Kretingos geležinkelio stotis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 55°53′12″ š. pl. 21°13′46″ r. ilg. / 55.88667°š. pl. 21.22944°r. ilg. / 55.88667; 21.22944

Kretingos geležinkelio stotis
Kretingos autobusų ir geležinkelio stotis
Kretingos autobusų ir geležinkelio stotis
ŠalisLietuvos vėliava Lietuva
GyvenvietėKretinga
Platformų skaičius2
Linijų skaičius7
Aptarnaujanti įmonėLietuvos geležinkeliai
AtidarytaXX a. pr.

Kretingos geležinkelio stotis – geležinkelio stotis Kretingos mieste, netoli Šventosios gatvės, prie Radviliškio–Kretingos–Klaipėdos geležinkelio linijos. Svarbus Vakarų Lietuvos geležinkelio mazgas. Kelyną sudaro 7 bėgių linijos, manevruoja krovininiai traukiniai. Taip pat svarbi keleivinė stotis, kurioje stoja traukiniai, vykstantis reisais VilniusKlaipėda ir KlaipėdaRadviliškis, seniau važiavo taip pat traukinys tarp Klaipėdos ir Skuodo. Stotis aptarnauja ne tik Klaipėdos miestą, bet ir netoliese esantį Palangos kurortą, su kuriuo stotį jungia autobusai ir mikroautobusai.

Stotis vokiečių valdymo metais
Stotis tarpukariu

Geležinkelio stotį 1915 m. pastatė vokiečiai, nutiesę Kretingos–Priekulės liniją. Po karo stotis sugriauta. 1925 m. pastatyta nauja medinė stotis. Tarybiniais metais pastatytas dabartinis pastatas.

Kretingos geležinkelio stotyje nuo 2013 m. įsikūrusi ir Kretingos autobusų stotis[1]. Iš jos vykstama į Klaipėdą, Palangą, Skuodą, Uteną, Vilnių, Šiaulius, Panevėžį, Zarasus, Mažeikius, Naująją Akmenę ir kt. miestus bei aplinkinius miestelius.

Geležinkelio ruožas

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]