My Chemical Romance

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
My Chemical Romance
Iš kairės: Frank Iero, Mikey Way, Gerard Way, Ray Toro
Iš kairės: Frank Iero, Mikey Way,
Gerard Way, Ray Toro
Biografija
Dar žinomaMCR · My Chem
KilmėNiuarkas, Naujasis Džersis, JAV
ŽanraiAlternatyvusis rokas · pop punk · pankrokas
Aktyvumo metai2001–2013, 2019–dabar
Įrašų kompanijaReprise · Eyeball
Susijusi veiklaThursday · MSI · Pencey Prep
Nariai
Gerard Way
Ray Toro
Frank Iero
Mikey Way
Buvę nariai
Bob Bryar
Matt Pelissier
James Dewees

„My Chemical Romance“ (kartais trumpinami iki MCR ar My Chem) – JAV roko grupė, kilusi iš Niuarko, Naujojo Džersio. Kolektyvas gyvavo nuo 2001 m. iki 2013 m. kovo 22 d., kai savo tinklapyje pranešė išsiskiriantys, bet vėl sugrįžo 2019 m.. Iš viso grupė išleido 4 albumus bei 3 dainų rinkinius. Antrasis jų albumas „Three Cheers for Sweet Revenge“ leido grupei išpopuliarėti už gimtosios šalies ribų, o trečiasis albumas „The Black Parade“ grupę pavertė pasaulinio garso roko žvaigždėmis.

MCR dažnai lyginama su tokiomis grupėmis, kaip „Thursday“ ar „Cursive“. Dauguma jų dainų – greitos, agresyvios ir pilnos jaudulio, tačiau taip pat gali būti – o ypač vėliausioje kūryboje – melodingos, turinčios pop muzikos elementų.

Kai grupė išsiskyrė, buvo išleistas garsiausių jų dainų rinkinys „May Death Never Stop You“, kuriame buvo ir viena nauja daina, pavadinimu „Fake Your Death“. Taip pat, 2016 m., kai jau buvo praėję 3 metai po išsiskyrimo, buvo išleistas dainų rinkinys „The Black Parade/ Living With Ghosts“ – taip kolektyvo atstovybė norėjo paminėti ir atšvęsti garsiausio grupės albumo „The Black Parade“ dešimtmetį.

2019 m. spalio 31 d. (Helovino naktį) grupė savo tinklapyje ir socialinių tinklų platformose paskelbė, kad pastarosios nariai grįžta ir susijungia atgal į MCR. Kitą dieną buvo paleisti bilietai į koncertą gruodžio 20 d. Šis vyks Los Andželo koncertų salėje, kuri talpina iki 6700 žmonių. Tai – tikras grupės sugrįžimas ar vienkartinis pagrojimas, dar nėra žinoma.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmieji metai (2001–2002)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„My Chemical Romance“ karjera prasidėjo naujo tūkstantmečio pradžioje, 2001-aisiais. Buvę mokyklos draugai – vokalistas Gerard Way ir būgnininkas Matt Pelissier – nusprendė pabandyti kurti dainas kartu. Pirmasis kūrinys, kurį pastarieji sukūrė, buvo „Skylines and Turnstiles“. Ją, kaip ir visą ankstyvąją grupės kūrybą, įkvėpė Rugsėjo 11-osios įvykiai. Judviejų nuomone, bandymas buvo sėkmingas, tad netrukus Way į grupę pasikvietė gitaristą Ray Toro. Tokios sudėties – trijų narių – grupė pradėjo kurti planus pirmojo savo albumo išleidimui. Pavadinimą grupei sugalvojo Mikey Way (jaunesnysis Gerard Way brolis) – tuo metu jis dirbo knygyne „Barnes & Noble“, kai jam už akių užkliuvo Irvine Welsh knygos pavadinimas – „Ecstasy: Three Tales of Chemical Romance“.

