Liucijus II

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Liucijus II
166-asis Popiežius
Gimimo vardas it. Gherardo Caccianemici dal Orso
Gimė nežinoma
Bolonija, Italija
Mirė 1145 m. vasario 15 d.
Palaidotas (-a) Laterano bazilika, Italija
Tautybė italas
166-asis Popiežius
Išrinktas 1144 m. kovo 9 d.
Baigė 1145 m. vasario 15 d.
Pirmtakas Celestinas II
Įpėdinis Eugenijus III
Vikiteka Liucijus II

Liucijus II (Lucio II, gimimo vardas Gherardo arba Gerardo, Caccianemici dall’Orso, gimė Bolonijos mieste, Italijoje – mirė 1145 m. vasario 15 d. palaidotas Laterano bazilikoje, Italijoje) – popiežius nuo 1144 m. kovo 9 d. iki mirties.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimęs Bolonijoje, tapo savo gimtojo miesto kanauninku. Paskirtas Švento kryžiaus Jeruzalėje bazilikos kardinolu kunigu Romoje, vėliau Katalikų Bažnyčios iždininku. Popiežiaus Honorijaus II paskirtas legatu Vokietijoje, tas pačias pareigas atliko ir valdant kitam popiežiui Inocentui II. Jis buvo pagrindinis tarpininkas tarp popiežiaus ir Šventosios Romos imperijos imperatoriaus Lotaro III, kuris surengė dvi ekspedicijas į Italiją padėti Inocentui II. Popiežiaus paskirtas Bažnyčios kancleriu ir bibliotekininku.

Liucijaus II pontifikavimas buvo trumpas, bei audringas. Buvo pripažintos popiežiaus kaip Portugalijos suvereno teisės. Romoje kilo respublikonų sukilimas siekiantis apriboti popiežiaus valdžia mieste.

1144 metais nesugebėjo pasipriešinti savo vasalui Sicilijos karaliui Rodžeriui II šiam siekiant daugiau galių. Romos senatas, kuris valdant Inocentui II perėmė didžiąja dalį miesto valdymo ir buvo panaikintas Liucijaus II pontifikavimo pradžioje, susikūrė iš naujo. Popiežius prašė pagalbos kovojant su senatu pas imperatorių Konradą III, tačiau jos nesulaukė. 1145 metais stojęs į mūšį turėdamas nedidelę armija pralaimėjo kovą ir manoma jos metu buvo sunkiai sužeistas. Mirė po kelių dienų nuo sužeidimų.

Romos katalikų bažnyčios vadovai
Pirmtakas
Popiežius
Celestinas II
Popiežius
Liucijus II

1144-1145
Įpėdinis
Popiežius
Eugenijus III

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]