Portal (kompiuterinis žaidimas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Tango-nosources.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai reikia daugiau nuorodų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.
Portal
Portal standalonebox.jpg
Kūrėjas Valve
Leidėjas Valve
Microsoft Game Studios („Still Alive“)
Dizaineris Kim Swift
Kompozitorius Kelly Bailey
Mike Morasky
Išleidimo data 2007 m. spalio 10 d.
Žanras (-ai) Galvosūkių platformer
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai ESRB: T
Common Sense: 12+
Platforma Windows
PlayStation 3
Xbox 360
Mac OS X
Linux
Android
Nintendo Switch
Versija {{{versija}}}
Variklis Source
Reikalavimai žr. „Steam“
Platinimas {{{media}}}
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas {{{pirmtakas}}}
Kitos dalys {{{kitos dalys}}}
{{{svetainė}}}

Portal2007 m. kompanijos „Valve“ sukurtas ir išleistas galvosūkių ir platformer'io žanro kompiuterinis žaidimas. Taip pat išleistas kaip dalis „Orange Box“ rinkinio Windows, Xbox 360, PlayStation 3 platformoms, o vėliau pritaikytas ir Mac OS X, Linux, Android (naudojantis Nvidia Shield) ir Nintendo Switch.

Šiame žaidime reikia spręsti galvosūkius, naudojantis Aperture Science Handheld Portal Device įrankiu, kuris teleportuoja žaidėją jam sukūrus tarperdvinį praėjimą tarp dviejų plokštumų. Personažas, kuriame įsikūnija žaidėjas, vardu Chell – tai mergina, kuri nuolatos susiduria su iššūkiais, duodamais dirbtinio intelekto GLaDOS (Genetic Lifeform and Disk Operating System), kuris siekia sukelti merginai rūpesčių ir ją išprovokuoti, kad įvykdytų visas Aperture Science Enrichment Center esančias užduotis, naudodamasi portalo ginklu su pažadu, jog už tai Chell "gaus pyragaitį". Minėtas portalo ginklas leidžia sukurti praėjimui skirtą erdvę, kuri geba išlaikyti kinetinę energiją. Dėl šios savybės, žaidėjas gali perkelti tiek kitus objektus, tiek pats save. Kūrybingai spręsdamas įvairius galvosūkius, jis keliauja iš vienos bandymų kameros į kitą. Šie žaidimo elementai buvo nemažai inspiruoti 2005 m. išleisto panašaus koncepto „Narbacular Drop“ projekto, prie kurio dirbo DigiPen Institute of Technology studentai. Pastarųjų nemaža dalis buvo nusamdyta kompanijos „Valve“, kad dirbtų prie žaidimo „Portal“ kūrimo, todėl tam tikra prasme, šis žaidimas yra įdvasintas „Narbacular Drop“ tęsinys.

2007 m. žaidimas „Portal“ buvo įvardintas kaip vienas originaliausių ano meto žaidimų, nepaisant kritikos, kurios sulaukė dėl pernelyg trumpo ir riboto siužeto. Daugiausiai palankumo sulaukė žaidimo idėjinis originalumas, unikalumas ir jo tamsoka atmosfera, gebanti įtraukti humoro nestokojančių dialogų. Šiai dienai, tai vienas geriausiai vertinamų kompiuterinių žaidimų visoje istorijoje. Išskiriant platformos „Steam“ parsisiuntimų rodiklius, buvo parduota daugiau kaip 4 mln. žaidimo kopijų, o vėliau pradėta prekiauti ir oficialia žaidimo atributika.

2008 m. studijos „Microsoft Game Studios“ buvo išleistas „Portal: Still Alive“, skirtas Xbox 360 ir „Xbox Live Arcade“ paslaugas naudojantiems vartotojams. Jame buvo pridėta keletas papildomų žaidimo galvosūkių. Žaidimo tęsinys „Portal 2“ buvo išleistas 2011 m. – jis tęsia pirmtako siužetą su naujomis žaidimo mechanikomis, taip pat leidžia rinktis kooperatyvinį režimą.[1][2][3][4]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Faylor, Chris. „Portal Mystery Deepens with Second Update“. Shacknews. Suarchyvuotas originalas . 
  2. Leahy, Brian. „Portal Patch Adds Morse Code, Achievement – Portal 2 Speculation Begins“. Shacknews. Suarchyvuotas originalas . 
  3. Mastrapa, Gus. „Geeky Clues Suggest Portal Sequel Is Coming“. Wired. Suarchyvuotas originalas . 
  4. Gaskill, Jake. „Rumor: Valve To Make Portal 2 Announcement During GDC 2010“. X-Play. Suarchyvuotas originalas .