Pirmieji MCR įrašymo darbai vyko būgnininko Pelissier palėpėje, kur buvo įrašytos dainos „Our Lady of Sorrows“ ir „Cubicles“. Kai pirmųjų dainų įrašus išgirdo jaunesnysis Way brolis Mikey, jis metė universitetą ir prisijungė prie grupės, tapdamas jos bosistu. Panašiu metu grupė pasirašė sutartį su įrašų studija „Eyeball Records“ (Niujorko kompanija, kuriai priklausė grupė „Thursday“). Ten nariai susipažino su Frank Iero – roko grupės Pencey Prep solistu ir gitaristu. 2002 m. minėtoji grupė iširo ir Iero tapo MCR ritminiu gitaristu – tą jis padarė likus kelioms dienoms iki pirmųjų grupės debiutinio albumo įrašinėjimo sesijų, todėl jo gitara girdima tik dviejuose kūriniuose (vienas jų – „Early Sunsets Over Monroeville“). Savo debiutą „I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love“ kolektyvas išleido 2002 m., praėjus vos keliems mėnesiams po galutinio susiformavimo. Albumą prodiusavo grupės „Thursday“ lyderis Geoff Rickley – mat nariai artimai susidraugavo po to, kai MCR atidarinėjo „Thursday“ koncertuose Naujajame Džersyje.

Diskas dažnai lyginamas su „Thursday“ darbais – dėl daugelio priežasčių tokie palyginimai buvo tiesiog neišvengiami. Jei būtų neminima Rickley prodiusūra, abi grupės yra kilusios iš Naujojo Džersio, jų įrašus leido „Eyeball“ ir abiejų grupių muzikoje jungėsi pop-punk muzikos agresyvumas bei introspekciniai, išpažintiniai dainų tekstai. Iškart po albumo išleidimo, grupė apturėjo koncertą garsioje miesto koncertų salėje – „Big Daddy’s“; būtent tada buvo pradėta kopti populiarumo laiptais. Jų muziką buvo galima nemokamai atsisiųsti interneto platformose PureVolume ir MySpace – čia pradėjo kurtis pirmosios fanų grupelės.

Pirma garsi įrašų bendrovė ir „Three Cheers for Sweet Revenge“ (2003–2006)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bob Bryar koncerto metu
Bob Bryar koncerto metu

2003 m. pradžioje grupė pasirašė sutartį su „Reprise Records“ („Warner Music Group“ padalinys, susikūręs 1960 m.). Tais pačiais metais turėjo turą su grupe „Avenged Sevenfold“. Po jo grįžo į studiją ir pradėjo įrašinėti antrą savo studijinį albumą, pavadinimu „Three Cheers for Sweet Revenge“ (išleido 2004 m. birželio 8 d.). Jame buvo 4 siglai: „I’m Not Okay (I Promise)“, „Thank You for the Venom" „The Ghost of You" ir „Helena“ (ją Mikey ir Gerard Way dedikavo savo močiutei, kurią neseniai palaidojo). Nepraėjus nė metams, albumas pardavė daugiau nei 1 000 000 kopijų. Praėjus mėnesiui po albumo išleidimo, iš grupės išėjo būgnininkas Matt Pelissier, o jį pakeitė Bob Bryar. Tokį sprendimą Pelissier priėmė, kai to paprašė grupės agentas. Grupės nariai neatskleidė priežasties, bet buvo užsiminę apie tai, kad jis buvo agresyvaus būdo ir netgi sudeginęs kolektyvo autobusą.

2005 m. pradžioje MCR grojo pirmajame „Taste of Chaos“ ture kartu su „The Used“ ir „Killswitch Engage“. Tais pačiais metais jie atidarinėjo „Green Day“ koncertus jų „American Idiot“ ture. Kartu su „Fall Out Boy“ buvo pagrindiniai „Warped Tour“ atlikėjai, o su „Alkaline Trio“ ir „Reggie and the Full Effect“ dalyvavo ture po visą JAV. Taip pat 2005 m. jie su „The Used“ perdainavo „Queen“ dainą „Under Pressure“ – šis dainos atlikimas buvo išleistas „iTunes“ ir kitose muzikinėse platformose. Surinkti pinigai buvo paaukoti žmonėms, nukentėjusiems nuo vietinio cunamio.

