1908 m. pasaulio šachmatų čempionatas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
„… nors aš ir vertinau man suteiktą garbę, o ir sąlygos buvo palankios, turėjau atsisakyti… Būti toli nuo namų tris ar daugiau mėnesių, žiemą, kai gydytojas turi daugiausia darbo, būtų reiškę savanorišką, ar prievartinį, išsiskyrimą su mano medicinine praktika. Todėl aš ir atsisakiau…“ Vietoj jo, tai suskubo padaryti 24-metis [[Emanuelis Laskeris|E. Laskeris]].
 
Tarp varžovų buvo ilgametė nesantaika, kuri išliko iki pat čempionato mačo, kai atidarymo metu jis pareiškė, kad su ponu E. Laskeriu kalba bus trumpa: „Šachas ir matas“! Nesantaika prasidėjo, kai atsisakęs 1892 m. žaisti mačą su E. Laskeriu, pareiškė, kad jis „sutiktų su malonumu žaisti, kai šis laimės stambų tarptautinį turnyrą“.<ref name="Šalt2Šalt2br">Зигберт Тарраш. 300 шахматных партий. – М. : Физкультура и спорт, 1988. – C. 431 – ISBN 5-278-00021-X</ref>
 
Gal [[Zigbertas Tarašas|Z. Tarašas]] bijojo [[Emanuelis Laskeris|E. Laskerio]]? Vargu. Jis iš tikrųjų manė, kad potencialas jų vienodas. Dar daugiau, jis laikė savo ortodoksinę žaidimo manierą „teisingesne“ ir „progresyvesne. O daugybę E. Laskerio pasiekimų priskyrė netikusiems jo varžovams, nesugebantiems išnaudoti jo klaidų.
21 595

pakeitimai

Naršymo meniu