Pereiti prie turinio

Volkswagen AG

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Volkswagen Aktiengesellschaft
FormaAkcinė bendrovė
PramonėAutomobiliai
Įkurta1937 m. gegužės 28 d.
Berlynas, Vokietija
Centrinė būstinėVolfsburgas, Vokietija
Svarbiausi darbuotojaiHans Dieter Pötsch
(prezidentas)
Matthias Müller
(generalinis direktorius)
ProdukcijaAutomobiliai, komercinės transporto priemonės, varikliai, motociklai ir kt.
PajamosDidėjimas 213,292 mlrd. (2015 m.)
Darbuotojų610 076 (2015 m.)
Tinklalapisvolkswagenag.com

„Volkswagen“ (tar. folksvagen; iš vok. „liaudies automobilis“), trumpiau: „VW“, – automobilių gamintojas, savo veiklą 1937 m. pradėjęs Volfsburge, Vokietijoje. Dabartinis „Volkswagen“ logotipas – mėlyname apskritime esantis baltas žiedas, kurio viduryje raidė „W“, o virš jos kita raidė „V“.

„Volkswagen“ yra „Volkswagen Group“ padalinys, kartu su „Audi“,„Scania“, „NSU“, „SEAT“, „Škoda“, „Bentley“, „Bugatti“, „Lamborghini“ ir „Porsche“.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Volkswagen“ automobilių gamyba buvo pradėta paliepus tuometiniam šalies vadovui Adolfui Hitleriui. Hitleris paprašė Ferdinando Porsche sukurti tokį automobilį, kuriuo pilnai galėtų naudotis kone visi. Nors Hitleris niekada nemokėjo vairuoti automobilių, jais labai domėjosi. Jis norėjo, kad automobilių varikliai būtų talpinami ne, kaip įprasta, priekyje, o gale ir vėsinamas oru, o ne vandeniu. Automobilis turėjo važiuoti mažiausiai 100 km/h greičiu. Hitlerio norimas automobilis turėtų turėti kuo mažesnį oro pasipriešinimą, taigi, jis sugalvojo, kad automobiliui tiktų vabalo forma. Pirmoji jų sukurta mašina buvo pavadinta „KdF-Wagen“. „KdF“ – tai akronimas iš „Kraft durch Freude“, kuris reiškia „galią per džiaugsmą“.

Volkswagen Kaefer“ Brazilijos gatvėje

Antrojo pasaulinio karo metu fabrikas gamino automobilius vokiečių armijai. Po karo Jungtinė Karalystė ir JAV atnaujino fabriko produkciją. „Volkswagen“ automobiliai, o ypač „Volkswagen Kaefer“ (liaudyje žinomi kaip „vabalai“), išpopuliarėjo po visą pasaulį. Po kiek laiko „Kaefer“ tapo vienu iš labiausiai parduodamų automobilių per visą istoriją. Šis automobilis buvo gaminamas dar daugelį metų Vokietijoje, Brazilijoje ir Meksikoje. Paskutinis „Volkswagen Kaefer“, pavadintas „Volkswagen Sedan“, pagamintas 2004 metais Meksikoje. „Volkswagen“ taip pat gamina naujo modelio automobilį „New Beetle“, kuris iš išvaizdos šiek tiek panašus į senąjį variantą, nors kiek didesnis, greitesnis ir, žinoma, modernesnis.

Literatūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • „Volkswagen“ kronika: kelias į globalią rinką (sud. Manfred Grieger, Ulrike Gutzmann, Dirk Schlinkert). – Kaunas: Autojuta, 2008. – 264 p.: iliustr. – ISBN 978–609-95014-0-6

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]