2006 m. kovo mėnesį buvo išleisti 2 diskai, pavadinimu „Life on the Murder Scene “– viename buvo dokumentinis filmas apie grupės vystymąsi, o antrame – vieno koncerto įrašas, iki tol išleisti muzikiniai klipai ir jų kūrimo procesas. Taip pat, liepą buvo išleistas DVD „Things That Make You Go MMM!“ – čia buvo įrašyti interviu su žmonėmis, kurie pažinojo grupės narius iki šlovės. Tais pačiais metais Paul Stenning parašė kolektyvo biografiją, pavadinimu „Something Incredible This Way Comes“. Joje jis rašė ne tik apie pirmuosius jų albumus bei turus; užsiminė ir apie trečiojo albumo – „The Black Parade“ – kūrimą.

„The Black Parade“ (2006–2009)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Trečiąjį savo albumą grupė pradėjo įrašinėti 2006 m. balandžio 10 d. su Rob Cavallo – daugelio „Green Day“ albumų prodiuseriu. Pradžioje buvo galvota darbą pavadinti „The Rise and Fall of My Chemical Romance“ – it analogiją David Bowie albumui, pavadinimu „The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars“. Vis dėlto grupės lyderis Gerard Way, duodamas interviu žurnalui „Kerrarg!“, sakė, kad tai niekada nebuvo rimtas variantas, labiau „papokštavimas“.

2006 m. rugpjūčio 3 d. MCR baigė filmuoti du klipus pirmiems dviem albumo singlams – „Welcome to the Black Parade“ ir „Famous Last Words“. Abu video režisavo Samuel Bayer, anksčiau dirbęs su Nirvana (dainos „Smells Like Teen Spirit" klipe) ir „Green Day“ (dainos „American Idiot“ klipe). Filmuojant antrą klipą, buvo sužeistas būgnininkas Bob Bryar ir vokalistas Gerard Way. Way pasitempė kulkšnies raištį, o Bryar nusidegino koją, kas privedė prie infekcijos – po klipo filmavimo jam teko gultis į ligoninę. Dėl to grupė turėjo atšaukti keletą koncertų. Naujienų portalai pranešė, kad šios traumos atsirado po automobilio avarijos, tačiau grupė gandus išsklaidė, išdėstydama tikrus faktus savo tinklapyje.

„The Black Parade“ pristatymas
„The Black Parade“ pristatymas

Visai netrukus, 2006 m. rugpjūčio 22 d., MCR turėjo vieną koncertą Londono Hammersmith koncertų salėje, kuri talpino tik 1800 klausytojų. Šou bilietai buvo išpirkti per 15 minučių, o vėliau perpardavinėjami daug didesnėmis kainomis. Prieš koncertą buvo paskelbtas albumo pavadinimas – lauke, prie įėjimo į salę, stovėjo 20 juodai apsirengusių žmonių. Prieš juos stovėjo asmenys, laikantys plakatus su užrašais „The Black Parade“. Koncerto metu MCR pranešė, kada albumas bus išleistas Didžiojoje Britanijoje ir patvirtino minėtąjį pavadinimą; dar prieš pradedant groti buvo pasakyta, kad MCR groti negalės ir ją pakeis „Juodasis paradas“ (eng. „The Black Parade“). Taip grupė darė ir vėlesniuose pasirodymuose – apsimesdavo esą ne MCR ir rengėsi tokiomis aprangomis, kokios matomos ir pirmųjų singlų video klipuose. Grupės frontmenas Gerard Way sakydavosi esąs parado vadovas ir keisdavo savo elgesį atitinkamai su kiekvienos dainos tematika.

