Maltitas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Maltitolis, maltitas, maltito sirupas, E965poliolis, ne cheminės sintezės produktas, o gaunamas iš natūralių, grūdinės kilmės produktų. Vartojamas kaip tūringasis saldiklis.

Disacharidas, išgaunamas iš maltozės su krakmolu.

Maltitolio energinė vertė - 2,4 kcal/g (10 kJ/g), t. y. 40 proc. mažesnė nei cukraus. Pasižymi puikiomis skonio savybėmis, artimomis sacharozei, neturi stipraus šaldančio efekto.

Maisto priedas[taisyti | redaguoti kodą]

Europos Sąjungos E numerių sąraše esantis E967. Nepatvirtintas JAV.

Vartojimas[taisyti | redaguoti kodą]

Naudojamas kaip antikristalinė, tekstūrą gerinanti medžiaga apdorojant kepinius, džiovintus, konservuotus vaisius, šokoladą, uogienes, želė, ledus ir kitus šaldytus desertus, minkštą karamelę, padažus, becukrius produktus, skirtus sergantiems diabetu.

Poveikis[taisyti | redaguoti kodą]

Maltitolis lėtai virškinamas ir nevisiškai metabolizuojamas, nesukelia didelio kraujo gliukozės gausėjimo, tad jo galima norma sergantiesiems cukriniu diabetu yra didesnė nei kitų cukraus pakaitalų, galima norma per dieną suaugusiesiems – 50 g, 5–16 metų vaikams – 30 g. Šokoladas su maltitoliu yra mažesnės energetinės vertės nei kitas ir yra naudingas ne tik sergantiesiems diabetu, bet ir žmonėms, kurie rūpinasi savo sveikata.

Aktyvina žarnyno veiklą, per didelė dozė gali laisvinti vidurius, nepatariama vartoti vaikams.

Nekenkia dantims, todėl dažnai dedamas į kramtomąją gumą.