Jungtinės Karalystės herbas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Jungtinės Karalystės herbas
Royal Coat of Arms of the United Kingdom.svg
Royal Coat of Arms of the United Kingdom (Scotland).svg
Variantas herbo vartojo į Škotija
Informacija
Herbas nuo 1837 m.
Papuošalas Auksinis karūnuotas liūtas
Herbo skydas 1 ir 4 dalys Anglijai, 2 – Škotijai, 3 – Airijai
Skydininkai Auksinis liūtas ir sidabrinis vienaragis
Devizas Dieu et mon droit
Ordinai Garterio ordinas
Naudojamas Visuose parlamento aktuose, JK pasuose, vyriausybės departamentuose, svarų sterlingų monetų reverse; į britiškus teismus; į bažnyčias Anglikonų bažnyčios

Jungtinės Karalystės herbas – oficialus britų monarchijos herbas, šiuo metu naudojamas karalienės Elžbietos II. Kiti šio herbo variantai naudojami kitų karališkosios šeimos narių bei šalies parlamente.

Herbo viršuje kaip papuošalas yra karūnuotas auksinis liūtas. Jis stovi ant auksinės karūnos, o ši – ant skydo. Skydo 1 ir 4 dalyse pavaizduota po 3 liūtus Anglijos garbei, antrajame – raudonas stovintis liūtas Škotijos garbei, o trečiajame – Airijos arfa.

Kairėje kaip vienas herbo skydininkų yra Anglijos liūtas, dešinėje – Škotijos vienaragis. Pasak legendų, laukiniai vienaragiai buvo labai pavojingi, todėl šiame herbe jam uždėta auksinė grandinė.

Herbo apačioje užrašytas monarchijos šūkis prancūzų kalba „Dieu et mon droit“ (Dievas ir mano teisė). Ant skydo užrašytas Garterio ordino šūkis anglų-normanų kalba „Honi soit qui mal y pense“ (blogis mąstančiam apie blogį).


Commons-logo.svg

Vikiteka