Pagrindinis albumo singlas „Welcome to the Black Parade“ buvo išleistas 2006 m. rugsėjo 11 d. Jo klipas pasirodė po kelių savaičių – rugsėjo 26 d. Didžiojoje Britanijoje ir rugsėjo 27 d. JAV. Pats albumas pasirodė spalio 23 d. Didžiojoje Britanijoje ir diena vėliau JAV. „The Black Parade“ susilaukė įvairių įvertinimų. Alternatyvios muzikos žurnalas „Kerrang!“ jam skyrė 4 vietą Geriausių 2006 m. albumų tope. Tuo tarpu roko muzikos žurnalo „Rolling Stone“ 50-uke albumas gavo 20 vietą. 2007 m. NME apdovanojimuose kolektyvas buvo pripažintas kaip Geriausia tarptautinė grupė. Tuose pačiose apdovanojimuose Gerard Way laimėjo „Metų herojaus“ nominaciją. American Music Awards šventėje jie buvo nominuoti Geriausios alternatyvios grupės kategorijoje.

„The Black Parade World Tour“ prasidėjo 2007 m. vasario 22 d. ir įtraukė 133 pasirodymus. Grupė keliavo kartu su „Rise Against“, „Thursday“ ir „Muse“ kaip pritarianti grupė. Turo pradžioje prie kolektyvo prisijungė grupės „Reggie and the Full Effect“ lyderis James Dewees, kuris grojo klavišiniais. 2007 m. balandį grupė savo tinklapyje pranešė, kad bosistas Mikey Way laikinai paliekąs grupę, kadangi norėtų praleisti šiek tiek laiko su savo naująja žmona Alicia Simmons-Way. Tuo metu jį pakeitė Matt Cortez – artimas grupės narių draugas. Besibaigiant trečiai turo daliai, kai MCR keliavo su „Muse“, abiejų grupių nariai apsinuodijo maistu ir dėl to turėjo atšaukti 6 koncertus. Vėliau MCR tatai atpirko, pasirodydama „Linkin Park“ pasauliniame ture, pavadinimu „Projekt Revolution “– ten MCR grojo kartu su tokiomis grupėmis, kaip „Placebo“, „Mindless Self Indulgence“ (kurios bosistė Lyn-Z tais metais ištekėjo už Gerard Way), „Saosin“, „Taking Back Sunday“ ir „HIM“.

Gerard ir Mikey Way 2007 m.
Gerard ir Mikey Way 2007 m.

2008 m. gegužės 8 d. britų laikraštis „The Sun“ išspausdino straipsnį, pavadinimu „Hanos savižudybė, pasislėpusi emo“. Jame buvo aprašyta 13 metų mergaitės, vardu Hana Bond, savižudybė – ji pasikorė dėl, kaip teigiama, sąsajų su „save skriaudžiančiu emo kultu“. Žurnalistas Roger Sykes nelaimę tiesiogiai susiejo su „My Chemical Romance“ ir tuo metu populiariuoju jų albumu „The Black Parade“. Daug MCR fanų skambino į dienraštį ir išreiškė nusivylimą tokia korespondencija. Po kiek laiko keletas Didžiosios Britanijos MCR fanų suorganizavo maršą Londone, kuriame protestavo prieš tokį grupės kompromitavimą. Eisena turėjo prasidėti prie Haid parko, o baigtis prie žurnalo „Daily Mail“ būstinės – mat pastarasis buvo vienas didžiausių grupės kritikuotojų. Vis dėlto policija išreiškė nepalankumą šiam protestui ir jame pasirodė tik apie 100 žmonių. My Chemical Romance savo vėlesniuose koncertuose taip pat išreiškė nepasitenkinimą tokia medija. Pats „Daily Mail“ sakė, kad jų žurnalistika buvo „balansuota ir tinkamai pasverta“ bei paremta žmonių nuogąstavimais.

Po kiek laiko grupė paskelbė, kad jie apkeliaus paskutinį turą po JAV ir tuomet padarys pertrauką. Vis dėlto prieš tai jie išleido DVD/CD kolekciją, pavadinimu „The Black Parade is Dead!“ – ten buvo įrašytas paskutinis turo koncertas Meksikoje bei vienas mažos apimties pasirodymas Naujajame Džersyje. 2009 m. vasarį grupė išleido EP su albumo B-pusėmis, pavadinimu „The Black Parade: The B-Sides“.

