Šiaurės Dakota: Skirtumas tarp puslapio versijų

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ištrintas turinys Pridėtas turinys
EmausBot (aptarimas | indėlis)
S r2.6.4) (robotas Keičiama: ro:Dakota de Nord
Mjbmrbot (aptarimas | indėlis)
S r2.7.1) (robotas Keičiama: tt:Төньяк Дакота
Eilutė 157: Eilutė 157:
[[tl:Hilagang Dakota]]
[[tl:Hilagang Dakota]]
[[tr:Kuzey Dakota]]
[[tr:Kuzey Dakota]]
[[tt:Төньяк Дакота (штат)]]
[[tt:Төньяк Дакота]]
[[ug:Shimaliy Dakota Shitati]]
[[ug:Shimaliy Dakota Shitati]]
[[uk:Північна Дакота]]
[[uk:Північна Дакота]]

19:58, 23 sausio 2011 versija

Šablonas:JAV Šiaurės Dakota (angl. State of North Dakota) - 39-oji JAV valstija (nuo 1889 m. lapkričio 2 d.), esanti JAV Vidurio Vakarų regione. Išsidėsčiusi prie Kanados sienos, maždaug pusiaukelėje tarp Ramiojo vandenyno ir Didžiųjų ežerų. Šiaurės Dakota yra 19-oje vietoje tarp didžiausių JAV valstijų pagal plotą ir trečioje vietoje nuo galo pagal gyventojų skaičių. Šiaurės Dakota buvo atskirta nuo Dakotos teritorijos ir įtraukta į JAV sudėtį 1889 m. lapkričio 2 d., tuo pat metu kaip ir Pietų Dakota. Valstijos sostinė - Bismarkas, didžiausias miestas - Fargas. Pagrindiniai valstijos universitetai įsikūrę Grand Forkse ir Farge. Šiaurės Dakotoje yra JAV karinių oro pajėgų bazių, kurios veikia Grand Forkse ir Minote.


Geografija

Šiaurės Dakota yra JAV Vidurio Vakarų regione. Iš rytų ribojasi su Minesota, iš pietų su Pietų Dakota, iš vakarų su Montana bei iš šiaurės su Kanados provincijomis Saskačevanu ir Manitoba. Šiaurės Dakotos plotas 183 273 km², ji 19-ta tarp didžiausių valstijų. Vakarinėje valstijos dalyje vyrauja kalvotos Didžiosios lygumos. Aukščiausias taškas yra White Butte (1069 m), esantis Teodoro Ruzvelto nacionaliniame parke.

Didžiausi miestai

Ekonomika

Žemės ūkis yra pagrindinė Šiaurės Dakotos ekonomikos šaka. Šiaurės vakarų dalyje yra naftos, kuri buvo atrasta 1951 m. ir dabar ji yra viena iš pagrindinių valstijos produktų. Taip pat yra gamtinių dujų išteklių. Valstijos vakaruose yra rausvųjų anglių, molio.

Teodoro Ruzvelto nacionalinis parkas
Grand Forksas