Popmuzika

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Popmuzikos atlikėjas Michael Jackson

Popmuzika (arba pop) yra viena iš didžiausių populiariosios muzikos dalių, susidariusi XX amžiuje iš „popkultūros“ judėjimo, kuriam padarė įtaką liaudies dainos ir šokiai. Ji neretai painiojama su populiariąja muzika,[reikalingas šaltinis] nekreipiant dėmesio į jos specifinį stilių, turintį savo ypatybių ir muzikos skambesį, kaip ir šokių muzika, rokas, ritmenbliuzas ir kt.

Popmuzika paprastos, lengvos ritmikos. Popmuzikos kūrinių eilės banalios (įprastos temos: meilė, jausmai), dažnai kartojami tie patys žodžiai, priedainio melodija kartais labai kontrastuoja su likusiu tekstu. Dainų tematika ir naudojami žodžiai kartojasi iš dainos į dainą. Popmuzika orientuota į mases, nederinama prie specifinio muzikinio skonio ar profesionalumo. Popmuzikos ribos nėra griežtos. Dažnai „pop“ terminas aprėpia ir poproko, roko, šokių, disko, elektroninės muzikos kūrinius.

Popmuzika paprastai suprantama kaip komerciniai muzikos įrašai, dažnai orientuoti į jaunimo rinką, paprastai sudaryti iš palyginti trumpų, paprastų dainų, naudojant technologines naujoves tam, kad būtų kuriami nauji esamų temų variantai. Popmuzika labiausiai buvo paveikta kitų populiariosios muzikos formų, bet kaip žanras yra ypač susijusi su rokenrolo, vėliau – ir roko stiliais.