Klevas (ežeras)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 54°10′4.8″ š. pl. 23°16′27.8″ r. ilg. / 54.168000°š. pl. 23.274389°r. ilg. / 54.168000; 23.274389

Klevas (Šeipiškių)
Vieta Lenkija, Seinų apskritis
Plotas 0,625 km²
Vidutinis gylis 21,6 m
Didžiausias gylis 7,4 m

Klevas (lenk. Szejpiszki) – ežeras Lenkijos šiaurės rytuose – Palenkės vaivadijos Seinų apskrities Seinų valsčiuje. Telkšo penki kilometrai į šiaurės vakarus nuo Seinų. Jo pietrytinėje dalyje iškilę Klevų kaimo trobėsiai, o šiauriniame krante plyti Žvikelių laukai.

Tai rininės kilmės vandens telkinys, ištįsęs šiaurės–pietų kryptimi. Ilgis – 2 300 m, plačiausia vieta siekia 450 m. Vaizdingi kalvoti krantai. Vakarinėje dalyje – didokas pusiasalis su šalia iškilusia salele. Į pietus nuo Klevo ežero telkšo Klevaitis, tarp jų iškilęs Klevų piliakalnis.

Šiaurės vakariniame krante išlikęs buvusio Šeipiškių dvaro pastatų kompleksas. XIX a. statytus ponų rūmus su senu parku valdė krašte garsi Habermanų giminė (visi palaidoti Šv. Mykolo Archangelo koplyčioje prie Smalėnų Šv. Izidoriaus Artojo bažnyčios). Dvaro įsteigėjo Mykolo Habermano anūkas Michalas mirė bevaikis, o jo našlė tarpukaryje galiausiai išdalino žemes aplinkiniams valstiečiams ir savo ūkvedžiui. Po Antrojo pasaulinio karo rūmuose buvo įsikūrusi PGR (sovietinio kolūkio analogas) administracija, vėliau nugyventus pastatus nusipirko privatus asmuo. Šeipiškių dvaras, davęs ežerui lenkišką pavadinimą, priklauso jau Krasnopolio valsčiui.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]