Smuikininkas ant stogo

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Smuikininkas ant stogo yra spektaklis, parašytas Jerry Bock, Joseph Stein ir Sheldon Harnick. Spektaklio siužetas paremtas žydų rašytojo Šolomo Aleichemo kūriniu "Tevijas ir jo dukterys" bei kitomis jo apysakomis.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirma dalis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Spektaklis prasideda Anatevkoje, mažame mieste carinėje Rusijoje. Tevijas, miestelio pienininkas, supažindina žiūrovus su žydiška religija. Kai pareina namo iš savo kasdieninių darbų, jis sutinka savo žmoną Goldę ir savo penkias dukras: Caitelę, Hodelę, Havą, Šprintzę ir Bėlkę, kurie ruošiasi Šabo vakarienei. Netrukus, Jentė, miestelio piršlė, atvyksta į namus ir papasakoja Goldei apie Lazarą Vilką, turtingą skerdiką, kuris nori vesti Caitelę. Caitelė, išgirdusi šias naujienas, nenudžiugo, nes jau mylėjo vaikystės draugą Motelį Kamzoilį.

Tevijo arklys šlubuoja ir jis pats turi traukti karutį ir atgabenti pieną ir sūrį. Pakeliui, jis sutinka vyrus iš miestelio, ir jie papasakoja apie žydų persekiojimus. Perčikas, mokinys iš Kijevo atvyksta į miestelį. Perčikas Tevijui patinka ir jis pasiūlo mokiniui savo kambarį jei pamokins jis savo dukras. Goldė liepia Tevijui eiti ir pakalbėti su Lazariu apie kažką svarbaus. Caitelė bijo, kad piršlė jai suras vyrą, nors ji nori tekėti už Motelio, bet Motelis bijo Tevijo kantrybės ir atsisako paprašyti leidimo vesti Caitelę. Vėliau, šeima susirenka švęsti šabo.

Po vakarienės, Tevijas nueina pas Lazarą Vilką. Lazaras pareiškia norą vesti Caitelę, ir Tevijas susitaria su juo. Abu nueina į smuklę ir baliavoja.

Antra dalis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]