Durbanas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Durbanas
angl. Durban
Durbano centras
Laiko juosta: (UTC+2)
Valstybė Pietų Afrikos Respublikos vėliava Pietų Afrikos Respublika
Provincija Kvazulu-Natalis
Įkūrimo data 1824 m.
Gyventojų (2005) 2 083 021
Tinklalapis [1]
Vikiteka Durbanas

Durbanas (angl. Durban) – miestas rytinėje Pietų Afrikos Respublikos dalyje, Indijos vandenyno pakrantėje, Kvazulu-Natalio provincijoje. 3,12 mln. gyventojų (2005; su priemiesčiais – 4 mln.). Tai trečias pagal dydį šalies miestas (po Keiptauno ir Johanesburgo).

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iki atsikraustant europiečiams, dabartinio miesto apylinkėse gyveno zulų gentys. 1497 m. gruodžio 25 d. pakrantes pasiekė portugalo Vasko da Gamos ekspedicija, kuri pavadino čia esantį užutėkį Rio De Natal („Kalėdų upė“). 1824 m. britų kolonistai Natalyje įsteigė prekybos dramblio kaulu uostą. 1835 m. Port Natalis, Kapo kolonijos gubernatoriaus Benjamin d’Urban garbei pervadintas į Durbaną. XIX a. į miestą atvyko daug imigrantų iš Indijos ir kitų Azijos šalių dirbti cukranendrių plantacijose. Yra du universitetai (Kvazulu-Natalio ir Durbano).

Ekonomika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Durbanas svarbus transporto mazgas. Yra tarptautinis Durbano oro uostas. Durbano jūrų uostas – vienas didžiausių pagal apyvartą uostų pietų pusrutulyje. Eksportuojamos anglys, manganas, chromo junginiai, javai, vilna, cukrus. Naftos perdirbimo, mašinų, chemijos, maisto pramonė.

Turizmas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Miestas garsėja savo puikiais paplūdimiais ir kazino. Yra keletas muziejų (jūrų, Afrikos meno ir kultūros, istorijos), meno galerijų, milžiniškas uShaka akvariumas, botanikos sodas.

Sportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Durbane 2010 m. vyko XIX pasaulio futbolo čempionatas.

Futbolo klubai

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Globalsportsarchive