Šis albumas – it roko opera, konceptualus. Jo protagonistas – mirštantis „pacientas“. Jo mirtis ateina parado forma (tatai mums, klausytojams ir žiūrovams, yra pateikiama muzikiniame dainos „Welcome to the Black Parade“ video klipe). Ši idėja buvo paremta Gerard Way tikėjimu, jog mirtis pas žmogų ateina per mieliausius ir brangiausiais prisiminimus. Taigi, ir visas albumas tyrinėja tokias temas, kaip pomirtinis gyvenimas ir gyvenimo atspindys mirus.

„Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys“ (2009–2011)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2009 m. vasario 1 d. MCR išleido pirmąjį albumo singlą „Desolation Row“ (Bob Dylan dainos perdainavimą). Tai buvo daina, įrašyta tų metų filmo „Watchmen“ galinei muzikai. Tuo pačiu metu grupė pranešė, kad jie išleis „niekada iki tol nematytų“ koncertų iš Meksikos įrašų kolekciją, pavadintą „¡Venganza!“. Tą jie padarė balandžio 29 d.

MCR Paryžiuje 2011 m.
MCR Paryžiuje 2011 m.

Gegužės 27 d. MCR tinklapio dizaineris Jeff Watson pranešė, kad nariai jau yra įrašų studijoje, kur pradeda ketvirtojo savo albumo įrašinėjimą. Ten jie dirbo su prodiuseriu Brendan O'Brien (kuris anksčiau dirbo su „AC/DC“, „Mastodon“ ir „Pearl Jam“).

2009 m. liepos 31 d. ir rugpjūčio 1 d. MCR turėjo dvi „slaptas“ šou, Los Andželo „Roxy“ teatre. Tai buvo pirmi grupės pasirodymai po 2008 m. gegužės mėn. Koncertų metu jie atliko keletą naujų kūrinių. Vienas jų buvo „Death Before Disco“, kurį vėliau pervadino į „Party Poison“. Gerard Way viename interviu sakė, kad „tokia daina labai didžiuojasi. Ji yra it galinga anti-vakarėlių daina, lyriškai primenanti ankstyvąją MCR kūrybą“.

2010 m. kovo 3 d. Frank Iero grupės internetinėje svetainėje pranešė, kad jų būgnininkas Bob Bryar paliko grupę. Tai, kaip teigė Iero, buvo sunkus sprendimas, tačiau grupės nariai jam linki daug sėkmės ateities projektuose.

MCR Edinburge 2010 m.
MCR Edinburge 2010 m.

2010 m. rugsėjį „My Chemical Romance“ Youtube kanale pasirodė treileris, pavadinimu „Art is a Weapon“. Buvo atskleistas naujojo albumo pavadinimas: „Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys“. Vaizdo įraše buvo matomi grupės nariai, apsirengę keistais, ryškiais ir spalvingais kostiumais. Fono muzikai buvo parinkta singlo melodija „Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na)" (pastarasis buvo išleistas rugsėjo 22 d., pirmąkart pilnai suskambėdamas BBC Radio 1 Zane Lowe laidoje). Anonso ir vėlesniuose klipuose pasirodė svečias, Grant Morrison – garsus JAV komiksų autorius ir geras MCR narių draugas. Patį albumą fanai išvydo 2010 m. lapkričio 22 d. Didelio susidomėjimo jis iš žurnalų nesusilaukė, bet tokie milžinai, kaip „Rock Sound“, „Danger Days“ įvertino teigiamai.

2010 m. gale prie grupės prisijungė naujas būgnininkas – Michael Pedicone. Tačiau kitų metų rugsėjo 2 d. Frank Iero parašė į kolektyvo tinklapį pranešdamas, kad „My Chemical Romance ir Michael Pedicone santykiams atėjo galas“. Tą jis argumentavo teigdamas, kad būgnininkas vogė iš grupės ir tą prisipažino policijai iškart po koncerto Oburne, Australijoje. Vis dėlto jis išreiškė viltį greitai susirasti naują būgnininką, kad nereikėtų atšaukti jokių koncertų. Rugsėjo 4 d. įvairūs šaltiniai pranešė, kad naujuoju būgnininku taps Jarrod Alexander. Taip ir buvo; jis su grupe užbaigė Honda Civic turą ir talkino jiems spalio Voodo Experience bei 2012 m. Australijos–Naujojsios Zelandijos turuose.

2011 m. spalį JAV žurnalistas Glenn Beck paskelbė straipsnį, kuriame teigė, kad šio albumo singlas „SING“ yra „propaganda“. Gerard Way grupės saite atsakė, kad Beck „pasirinko ne tą žodį. Galbūt jis turėjo omeny ne „propagandą“, o „skatinimą“. Kitaip nesuprantu, ką jis vadina propaganda – tiesą? Sentimentus?“. Bosistas Mikey Way BBC sakė, kad, „jei gauname tokius atsakus, darome kažką teisingai“.

„Conventional Weapons“ ir išsiskyrimas (2011-2013)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2011 m. spalio mėnesį grupės gitaristas Frank Iero, duodamas interviu žurnalui „Rolling Stone“, pranešė, kad „nauja muzika bus išleista jau vasarą“.

Gerard Way 2012 m.
Gerard Way 2012 m.

Tų pačių metų gruodžio 18 d. MCR pasirodė Nick Jr. vaikų laidoje „Yo Gabba Gabba!“ ir atliko dainą „Every Snowflake Is Different (Just Like You)“.

2012 m. vasarį grupės nariai paskelbė, kad jie įrenginėja įrašų studiją Los Andžele, kurioje norėtų įrašyti dainas penktajam albumui, pavadinimu „MCR5“. Pastarąjį prodiusuoti turėjo Doug McKean, kuris jau buvo dirbęs su dviem ankstesniais albumais. Taip pat buvo pranešta, kad James Dewees tapo oficialiu MCR nariu ir bus pastovus jų klavišininkas.

2012 m. rugsėjį Iero pranešė, kad MCR dirba ties nauju projektu – „Conventional Weapons“. Tai buvo dainų rinkinys, į kurį jie įtraukė 10 dainų, kurias įrašė 2009 m., dar prieš „Danger Days“ išleidimą. Buvo paviešinama po 2 dainas per mėnesį, pradedant spalį, o baigiant kitų metų vasarį.

Iero taip pat netrukus davė interviu žurnalui „Q“ sakydamas, jog grupė pradėjo pirmuosius susitikimus įrašų studijoje su naujuoju būgnininku Jarrod Alexander, su kuriuo darbas buvo itin smagus ir paprastas: „[Alexander] yra puikus žmogus ir nuostabus muzikantas. Esame laimingi, galėdami kurti su juo“.

2013 m. kovo 22 d. „My Chemical Romance“ savo tinklapyje pranešė, kad grupė išsiskiria: „Mūsų kolektyvo gyvavimas šiuos pastaruosius 12 metų buvo tikra palaima. Mes aplankėme vietas, kurių pamatyti nė nesvajojome. Patyrėme tai, ko nė negalėjome įsivaizduoti. Grojome ant tos pačios scenos su žmonėmis, kuriais žavimės, kurie mus įkvepia ir, svarbiausia, savo draugais. Vis dėlto dabar, kaip ir visi nuostabūs dalykai, tai turi baigtis. Dėkojame už palaikymą ir buvimą kartu šio nuotykio metu“. Netrukus grupės frontmenas Gerard Way savo Twitter'io paskyroje patvirtino grupės išsiskyrimą ir paneigė visus gandus apie tai, kad jį lėmė narių tarpusavio nesutarimai.

„May Death Never Stop You“ ir gyvenimas po MCR (2014–2019)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2014 m. kovo 25 d. grupė išleido savo garsiausių dainų kolekciją „May Death Never Stop You“. Joje buvo medžiaga, susidedanti iš visų 12 grupės gyvavimo metų bei viena nauja daina „Fake Your Death“ – ją kolektyvas išleido tų metų vasario 17 d.

Frank Iero 2014 m.
Frank Iero 2014 m.

Po išsiskyrimo „My Chemical Romance“ nariai kurti muzikos nenustojo. Vokalistas Gerard Way 2014 m. rugsėjo 29 d. išleido savo solinį albumą „Hesitant Alien“. Šis susilaukė itin didelio pripažinimo, pasiekdamas 16 vietą „Billboard“ Alternatyvių albumų reitinge. Žurnalas „Alternative Press“ jį į traukė į savo „Svarbiausių 2014 m. albumų“ sąrašą. Po to Gerard, nors ir išleido keletą singlų, prie muzikos nebesugrįžo ir atsidavė komiksų kūrimui. 2007 m. jo išleista serija „The Umbrella Academy“ gavo tarptautinį pripažinimą, o 2018 m. „Netflix“ sukūrė serialo pirmą sezoną, remdamasis ja. Taip pat Way buvo pagrindinis siužeto kūrėjas 6 „Doom Patrol“ komiksų dalyje.

Ritminis grupės gitaristas Frank Iero bendradarbiavo su MCR klavišininku James Dewees ir subūrė grupę „Death Spells“. Kartu jie 2016 m. išleido albumą, pavadinimu „Nothing Above, Nothing Below“. Taip pat, kartu su Ray Toro grojo Dewees grupėje „Reggie and the Full Effect“ ir prisidėjo prie albumo „No Country for Old Musicians“ išleidimo. Paminėtina, kad Iero, dar grodamas MCR, buvo prisijungęs prie grupės „Leathermouth“. Kartu su jais 2009 m. išleido albumą „XO“. 2014 m. savo tinklapyje paskelbė pasirašęs sutartį su „Staple Records“, tad artimiausiu metu išleisiantis albumą „Stomachaches“. Pastarojo įrašymo procese dalyvavo ir buvęs MCR būgnininkas Jarrod Alexander, o visas kolektyvas vadinosi „frnkiero andthe cellabration“. „Stomachaches“ studija išleido 2014 m. rugpjūčio 25 d. 2016 m. susikūrė naujas Frank Iero kolektyvas, pavadinimu „Frank Iero and The Patience“. Jie išleido albumą „Parachutes“, tačiau, likus dviem savaitėms iki to, grupės nariai pakliuvo į avariją, patyrė sunkius sužalojimus ir ilgai gydėsi ligoninėje. Paskutinis Iero albumas „Barriers“ buvo išleistas 2019 m. su naujausia jo grupe „Frank Iero and the Future Violents“.

MCR bosistas Mikey Way 2014 m. buvo suformavęs grupę su „Sleep Station“ vokalistu David Debiak. Jie pirmą savo singlą „I Lied“ išleido tų metų vasarį, o debiutinį EP – 2015 m. balandžio 18 d. 2019 m. liepą buvo pradėta leisti jo „DC Comics“ remiama komiksų serija „Collapser“, kurią jis parašė su Shaun Simon.

Gerard Way 2014 m.
Gerard Way 2014 m.

2013 m. gitaristas Ray Toro į „SoundCloud“ įkėlė savo pirmą solinę dainą „Isn't That Something“. 2015 m. sausio 1 d. paskelbė „For the Lost and Brave“ – kūrinį, skirtą Lellah Alcorn; nusižudžiusiai transseksualiai merginai. Galiausiai, 2016 m. lapkričio 18 d. jis išleido savo debiutinį albumą „Remember the Laughter“, kurį jis įrašinėjo savo namuose nuo 2013 m.

2016 m. liepos 20 d. „My Chemical Romance“ savo soc. tinkluose paskelbė vaizdo įrašą „MCRX“ su pianino partijos melodija iš garsiojo grupės singlo „Welcome to the Black Parade“. Video baigėsi data – „9/23/16“. Prasidėjo spekuliacijos, kad grupė sugrįžta, tačiau vėliau paaiškėjo, kad tą dieną bus išleistas dainų rinkinys „The Black Parade/Living with Ghosts“. Jame buvo įrašyti seni „The Black Parade“ įrašai su keliomis anksčiau neišleistomis dainomis. Iš viso albumą sudarė 11 įrašų.

