My Chemical Romance

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
My Chemical Romance
Biografija
Dar žinomaMCR, My Chem
KilmėNaujasis Džersis, Flag of the United States.svg JAV
ŽanraiAlternatyvus rokas, Emo, Post-Hardcore, Punk-Pop, Punk Rock,
VeiklaMuzikos grupė
Aktyvumo metai2001–2013
Įrašų kompanijaReprise Records/Warner Music
Eyeball Records
Susijusi veiklaPencey Prep
Leathermouth
Svetainėmychemicalromance.com
Buvę nariai
Bob Bryar
Matt Pelissier
Gerard Way
Ray Toro
Frank Iero
Mikey Way

My Chemical Romance (kartais trumpinami iki MCR) – buvusi JAV roko grupė, lyginama su tokiais kolektyvais kaip Thursday ar Cursive. Dauguma jų dainų yra greitos, agresyvios ir pilnos jaudulio, tačiau „My Chemical Romance“ tuo pačiu gali būti ir melodingos pop muzikos atlikėjais.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„My Chemical Romance“ karjera prasidėjo naujo tūkstantmečio pradžioje – 2001-aisiais, kai pagrindinis vokalistas Gerard Way ir būgnininkas Matt Pelissier nusprendė pabandyti kurti dainas kartu. Pirmasis kūrinys, kurį buvę mokyklos draugai - Way ir Pelissier - sukūrė, buvo daina „Skylines and Turnstiles“. Pastaroji buvo įkvėpta Rugsėjo 11-osios įvykių. Judviejų nuomone, bandymas buvo gana sėkmingas, taigi Way paprašė gitaristo Ray Toro, ar šis nenorėtų dirbti kartu su jais. „My Chemical Romance“ penkių narių sudėtis buvo baigta, kai prie jos prisijungė bosistas Mikey Way (Gerard Way jaunesnysis brolis, sugalvojęs grupei pavadinimą) ir gitaristas Frank Iero. Būtent tokios sudėties grupė ir pradėjo groti bei kurti planus apie pirmojo savo albumo išleidimą.

2002-aisiaisEyeball Records“ (Niujorke veikianti kompanija, kuriai priklausė grupė „Thursday“) išleido debiutinį „My Chemical Romance“ albumą „I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love“. Diskas dažnai buvo lyginamas su „Thursday“ darbais – dėl daugelio priežasčių tokie palyginimai buvo tiesiog neišvengiami. Mat abi grupės yra kilusios iš Naujojo Džersio, abiejų įrašus leido „Eyeball“ ir abiejų grupių muzikoje jungėsi punk-pop muzikos agresyvumas bei introspekciniai, išpažintiniai dainų tekstai. Be to, „I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love“ prodiusavo pats Geoff Rickly, grupės „Thursday“ pagrindinis vokalistas. Taigi, sudėjus visus šiuos dalykus, „My Chemical Romance“ negalėjo išvengti lyginimų su „Thursday“.

Visgi „Thursday“ – ne vieninteliai grupės įkvėpėjai, mat duotuose interviu grupės nariai tarp savo dievaičių įvardino ir „The Smiths“, Morrissey, „The Cure“, „Joy Division“ bei „The Misfits“. Vieno iš grupės įkūrėjų ir pagrindinio solisto Gerard Way įkvėpėjų sąraše puikuojasi netgi ir sunkiojo britų metalo simboliu tapę „Iron Maiden“.

Albumo „I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love“ dainų tekstai yra ir tamsūs, ir žiaurūs. Way teigė, kad grupės dainos jam yra puikus būdas susitaikyti su problemomis, kurias jam tenka iškęsti (tarp jų – sunki depresija, alkoholizmas ir artimų šeimos narių netektis). 2003-aisiais „My Chemical Romance“ pasirašė sutartį su leidybine firma Reprise/Warner Bros, o po metų išleido antrąjį savo albumą, tačiau pirmąjį su šia įrašų kompanija. Albumas buvo pavadintas „Three Cheers for Sweet Revenge“.

2006 metų Balandžio 10 dieną grupė pradėjo albumo „The Black Parade" įrašinėjimą, kartu su Rob Cavallo, daugelio Green Day albumų prodiuseriu. Šis albumas yra apie „pacientą" kuris pasitraukė iš gyvenimo. Jo mirtis ateina parado forma (Tatai mums, klausytojams ir žiūrovams, yra pateikiama muzikiniame video klipe „Welcome to the Black Parade“). Ši idėja buvo paremta Gerard Way tikėjimu, jog mirtis pas žmogų ateina per pastarojo mieliausius ir brangiausiais prisiminimus.

2010 metų lapkričio 22 dieną buvo išleistas ketvirtasis grupės albumas „Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys".

Grupė išsiskyrė 2013 metų kovo 22 dieną, savo išsiskyrimą paskelbę savo internetinės svetainėje.

Buvę nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijiniai albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka