Counter-Strike 2

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Counter-Strike 2
Kūrėjas Valve Corporation
Leidėjas Valve Corporation
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius Mike Morasky
Išleidimo data 2023 m. rugsėjo 27 d.
Žanras (-ai) Pirmojo asmens šaudyklė
Režimas Vieno žaidėjo
Kelių žaidėjų
Reitingai {{{reitingai}}}
Platforma Microsoft Windows
Linux
Versija {{{versija}}}
Variklis Source 2
Platinimas {{{media}}}
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas Counter-Strike: Global Offensive
Kitos dalys Counter-Strike
counter-strike.net

Counter-Strike 2taktinės pirmojo asmens šaudyklės kompiuterinis žaidimas, sukurtas ir išleistas „Valve“. Jis pasirodė 2023 m. rugsėjo 27 d. ir pakeitė „Counter-Strike: Global Offensive“ (2012).

Remiantis „Metacritic“ skelbiamais kritikų vertinimais, žaidimas daugiausiai sulaukė palankių atsiliepimų ir vidutiniškai surinko 83 iš 100 balų.[1] Panašiai skelbia ir „OpenCritic“, kur žaidimas surinko 80 iš 100 balų, iš kurių 86% priskiria prie rekomenduojamų.[2] Tačiau iš žaidėjų pusės kilo šioks toks nepasitenkinimas, pavyzdžiui, kai kurie neigiamai vertino kompanijos sprendimą išimti ankstesnėje dalyje egzistavusias funkcijas, taip pat nutrauktą palaikymą „macOS“ vartotojams.[3]

Žaidimo eiga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iš principo žaidimas nuo savo pirmtakų nedaug kuo skiriasi, žaidėjai pasiskirsto į dvi skirtingas komandas – teroristų ir anti-teroristų pajėgas, paskui rungiasi vienas prieš kitą tam tikruose žemėlapiuose, tuo pačiu įvykdydami po vieną konkrečią užduotį, pvz., anti-teroristams reikia išvaduoti įkaitus, o teroristams užminuoti bombą. Žaidėjai gali rinktis iš šešių skirtingų režimų: Competitive, Premier, Casual, Wingman, Deathmatch bei Hostage. Priklausomai nuo režimo, laimi komanda, pirmoji surinkusi maksimalų taškų skaičių arba turėjusi daugiausiai taškų, pasibaigus laiko limitui. Premier režimas labai panašus į Competitive, išskyrus tai, kad čia žaidimas progresuoja balsavimų pagrindu, todėl sutrumpėja eilės laukimo laikas.

Pagrindiniais pokyčiais nuo pastarosios dalies laikomi patobulėjusios grafikos bei nauja serverių architektūra. Kartu su atsinaujinusiu „Source 2“ varikliuku, buvo perdaryti senieji oficialūs žemėlapiai, o Premier pristatė ir griežtesnę reitingavimo sistemą, kurioje atsispindi žaidėjų lygis pagal pasiektus rezultatus atskiruose žemėlapiuose. Savo pasiekimus galima stebėti per globalią arba regioninę reitingų lentelę. Grafikų ir fizikų atžvilgiu pasikeitė apšvietimas, naudojamos didesnės raiškos tekstūros, dinamiškesnis vanduo ir dūminės bombos užsklanda.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]