IGN

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
IGN Entertainment, Inc.
Forma News Corporation dukterinė įmonė
Pramonė Kompiuterinių žaidimų žurnalistika
Įkurta 1996 m. rugsėjo mėn.
Centrinė būstinė San Franciskas, Kalifornija, JAV
Svarbiausi darbuotojai Mark Jung (prezidentas ir CEO)
Peer Schneider (vice prezidentas ir leidėjas)
Talmadge Blevins
Savininkas (-ai) News Corporation
Holdingas News Corporation
Padaliniai AskMen
GameSpy
GameStats
Tinklalapis IGN.com

IGNtinklalapis, kuriame skelbiamos naujienos ir apžvalgos apie video žaidimus, filmus, muziką ir kt. Priklauso „IGN Entertainment“ bendrovei, kuri taip pat valdo ir kitas panašaus pobūdžio svetaines, kaip kad GameSpy, FilePlanet, GameStats, Teamxbox, Direct2Drive, AskMen ir kt. IGN tinklalapis susideda iš daugelio atskirų skilčių, kuriose rašoma konkrečia tema, pvz., video žaidimų skilty skelbiamos naujienos/apžvalgos apie AK, Wii, Nintendo DS, Nintendo DSi, Xbox 360, PlayStation 2, PlayStation 3, PSP, Xbox Live, mobiliųjų telefonų, Retro bei iPhone žaidimus.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Buvusi „IGN Entertainment“ būstinė Brisbene, Kalifornijoje.

1996 m. rugsėjo mėn. IGN (Imagine Games Network) buvo įkurta Džonatono Simpsono-Binto. IGN veiklą pradėjo kaip penki atskiri tinklalapiai: N64.com (vėliau pervadintas į I.G.N.-64.com), P.S.X.-Power, Saturnworld, Next-Generation.com ir Ultra Game Players Online.

1998 m. šie tinklalapiai (išskyrus Next-Generation ir Ultra Game Players Online) kaip atskiros skiltys/„kanalai“ buvo sujungti į vieną I.G.N. padalinį.

2005 m. liepos mėn. IGN paskelbė, jog jos tinklalapyje per mėnesį apsilanko 24 000 000 unikalių lankytojų, taip pat yra 4,8 mln. užsiregistravusių vartotojų. Pasak „Alexa“, IGN yra tarp 200 lankomiausių svetainių pasaulyje.[1]

2005 m. rugsėjo mėn. už $650 mln. „IGN Entertainment“ įsigijo Ruperto Murdocho multimedijos verslo milžinė, „News Corporation“.[2]

Tinklalapis nusipelnė žaidėjų pagarbos, kadangi jame skelbiami individualių žaidimų gidai, pamokymai bei sukčiavimai (angl. cheats), kuriuos gali rašyti ir pildyti ne tik IGN personalas.

2008 m. sausio 12 d. IGN atšventė savo dešimtąsias metines.[3]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Doe, Johnny (2009-08-21). „ign.com - Site Information from Alexa“. Alexa. Nuoroda tikrinta 2009-08-26.  (angl.)
  2. „News Corp. Acquires IGN for $650 Million“. Bloomberg Businessweek. September 11, 2005. Nuoroda tikrinta 2010-08-25.  (angl.)
  3. Geddes, Ryan. „IGN: Origins: The History of IGN“. Retro.ign.com. Nuoroda tikrinta 2009-08-26.  (angl.)

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]