My Chemical Romance

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
My Chemical Romance
Biografija
Dar žinoma MCR, MyChem
Kilmė Naujasis Džersis, Flag of the United States.svg JAV
Žanrai Alternatyvus rokas, Post - Hardcore, Pop Punk, Punk Rock, Emo
Veikla Muzikos grupė
Aktyvumo metai 2001–2013
Įrašų kompanija Reprise Records/Warner Music
Eyeball Records
Susijusi veikla Pencey Prep
Leathermouth
Svetainė mychemicalromance.com
Buvę nariai
Bob Bryar
Matt Pelissier
Gerard Way
Ray Toro
Frank Iero
Mikey Way

My Chemical Romance (kartais trumpinami iki MCR) – buvusi JAV roko grupė, lyginama su tokiais kolektyvais kaip Thursday bei Cursive. Dauguma jų dainų yra garsios, greitos agresyvios ir pilnos jaudulio, tačiau „My Chemical Romance“ tuo pačiu gali būti ir melodingi bei pop stiliaus atlikėjai.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„My Chemical Romance“ karjera prasidėjo naujo tūkstantmečio pradžioje – 2001-aisiais, kai pagrindinis vokalistas Gerard‘as Way‘us ir būgnininkas Matt‘as Pelissier‘is nusprendė pabandyti kurti dainas kartu. Pirmasis kūrinys, kurį Way‘us ir Pelissier‘is (buvę mokyklos draugai) sukūrė, buvo daina „Skylines and Turnstiles“ įkvėpta Rugsėjo 11-osios įvykių. Juodviejų nuomone, bandymas buvo gana sėkmingas, taigi Way‘us paprašė gitaristo Ray‘aus Toro, ar šis nenorėtų dirbti kartu su jais. „My Chemical Romance“ penkių narių sudėtis buvo baigta, kai prie jos prisijungė bosistas Mikey Way‘is (Gerard‘o Way‘aus brolis) ir gitaristas Frank‘as Iero. Būtent tokios sudėties grupė ir pradėjo groti bei kurti planus apie pirmojo savo albumo išleidimą.

2002-aisiais „Eyeball Records“ (Niujorke veikianti kompanija, kuriai priklausė grupė „Thursday“) išleido debiutinį „My Chemical Romance“ albumą „I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love“. Diskas dažnai buvo lyginamas su „Thursday“ darbais – dėl daugelio priežasčių tokie palyginimai buvo tiesiog neišvengiami. Abi grupės kilusios iš Naujojo Džersio, abiejų įrašus leido „Eyeball“ ir abiejų muzikoje jungėsi punk-pop muzikos agresyvumas bei introspekciniai, išpažintiniai dainų tekstai. Be to, „I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love“ prodiusavo Geoff‘as Rickly, grupės „Thursday“ pagrindinis vokalistas – taigi, sudėjus visus šiuos dalykus „My Chemical Romance“ negalėjo išvengti lyginimų su „Thursday“. Visgi „Thursday“ – ne vieninteliai įkvėpėjai, mat duotuose interviu grupės nariai tarp savo dievaičių įvardino ir The Smiths, Morrissey, The Cure bei „The Misfits“. Vieno iš grupės įkūrėjų Way‘aus įkvėpėjų sąraše netgi puikuojasi britų sunkiojo metalo simboliu tapę Iron Maiden.

Kalbant apie albumo „I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love“ dainų tekstus, jie yra kartu ir tamsūs, ir žiaurūs. Way‘us yra teigęs, kad grupės dainos jam yra puikus būdas susitaikyti su problemomis, kurias jam tenka iškęsti (tarp jų – sunki depresija ir jo šeimos narių netektis). Tarp 2002-aisiais pasirodžiusio albumo dainų – ir pirmoji Way‘aus bei Pelissier‘io daina „Skylines and Turnstiles“ bei dar ne vienas kūrinys – „Honey, This Mirror Isn’t Big Enough for the Two of Us“, „Drowning Lessons“, „Headfirst for Halos“, „Our Lady of Sorrows“ bei „Vampires Will Never Hurt You“. 2003-aisiais „My Chemical Romance“ pasirašė sutartį su leidybine firma Reprise/Warner Bros, o po metų išleido ir pirmą albumą su šia kompanija, „Three Cheers for Sweet Revenge“.


2006 metų Balandžio 10 dieną grupė pradėjo įrašinėti albumą „The Black Parade" su Rob Cavallo, daugelio Green Day albumų prodiuseriu. Šis albumas yra apie „pacientą" kuris pasitraukė iš savo gyvenimo. Jo mirtis ateina jo parado forma. Tai buvo paremta Gerard'o Way'aus tikėjimu, jog mirtis ateina pas žmogų jo mieliausiais, brangiausiais prisiminimais.

Grupė išsiskyrė 2013 metų kovo 22 dieną, savo išsiskyrimą paskelbę savo internetinės svetainėje.

Buvę nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijiniai albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka