Pereiti prie turinio

Tūringasis saldiklis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Tūringasis saldiklis (angl. bulk sweeteners) – mažo saldumo, maždaug atitinkančios sacharozės saldumą, saldiklis, naudojamas maistui saldinti ir keisti jo faktūrą bei tūrį.

Saldžiuosiuose maisto produktuose ir patiekaluose sacharozė ne tik saldina, bet ir keičia struktūrą, padidina gaminio tūrį. Naudojant cukraus pakaitalus stipriuosius saldiklius becukriuose gaminiuose dažnai pristinga šio cukraus poveikio, gaminys vartotojams neretai tampa nepatrauklus. Cukrus keičiamas tūringaisiais saldikliais.

Tūringieji saldikliai naudojami tiek kaip saldikliai, tiek kaip konservantai, tiek kaip tūrį didinančios medžiagos. Organizme jie įtraukiami į medžiagų ir energijos apykaitą, iš jų organizmas išgauna energiją. Šie saldiklių saldis svyruoja nuo 0,3 iki 2,0 (sacharozės saldumo lygių). Jie į daugelį maisto produktų dedami be apribojimų – tiek, kiek jų reikia. Cukrų keičiant kitais tūringaisiais saldikliais svarbu, kad tai kuo mažiau keistų technologines operacijas. Tūringieji saldikliai naudojami konditerijos gaminiuose, šokolado gaminiuose, saldainiuose, drebučiuose, džemuose ir kt.

Tūringieji saldikliai: