Linkin Park

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Linkin Park
Biografija
Dar žinomasXero
Hybrid Theory
KilmėJungtinės Amerikos Valstijos JAV
ŽanraiRap metal
alternative rock
alternative metal
rap rock
Electronic rock
Nu metal
Aktyvumo metai1996-dabar
Įrašų kompanijaWarner Bros. Records
Machine Shop Recordings
Nariai
Mike Shinoda
Brad Delson
David Farrell
Joseph Hahn
Rob Bourdon
Buvę nariai
Chester Bennington
Mark Wakefield
Kyle Christener
Scott Koziol
Scott Belsha

Linkin Park (kartais rašoma [LIИKIИ PARK]) – nuo 1996 m. iki dabar gyvuojanti nu metal/rapcore/alternatyviojo roko grupė iš Kalifornijos, JAV. Grupė yra pardavusi virš septyniasdešimt milijonų savo muzikos albumų kopijų ir laimėjusi du Grammy apdovanojimus. Linkin Park labiausiai išgarsėjo 2000 m., išleidusi debiutinį albumą Hybrid Theory. Be jo, grupė yra išleidusi dar keletą albumų ir singlų. Pirmieji grupės pavadinimai buvo Xero ir Hybrid Theory.

Grupės istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Visi grupės nariai yra kilę iš pietų Kalifornijos. Stipri draugystė tarp būgnininko Robo Bourdono, gitaristo Brado Delsono ir vokalisto Mike’o Shinoda susiformavo dar vidurinėje mokykloje. Netrukus po jos baigimo, menų studentas ir didžėjus Joe Hahnas susipažino su bosistu Dave’u Farrellu–Phoenix bei Shinoda, su kuriais įkūrė grupę „Xero“. Vėliau pavadinimas pasikeitė į „Hybrid Theory“. Galiausiai, 1999 m. prisijungus dainininkui Chesteriui Benningtonui, kuriam tai padaryti patarė „Zomba Music“ viceprezidentas Jeffas Blue, buvo pasirinktas vardas „Linkin Park“ (pagal Linkolno parko pavadinimą Santa Monikoje). Netrukus grupė susilaukė dėmesio vietiniame Viskio mieste, vėliau išpopuliarėjo Los Andžele. Bet grupei vis dėlto nesisekė su įrašų kompanijomis. Po keleto nesėkmingų bandymų susitarti su didžiosiomis įrašų kompanijomis, Linkin Park pagalbos kreipėsi į Jeffą Blue. Prieš tai trissyk nepavykus susitarti su Warner Bros. Records, Jeffas Blue, tuomet jau Warner Bros. Records viceprezidentas, padėjo pagaliau su ja sudaryti kontraktą.

Linkin Park koncerte Lenkijoje, Chorzów mieste. 2007-06-13.

Pirmoji sėkmės banga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pradėję įrašinėti albumą, Linkin Park nutarė į jį įlieti kiek savo praeities, todėl pavadino „Hybrid Theory“. Jis buvo išleistas 2000 m. rudenį ir parodė, kad ši grupė yra artima panašiems alternatyviesiems kolektyvams, tokiems kaip „The Deftones“, „The Roots“, „Aphex Twin“ bei „Nine Inch Nails“. Kuriant albumą prisidėjo „The Dust Brothers“, taip pat – ir prodiuseris Donas Gilmore’as, dirbęs su „Pearl Jam“, „Eve 6“ bei Tracy Bonham. Kūriniai „Crawling“ bei „One Step Closer“ susilaukė didelės sėkmės radijo stotyse, taip pat – ir tarp „MTV“ laidos „TRL“ gerbėjų. Bendros gastrolės su „Family Values“ bei „Cypress Hill“ leido grupei per 2001 m. surengti net 324 pasirodymus. „Linkin Park“ tapo paklausia preke. Atėjus 2002 m. sausiui, grupė už „Hybrid Theory“ gavo net tris „Grammy“ nominacijas, tarp kurių – „Geriausias roko albumas“ bei „Geriausias debiutas“. Po mėnesio įvykusioje ceremonijoje, „Linkin Park“ vaikinai išėjo iš salės nešini prizu už „Geriausią sunkiojo roko pasirodymą“, skirtą už dainą „Crawling“. Likusią metų dalį jie praleido studijoje, vėl dirbdami su Gillmore’u, ir įrašinėdami antrąjį savo albumą, seksiantį po net aštuonis kartus platininiu tapusio debiutinio jų disko „Hybrid Theory“.

„Meteora“[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Antrasis „Linkin Park“ studijinis diskas, „Meteora“, buvo išleistas 2003 m. kovą, o pirmasis singlas, daina „Somewhere I Belong“, hitu tapo dar iki jo pasirodymo. Tuomet antrus metus iš eilės vyko koncertinis turas „Projekt Revolution“ – „Linkin Park“ jame grojo su „Mudvayne“, Xzibit bei „Blindside“. Vasarą, liepos ir rugpjūčio mėnesiais, jie taip pat koncertavo su „Metallica“, „Limp Bizkit“, „Mudvayne“ ir „The Deftones“. Pastarųjų šou medžiaga pasirodė metų pabaigoje išleistame diske „Live in Texas“.

Kiti projektai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Po didelės „Meteora“ sėkmės Linkin Park tęsė savo koncertinius turus ir dirbo prie kitų projektų. Benningtonas prisidėjo prie DJ LethalLimp Bizkit kūrinio „State of the Art“, be to sukurė atskirą projektą Dead By Sunrise, o Shinoda dirbo su Depeche Mode. 2004 m. pabaigoje „Linkin Park“ pasiryžo iki šiol pačiam ambicingiausiam savo projektui – „Collision Course“ – bendram darbui su garsiu reperiu Jay-Z, su kuriuo atlikti bendri kūriniai, tokie kaip „Numb/Encore“, tapo itin dideliais hitais. Shinoda, be to, sukūrė naują grupę Fort Minor, kaip atskirą projektą.

Linkin Park taip pat padėjo rinkti pinigų pagelbėti 2004 m. uragano Čarlio, 2005 m. uragano Katrinos bei 2004 m. Indijos vandenyno cunamio aukoms. Grupė koncertavo Live 8 projekte bei Live Earth projekto Tokijuje koncerte.

Minutes To Midnight[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2007 m. Linkin Park išleido trečiąjį bendrą albumą „Minutes To Midnight“ ir kelis singlus. Kritikai ir grupės fanai pavadino šį albumą melodiškiausiu ir įvairiausiu iš visų jų parašytų albumų. Pirmasis albumo singlas „What I’ve Done“ buvo išleistas balandžio 2 d. ir parodytas per MTV ir Fuse tą pačią savaitę. Šis singlas 'Billboard’s Modern Rock Tracks' ir 'Mainstream Rock Tracks' klausytojų buvo pripažintas geriausiu ir istorijoje bene ilgaiausiai topuose išbuvo pirmu numeriu. Ši daina kaip garso takelis buvo panaudota filme Transformeriai (1 dalis). Vėliau grupė pelnė „Favorite Alternative Artist“ titulą Amerikos muzikiniuose apdovanojimuose (American Music Awards). Sėkmės susilaukė ir kitos albumo dainos: „Bleed It Out“, „Shadow of the Day“, „Given Up“, „Leave Out All the Rest“. Nemažiau sėkmingesnis buvo koncertinis turas, tame tarpe Live Earth, Japonijoje, 2007 m. liepos 7; Download Festival Donington Parke (Anglijoje), bei Edgefest, Downsview Parke (Toronte, Kanadoje). Savo turą grupė baigė įspūdingu pasirodymu projekte Road to Revolution Anglijoje, kuris vyko įvairiuose Anglijos miestuose, aplankant Nottingham, Sheffield and Manchester, ir pasibaigė O2 arenoje Londone. Šio koncerto vaizdo įrašas CD/DVD pavadinimu Road to Revolution: Live at Milton Keynes buvo išleistas 2008 m. lapkričio 8 d. Koncertinio turo metu grupės nariai pranešė, kad intensyviai dirba ties medžiaga naujajam savo albumui, kurį planuoja išleisti 2009 m. pabaigoje.

A Thousand Suns (2010)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2009 m. grupės nariai patvirtino, kad dirba ties naujojo albumo įrašymu, ir kad naujasis albumas griauna stilistiką, sukurtą Minutes To Midnight albume, yra labiau ekperimentinis ir progresyvesnis. Įrašinėdami naująjį albumą, Linkin Park sukūrė „New Devide“ – garso takelį filmui Transformeriai (2 dalis). A Thousand Suns buvo išleistas 2010 m. rugsėjo 7 d. Pirmasis albumo singlas „The Catalyst“ buvo pristatytas Rugpjūčio 2 dieną. Savo naująjį albumą grupė pristatė koncertinio turo metu, kurį pradėjo Los Angeles mieste rugsėjo 7, 2010. Taip pat pristatė MySpace dar du naujojo albumo singlus „Waiting for the End“ ir „Blackout“, kiek vėliau „Burning in the Skies“. 2011 m. balandžio 13 d. Shinoda patvirtino, kad ketvirtasis albumo singlas „Iridescent“ bus garso takeliu 3-iojoje Transformer filmo dalyje. Dark of the Moon, (kaip ir ankstesniųjų filmo dalių – „What I’ve Done“ ir „New Divide“), bei buvo sukurtas šio singlo video filmas, kurį, kaip ir ankstesnius režisavo Joe Hahn. 2010 m. MTV EMA apdovanojimuose Linkin Park pelnė prizą Best Live Act nominacijoje. 2011 m. MTV EMA apdovanojimuose Linkin Park laimėjo Best Rock nominacijoje, nugalėdami tokias grupes kaip Coldplay, Foo Fighters, Kings of Leon, Red Hot Chili Peppers.

Living Things (2012)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2012 m. grupė išleido penktąjį studijinį albumą pavadinimu „Living Things“. Jis buvo išleistas pagal „Warner Bros Records ir Machine Shop Recordings“ 2012 m. birželio 20d. Japonijoje, o tą pačią savaitę ir visame pasaulyje. Kaip ir ankstesnius albumus „Minutes to Midnight (2007)“ ir „A Thousand Suns (2010)“ prodiusavo Mike Shinoda ir Rick Rubin. Grupė teigia, kad naujasis albumas sujungia ankstesnius keturis albumus ir sukuria dar negirdėta skambesį. Jie pareiškė, jog pagaliau atsidūrė „pažįstamoje teritorijoje“ bei „patogioje jų odai“ po dviejų jų ankstesnių eksperimentinių albumų „Minutes to Midnight“ ir „A Thousand Suns“ pasiekė ko norėjo. „Living Things“ (gyvenimiški dalykai), albumo pavadinimas pasirinktas dėl daugelio asmeninių gyvenimiškų temų albume. Debiutinis albumo singlas „Burn It Down“, buvo išsiųstas į radiją ir išleidžiamas skaitmeninės muzikos mažmenininkų, 2012 balandžio 16 d. Kuomet „Living Things“ debiutavo " Billboard 200" saraše per pirmąją savaitę buvo parduota 230.000 kopijų Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Dar neišleistas albumas The Hunting Party (2013)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Grupė po kol kas išleidinėja naują albumą pavadinimu "The Hunting Party", kol kas informacijos kaip ir nelabai yra, žinoma, tik tai, kad kol kas pasirodė šiam albumui priklausantys singlai: "Guilty All The Same", "Until It's Gone", "Final Masquerade", "Wasteland".

Grupės nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dabartiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Buvę[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Populiariausi singlai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka