Volkswagen AG

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Volkswagen Kaefer“ Brazilijos gatvėje

Volkswagen“ (tar. folksvagen; iš vok. „liaudies vežimas“), trumpiau: „VW“, – automobilių gamybos įmonė, savo veiklą pradėjusi Volfsburge, Vokietijoje 1937 m. Dabartinis „Volkswagen“ logotipas – mėlyname apskritime esantis baltas žiedas, kurio viduryje raidė „W“, o virš jos kita raidė „V“.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

„Volkswagen“ automobilių gamyba buvo pradėta paliepus tuometiniam šalies vadovui Adolfui Hitleriui. Hitleris paprašė Ferdinando Porsche sukurti tokį automobilį, kuriuo pilnai galėtų naudotis kone visi. Nors Hitleris niekada nemokėjo vairuoti automobilių, jais labai domėjosi. Jis norėjo, kad automobilių varikliai būtų talpinami ne, kaip įprasta, priekyje, o gale ir vėsinamas oru, o ne vandeniu. Automobilis turėjo važiuoti mažiausiai 100 km/h greičiu. Hitlerio norimas automobilis turėtų turėti kuo mažesnį oro pasipriešinimą, taigi, jis sugalvojo, kad automobiliui tiktų vabalo forma. Pirmoji jų sukurta mašina buvo pavadinta „KdF-Wagen“. „KdF“ – tai akronimas iš „Kraft durch Freude“, kuris reiškia „galią per džiaugsmą“.

Antrojo pasaulinio karo metu fabrikas gamino automobilius vokiečių armijai. Po karo Jungtinė Karalystė ir JAV atnaujino fabriko produkciją. „Volkswagen“ automobiliai, o ypač „Volkswagen Kaefer“ (liaudyje žinomi kaip „vabalai“), išpopuliarėjo po visą pasaulį. Po kiek laiko „Kaefer“ tapo vienu iš labiausiai parduodamų automobilių per visą istoriją. Šis automobilis buvo gaminamas dar daugelį metų Vokietijoje, Brazilijoje ir Meksikoje. Paskutinis „Volkswagen Kaefer“, pavadintas „Volkswagen Sedan“, pagamintas 2004 metais Meksikoje. „Volkswagen“ taip pat gamina naujo modelio automobilį „New Beetle“, kuris iš išvaizdos šiek tiek panašus į senąjį variantą, nors kiek didesnis, greitesnis ir, žinoma, modernesnis.

„Volkswagen“ yra „Volkswagen group“ padalinys, kartu su Audi, NSU, SEAT, Škoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini ir Porsche

Literatūra[taisyti | redaguoti kodą]

  • „Volkswagen“ kronika: kelias į globalią rinką (sud. Manfred Grieger, Ulrike Gutzmann, Dirk Schlinkert). - Kaunas: Autojuta, 2008. - 264 p.: iliustr. - ISBN 978-609-95014-0-6

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Vikiteka