Sugrįžimas (2019–dabar)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2017 m. sausį Gerard Way, duodamas interviu žurnalui „Billboard“ sakė, kad „grupės sugrįžimo aš neatmesčiau, tačiau negaliu nieko pažadėti. Juk visi dabar yra užsiėmę savomis veiklomis ir nežinia, kada ateis tam laikas“.

Vis dėlto 2019 m. spalio 31 d. „My Chemical Romance“ soc. tinklai ir tinklapis pranešė, kad grupė grįžta ir turės keletą koncertų. Pirmasis, kaip buvo skelbta, įvyks gruodžio 20 d., Los Andžele. Kadangi koncertinė data buvo tik viena, manyta, kad sugrįžimas – vienkartinis. Vis dėlto, nepraėjus nė savaitei, buvo sužinotos kitos datos ir vietos, tik jau 2020 m. Kiti koncertai vyks Australijoje, Japonijoje ir Naujojoje Zelandijoje, įvairių festivalių metu.

Muzikinis stilius ir įtaka[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paprastai „My Chemical Romance“ yra priskiriami šie muzikiniai žanrai: alternatyvusis rokas, pop-punk, post-hardcoras, punk rokas, emo popsas, sunkusis rokas, gotikinis rokas, hardcore punk ir (prieštaringai vertinama) emo. Pats grupės tinklapis jų muzika apibūdina it „roką“ arba „agresyvų, pavojingą popsą“. Pats grupės solistas Gerard Way ne kartą atmetė „emo“ terminą, sakydamas, kad emo yra „absoliuti nesąmonė“.

MCR debiutas „I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love“ turi daugiausiai neapdorotų, „nešvarių“ gitaros partijų; itin energingo vokalo, rėkimo. Dažniausiai „Bullets“ priskiriamas emo, alternatyvaus roko ir pop-punko kategorijai. Patys nariai sakė, kad albumą įkvėpė hardcore punk ir sunkusis metalas. Antrasis grupės kūrinys, „Three Cheers for Sweet Revenge“, buvo vienas pirmųjų albumų, kuris leido emo žanrui pasiekti plačiosios visuomenės akiratį. Jis irgi, manoma, atstovauja alternatyviajam rokui, emo, pop punk ir punk rokui. Trečiasis ir garsiausias MCR albumas – „The Black Parade“ – turi tų pačių, kaip ir ankstesnis albumas, žanrų elementų, tik yra melodingesnis. Jaučiama XX a. 7 deš. muzikinė įtaka. Ketvirtasis ir paskutinis kolektyvo albumas „Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys“, teigiama, turi daugiausiai popso ir elektroninio roko elementų.

Grupės, kurias MCR nariai laiko savo įkvėpėjomis: „Queen“, „Black Flag“, „The Misfits“, „Iron Maiden“, „The Cure“, „Joy Division“, „Bauhaus“, „Siouxsie and the Banshees“, „The Smiths“ (arba Morrissey solinė kūryba), „The Smashing Pumpkins“, „The Stooges“, „The Ramones“, „Sex Pistols“, „The Clash“, „Minor Threat“, „Nirvana“ ir „Operation Ivy“.

Nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dabartiniai nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Gerard Way – pagrindinis vokalas (2002–2013, 2019–dabar)
 • Mikey Way – bosinė gitara (2002–2013, 2019–dabar)
 • Frank Iero – ritminė gitara, pritariamasis vokalas (2002–2013, 2019–dabar)
 • Ray Toro – solinė gitara, pritariamasis vokalas (2002–2013, 2019–dabar)

Buvę nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Turų nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijiniai albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Koncertiniai albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Life on the Murder Scene (2006 m.)
 • The Black Parade Is Dead! (2008 m.)

Dainų rinkiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Conventional Weapons (2013 m.)
 • May Death Never Stop You (2014 m.)
 • The Black Parade/Living With Ghosts (2016 m.)

EP (extended play)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Like Phantoms, Forever (2002 m.)
 • Warped Tour Bootleg Series (2005 m.)
 • Live and Rare (2007 m.)
 • The Black Parade: The B-Sides (2009 m.)
 • The Mad Gear and Missile Kid (2010 m.)
 • iTunes Festival: London 2011 (2011 m.)

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]