tai turi keistis. Tie žmonės manęs neprivers palikti Lietuvos, kurioje sunkiai dirbau devynis mėnesius ir kurioje sutikau daug gerų draugų“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Berneen.[16]

Po spaudos konferencijos ji parašė pareiškimą policijai [17] ir pasitraukė iš TV projekto [18], tikindama, jog po šio įvykio žiūrovai dabar mažiau dėmesio kreiptų į jų su Daliumi pasirodymus ir balsuotų ne už dueto dainą, bet konkrečiai už arba prieš Berneen. Mergina sakė nenorinti, jog būtų manoma, neva ji „pasidarė sau gerą reklamą“.

Berneen užpuolimu kaltinta savanorė už rasinės neapykantos kurstymą ir viešosios tvarkos sutrikdymą buvo nuteista kalėti 43 paras. V. Iljinych apskundė nuosprendį ir byla atsidūrė Lietuvos Aukščiausiajame Teisme. [19] Tačiau jis nusprendė, jog V. Iljinych padarė baudžiamąjį nusižengimą ir buvo nubausta teisingai.[20]

Žmogaus teisių stebėjimo instituto 2008 metų ataskaitoje teigiama, jog Berneen užpuolimas buvo vienas iš įvykių, iškėlusių rasizmo ir ksenofobijos problemas Lietuvoje. [21] Jis taip pat minimas JAV valstybės departamento Demokratijos, žmogaus teisių gynimo ir darbo biuro 2008 metų ataskaitoje – kaip iliustruojantis netolerancijos ir socialinės diskriminacijos problemas Lietuvoje. [22] Berneen užpuolimas minimas ir Leonido Donskio monografijoje “A Litmus Test Case of Modernity– Examining Modern Sensibilities and the Public Domain in the Baltic States at the turn of the century”, kurioje aptariami Baltijos regiono šalių socialiniai, ekonominiai ir kultūriniai pokyčiai.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lasers, Love and Lipstick (2012)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dainos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Gotcha (Berneen Čereska, Gajus Milkeraitis)
 • Mess Around (Berneen Čereska, Gajus Milkeraitis, Sezzy)
 • Grįžk namo, my baby (Berneen Čereska, Žilvinas Žusinas)
 • Ya, Ya,Ya (Berneen Čereska, Linas Adomaitis)
 • So what (Berneen Čereska, Linas Adomaitis)
 • Sweet Love (Berneen Čereska)
 • You Sexy
 • Taip šiltai
 • Mano jis
 • Celebration

„Žvaigždžių Duetai 2“ metu atliktos dainos

 • Geriau pašvilpauki bernioke
 • Pasakyk kada
 • Čiunga čianga
 • Purpurinis vakaras
 • Vien tik tu – Only you
 • Kai saulė neliūdi nakčia
 • Dūmai akyse
 • Aš mylėjau tave tau nežinant
 • New York, New York
 • Čiorik, čiorik
 • All that Jazz…

„Kelias į žvaigždes 3“ metu atliktos dainos:

 • Tu vienas širdy
 • Miesto džiunglės
 • Tu taip toli
 • Mažas pasaulis

Filmografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metai Filmas Vaidmuo Komentarai
2007 Kelias į žvaigždes 3 Dalyvė TV projektas
2007 Eglė žalčių karalienė Eglė Naujametinis LNK filmas
2008 Žvaigždžių duetai 2 Dalyvė TV projektas
2008/2009 Kakadu Vedėja TV infošou
2008/2009 Labadiena Įvairūs TV infošou

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. „Berneen kelias į Lietuvą ir populiarumą“. „Delfi. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 2. „Emigravusi į Katarą Berneen vėl dainuoja“. „Lietuvos Rytas“. Suarchyvuotas originalas 2014-01-11. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 3. „Berneen ir Mertinas pasitraukia iš "Žvaigždžių duetų". „Alfa. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 4. „Naujametį LNK vakarą Berneen taps Egle žalčių karaliene“. „Alfa. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 5. „Dainininkė Berneen palieka Lietuvą ir karjeros aukštumų siekis Katare“. „Lietuvos rytas“. Suarchyvuotas originalas 2016-05-08. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 6. „Berneen ves laidą "SUPER L.T.". „15min.lt. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 7. „Berneen 2009-aisiais: nauja komanda - nauja pradžia“. „Klubas.lt. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 8. „Naujasis Berneen įvaizdis - seksualūs latekso drabužėliai“. „Klubas.lt. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 9. „Skambant hiphopo skandalisto dainoms plevėsavo Lietuvos trispalvė“. „tv3.lt. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 10. „Lietuvą palikusios Berneen pokyčiai: padidėjo užpakalis ir virto šviesiaplauke“. „Delfi. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 11. „Berneen užpuolimu įtariama V. Iljinych nori prisidengti Konstitucija“. „Lietuvos rytas“. Suarchyvuotas originalas 2016-05-08. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 12. „Užpuolikai Berneen mušė diržo sagtimi“. „15min.lt. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 13. „Teismas byloje dėl Berneen: savanorės išpuolis prieš tamsiaodę žvaigždę buvo rasistinis“. „15min.lt. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 14. „Po užpuolimo Berneen medikus tikino paslydusi duše“. „Delfi. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 15. „Po užpuolimo Berneen medikus tikino paslydusi duše“. „Delfi. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 16. „Užpuolikai Berneen mušė diržo sagtimi“. „15min.lt. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 17. „Po užpuolimo Berneen medikus tikino paslydusi duše“. „Delfi. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 18. „Teismas byloje dėl Berneen: savanorės išpuolis prieš tamsiaodę žvaigždę buvo rasistinis“. „15min.lt. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 19. „Rasistinio išpuolio prieš Berneen byla - Aukščiausiame Teisme“. „15min.lt. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 20. „Aukščiausiasis Teismas: V. Iljinych skunde - tik marginalinė retorika“. „Delfi. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 21. „Human Rights Monitoring Institute, Annual Report 2008“ (PDF). „www.hrmi.lt. Nuoroda tikrinta 2016-04-25. 
 22. „2008 Country Reports on Human Rights Practices - Lithuania“. „wwwrefworld.org. Nuoroda tikrinta 2016-04-25.