Pereiti prie turinio

Maltos herbas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Maltos herbas
Informacija
Herbas nuo1988
DevizasREPUBBLIKA TA' MALTA

Maltos herbas – Maltos valstybės atributas: perskeltas skydas, dešinė (heraldinė) pusė balta, kairė – raudona. Kantone – pilkas Jurgio kryžius. Virš skydo – auksinė mūrinė karūna su mažaisiais varteliais centre ir penkiais matomais bokštais, kurie reprezentuoja Maltos įtvirtinimus. Skydą supa dvi natūralios spalvos šakos: iš dešinės – alyvmedžio šaka, iš kairės – palmės lapas, kurios simbolizuoja taiką ir tradiciškai siejasi su Malta. Šakos apačioje surištos balta juosta, kurios išvirkščia pusė – raudona. Juostoje juodomis raidėmis parašyta malt. Repubblika ta' Malta 'Maltos respublika'.

Maltos herbas aprašytas 1988 m. Maltos Akto skyriuje „Emblema ir viešasis antspaudas“, ten nurodyta, kad skydas atstovauja nacionalinė Maltos vėliavą.

Maltos herbas pavaizduotas Maltos prezidento vėliavoje ir ant 10, 20 ir 50 eurocentų Maltos monetų.

1964–1975 m. Maltos herbas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1964-1975 m. Maltos herbas

Šio herbo skydas toks pat, kaip ir dabartinio herbo. Virš skydo – plieninis riterio šalmas su mūrine karūna ir skiautėta baltai raudona šalmaskraiste. Skydininkai – du delfinai, laikantys skydą ir skydą supančius palmės lapą bei alyvmedžio šakelę.

Po skydu:

1975–1988 m. Maltos herbas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1975-1988 m. Maltos herbas

Šis herbas buvo priimtas 1975 m. liepos 11 d., metai po to, kai Malta tapo respublika. Tuometinis herbas buvo apskritas, neheraldinės komponuotės. Herbe buvo pavaizduotas pakrantės vaizdelis: Herbas perkirstas, viršutinė dalis balta (dangus), su oranžine saule su ilgais spinduliais. Apatinė dalis mėlyna (jūra) su baltų bangelių eilėmis. Nuo dešinio šono vidurio iki kairiojo šono trečdalio – auksinis krantas su sukryžiuotais mediniais šake ir kastuvu, dešiniajame krašte iš kranto auga žalias kaktusas (opuncija), besimatantis dangaus fone. Skydo centre – iš kairiojo (heraldinio) viršutinio kampo į apatinį dešinįjį plaukianti tradicinė Maltos valtis luzzu.