Bosnijos ir Hercegovinos herbas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Bosnijos ir Hercegovinos herbas
Informacija
Herbas nuo1998 m.


Bosnijos ir Hercegovinos herbas – oficialus Bosnijos ir Hercegovinos simbolis, priimtas 1998 m. ir pakeitęs senesnį herbą, priimtą 1991 m., kai Bosnija ir Hercegovina gavo nepriklausomybę.

Bosnijos ir Hercegovinos vėliava
Bosnijos karaliaus Tvrtko herbas

Aprašas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Herbo skydas nuskeltas iš heraldinės dešinės, šiek tiek aukščiau nei įstrižainė. Kairysis laukas mėlynas, dešinysis viršutinis – auksinis. Dešiniojo kaspino vietoje (iš viršutinio dešinio kampo į apatinį kairįjį) eina septynios baltos penkiakampės žvaigždės, Dalis pirmos ir paskutinės žvaigždžių skyde netilpo.

Herbo komponuotė kartoja Bosnijos ir Hercegovinos vėliavos komponuotę.

Simbolika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Auksinis trikampis – trys pagrindinės šalies etninės grupes (bosnius, kroatus ir serbus). Trikampis simbolizuoja ir daugmaž trikampę šalies formą.
  • Žvaigždės – pakeitė senuosiuose herbuose buvusias hera ldines lelijas. Spėjama, kad galbūt žvaigždės išreiškia šalies norą tapti Europos Sąjungos nare.

Bendra dabartinio Bosnijos ir Hercegovinos herbo komponuotė atkartoja senovės Bosnijos karaliaus Tvrtko I herbo komponuotę. Tada Bosnijos herbas buvo mėlynas, su baltu dešiniuoju kaspinu. Abiejose mėlynose dalyse buvo po tris auksines lelijas. Teigiama, kad tos lelijos simbolizuoja Bosnijai ir Hercegovinai būdingą geltoną leliją Lilium bosniacum.